Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutoooooor!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
sergionel
am o dacie cu injectie model 2000 si de la un timp s-a cam dat la benzina ,in sensul ca inainte consuma aproape 10 in oras(buc) iar acum ia cam 14.relantiul este bun ca si inainte.am schimbat bujii si filtru aer dar degeaba. ma gindeam ca poate o fi de la retur. cineva zicea ca a schimbat o pastila sau ceva de genul asta in corpul cu injector,pe retur..daca cineva poate da detalii il rog sa o faca.
argon
Imi vine greu sa cred ca consuma inainte 10 in cinditii de Bucuresti, Dacia cu injectie are un consum mai mare ca si cea pe carburatie, care consuma cam 12-13, chiar 14 in conditii de vreme rece, asa ca esti sigur ca consuma 10 inainte? eu nu cred...
sergionel
[quote=argon,15 Mar 2006, 18:09]
Imi vine greu sa cred ca consuma inainte 10 in cinditii de Bucuresti, Dacia cu injectie are un consum mai mare ca si cea pe carburatie, care consuma cam 12-13, chiar 14 in conditii de vreme rece, asa ca esti sigur ca consuma 10 inainte? eu nu cred...
*





sint muuult mai sigur decit nu esti tu. ca sa te conving,iti spun ca bagam 20 litri si mergeam cam 200 km,iar acum nu merge mai mult de 150 si mai are si un simptom ca la turatii mici tinde sa se inece,ca cele pe carburator .

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.