Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsire spoilere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
costel1981
Am si eu o Dacie din 97, si as dori sa-i vposesc spoilerele cu vopsea la spary! E suficient doar sa le curat bine inainte de a ma apuca, sau mai trebuie sa le fac ceva? Multumesc
irinel75
QUOTE(costel1981 @ 20 Mar 2006, 13:34)
Am si eu o Dacie din 97, si as dori sa-i vposesc spoilerele cu vopsea la spary! E suficient doar sa le curat bine  inainte de a ma apuca, sau mai trebuie sa le fac ceva? Multumesc
*


se curata spoilerele cu putin smirghel , se da cu Primer sa nu sara vopseaua, iar pentru un luciu clar, e indicat a le vopsi la pistol..cu spray-ul va iesi in "ape"
costel1981
QUOTE(irinel75 @ 20 Mar 2006, 12:44)
se curata spoilerele cu putin smirghel , se da cu Primer sa nu sara vopseaua, iar pentru un luciu clar, e indicat a le vopsi la pistol..cu spray-ul va iesi in "ape"
*




ce e Primer-ul asta? mersi
irinel75
QUOTE(costel1981 @ 20 Mar 2006, 14:03)
ce e Primer-ul asta? mersi
*


o solutie, un fel de nitrochit,( ala care se da inainte de vopsirea masinii)
Buyaka
Se cheama "Plastic Primmer" si se gaseste la spray cca 30 RON... intreaba la magazinele de vopsele. Neaparat sa dai cu primer ca altfel in 2-3 sapt. se cojeste toata vopseaua...

Numai bine.
Ov
s-a mai discutat aici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.