Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: spritchit
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dex0906
stie cineva de ce unde am curatit local vopseaua veche la luciu metalic, si vopsesc cu spritzchit, la limita dintre vopseaua ramasa si zona metalica curatita dupa ce vopsesc cu spritchit se umfla vopseaua veche? poate fi din cauza ca e frig s nu apuca sa se usuce repede spritchitul inainte de a incepe sa dizolve vopseaua veche pe margini??
decrvl
Sprit chitul are in compozitie acetat de butil acetona si toluen care impreuna dau o agresivitate sporita produsului.Unde dai cu sprit chit trebuie mai intii dat cu grund vopsea intermediara chit poliesteric apoi cu el.are rostul de a-ti arata defectele de suprafata ca sa stii unde slefuiesti si sa-ti dea o finete acesteia.
argon
Foloseste chitul normal.
dex0906
am repetat treaba la soare, cald, si am vazut ca merge bine acum... vad ca e foarte importanta si temperatura.. pe spritzchitul de la policolor vad ca scrie ca se aplica pe metal.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.