Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: servofrana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
stasi
am schimbat ieri servofrana... cand apas acum pe frana, se aude un fasait... care nu se auzea inainte... e normal? mecanicul zice ca da... ar putea disparea dupa ce se mai uzeaza putin?
paulp
:shock: Ce fisiit?

Sincer nu ma pricep foarte mult la servofrine, dar nu vad ce fisiit ar putea fi.
stasi
pai un fasait... aer... ca o minge sparta.. numai ca fasaitul se aude doar cand apas pedala de frana... frana tine, e buna... da ma deranjeaza fasaitul... azi nu m-a deranjat pt c-am mers cu radioul dat putin mai tare..smile.gif
mtode
Mie imi fasaia asa ptr ca aveam membrana sparta.....dar daca tu zici ca abia ai schimbat-o.....
stasi
da.. si mie-mi fasaia inainte.. da se si oprea motorul... ca dadea pe nu stiu unde, aer fals... de noua e noua... am si garantie... tot mai sper ca-si revine... sunt curios daca mai e cineva care si-a inlocuit servofrana si a avut si el aceeasi problema...
whitesorcerer12
nu are n imik fasaitul, e normal, mai ales daca e noua pompa, se aude la orice servo un usor fasait, chiar la solenza...
stasi
multumesc oricum, da iti dai seama ca de o luna si cateva zile de cand am postat ultimul mesaj, am cam aflat care e treaba :wink:
nelu
Este f bine ca ti-ai rezolvat problema, dar cred ca normal ar fi fost sa postezi acest fapt.

Am o rugaminte, atat la tine cat si la ceilalti care solicita ajutor pe forum: scrieti si atunci cand problema a fost rezolvata si modul ei de rezolvare. Ar fi util pentru toata lumea care se confrunta la un moment dat cu acelasi necaz.

Bafta!
paulp
Oricum problema lui Stasi nu era chiar o problema, dar asa e, trebuia sa spuna ca e OK. Lasa ca-l trag eu de urechi azi icon_twisted.gif .



Gata. Topic closed. 017.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.