Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accesorii diverse
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
IRONICK
Evolutia codurilor la senzorul de temperatura apa:

Pana in 19decembrie2006: 7700103348>7700101968
Dupa 19decembrie2006: 8200561449
sonykel
are cineva idee cat costa fetele de usa de pe prestige??? codurile le-am gasit dar pret?
IRONICK
Nu le stiu, ca nu m-a pasionat. Dar vezi si tu la un dealer ca poate alea de van sunt mai ieftine. Si poate sunt si la fel .... Nu mai stiu, dar parca le-am pus si pe alea pe topic.
Lostboy
Știți cumva ce cod are "siliconul" - scuze, îmi scapă termenul - ăla nergu cu care e lipită fața de ușă?
IRONICK
mastic poliuretan -
Lostboy
da, am gasit blush.gif , scuze.
Îi zice Mastic de etanșeitate a garniturii ușii și avea codul 77 01 423 330.
Tot codul ăsta este?
Un preț estimativ știe cineva?
ms și scuze!

LE: Vreau să lipesc blana de capotă motor de tabla capotei pt că mă enervează dpdv estetic cum arată - blush.gif deschid capota mai des și treb să-mi placă ce văd .
IRONICK
4.63
Lostboy
euro cu tva, nu?
banuiesc ca rămâne același cod!
ms frumos
numai bine
IRONICK
4.63 Euro fara TVA
Lostboy
danke domnu!
124.gif up.gif
Corbu'
Tiii, fix ce imi trebuia mie, dupa ce am schimbat geamul spart la pasager, panoul la usa zdrangane groaznic doar etansat cu mastic alb (nu se prea lipeste). Masticul asta original Dacia se vinde la tub sau la punga deja roulit?
4.63 Euro fara TVA per tub / metru / etc ?
IRONICK
Se da varsat la punga roluit intr-un tub. smile.gif

PS. Nu stiu ce unitate are. Probabil este la rola cu lungime de cativa metri. La pretul asta trebuie sa aiba si insertie de aur prin el ...
carpe diem
huse scaune?
alx1978
pe cine intereseaza ,cateva preturi de transpirat
alx1978
Salutare

imi puteti spune cum sunt protectiile de aripa :cu mastic sau cu plastic dublu adeziv?
silviu_79
alx1978: cu dublu adeziv
IRONICK
Umbla vorba ca versiunile mai noi au un furtunas la busonul de rezervor. Sa nu mai intre mizeria de la roata.
mariuscond
Eu la diesel am furtunas, iar gaura aia dreptunghiulara (a doua) am acoperit-o cu mastic si tot intra mizerie... Nu stiu pe unde, da' se aduna pamânt acolo...
IRONICK
Pai poate pui si o poza sa vedem si noi mai in amanunt. Eu nu am avut timp sa verific mai multe.

23 Jan 2008, 15:10:
Mi-am adus acum aminte. Se gasesc "cuie" in targ la 5RON/buc. Mult mai ieftin decat la dealer ... pentru cei care au probleme cu zgomotele din zona incuietorii.
mdi_pro
[attachmentid=1627442735][attachmentid=1627442735]
QUOTE(IRONICK @ 5 Apr 2006, 08:25)
7703081127 Agrafa (1 bucata de aparatoare fata)
7706081164 Clips mentinere (1 bucata de aparatoare fata)

*



Salut, care dintre cele doua ,este codul piesei din imagine (clisp, bradulet de prindere-marcat cu rosu) si daca stiti pe unde si la ce pret se gaseste, am aparatorile din imagine si am agatat una din ele intr-o bordura mai demult, acum sta doar in 2 suruburi si ma deranjeaza ca in mers vibreaza.
sf1972
Ai cumva set perii (baghete) exterioare geamuri usa sau poti sa le gasesti si la ce pret?
Ms
jjcage
Tija metalica ce sprijina capota se fixeaza intr-o chestie de plastic cand capota este inchisa. Se vinde separat chestia asta de plastic (si daca da un cod va rog)?

PS: Am aflat eu intre timp: 77 03 179 077.
IRONICK
Bing-bang!

[attachmentid=1627452681][attachmentid=1627452682]

8200825648 - brida prindere
8200826850 - capac

PS. Atentie, nu intra in suport decat ochelari de vedere ... sau de soare, dar sa nu fie curbati ...
Corbu'
Pret? Din cate vad la tine, deja se pot comanda de la dealeri?
IRONICK
Nu stiu cat costa si nici daca se comercializeaza.
Corbu'
Imi trebuie un cod alternativ (daca se poate) la piulitele cu ajutorul carora se fixeaza boxele in usa fata (Logan Berlina). Sunt 4 piulite din astea / boxa, arata un pic mai ciudat, e o combinatie de piulita si agrafa.
Am fost la un dealer pentru ca imi trebuiau doua (s-a mancat filetul la ele), mi-a dat un pret de 12.6 RON / bucata !!!. Pai astia au inebunit, asta e pret pentru o amarata de piulita? Era impachetata fiecare in punga individuala pe care scria Renault, dar sa fim seriosi.
Alt cod la care sa iasa un pic mai ieftin exista, imi trebuie cam 3 bucati.
klaus
daca mergi in praktiker sau asemanatoare, o s afii uimit cate tipuri de pilite d-alea de tabla au...
Nu mai vorbesc de magazinele de piese auto
bciprian82
am primit mai demult un catalog cu niste accesorii de tuning originale pentru logan. m-ar interesa niste coduri si preturi pentru elementele care se monteaza pe spoilerul fata, pe colturi la proiectoarele de ceata, elementul care inlocuieste grila radiatorului stock si elementul care se monteaza pe centru pe spoilerul spate. mersi

p.s. ceva coduri la elementele de caroserie de la logan ph2 care se potrivesc pe logan ph1(stopuri, capac portbagaj, spoilere, faruri etc) stie cineva si preturi
bciprian82
vad ca nu scrie nimeni pe topicul asta. oricum eu mai intreb ceva. codul pentru ornamentul consolei centrale de culoare neagra si cu loc pentru butonul de aer conditionat si pentru comutatorul de recirculare aer.
cippy
se poate comanda suportul de ochelari si costa 8 ron. azi a venit si l-am montat.
juristul2000
stie cineva un pret pt acest cod 77 11 421 802 . Este plasticu care vine pe luneta sus din catalogu de tuning logan
C@talin
QUOTE(cippy @ 14 Aug 2008, 17:46)
se poate comanda suportul de ochelari si costa 8 ron. azi a venit si l-am montat.
*


doar 8 ron sunt balnavi astia de la dacia cum de nu au cerut 80 ron ? icon_mrgreen.gif
IRONICK
Ca este nefolositor ...
mariuscond
QUOTE(bciprian82 @ 22 Jul 2008, 00:01)
...codul pentru ornamentul consolei centrale de culoare neagra si cu loc pentru butonul de aer conditionat si pentru comutatorul de recirculare aer...
*
Vreau si eu... exista consola neagra cu orificiu pt. AC ?
juristul2000
Ma ajuta si pe mine cineva?
77 11 421 802 . Este plasticu care vine pe luneta sus din catalogu de tuning logan
vali_munt
Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva si pe mine cu un cod, eventual si cu un pret, pentru chederul dintre portiera si cupola (cel in forma de V) de pe partea dreapta a masinii (eventual si cel de pe stinga)?

Va multumesc anticipat.
Virusake
Postez si eu aici la indemnul colegilor de forum smile.gif

Stie cineva codul de la capacelul acela montat desupra surubului de prindere a centurii pe stalp?

Cum e in poza de aici:

http://www.daciaclub.ro/Capacel-surub-cent...pt-t129617.html
paultaxi
stie cineva codurile de la fetele de portiere pt PH2?
fl7
stie cineva codul pt plasticul din imagine si denumirea (sau are cineva de vanzare) ?
surcel.dragos
[attachmentid=1627495366][attachmentid=1627495367]Codul este acesta 8200574748
Poate din comoditate nu am sunat la toti dealeri dacia dar am sunat la 2 si au spus ca inca nu e comercializat.
Imi poate spune cineva unde gasesc acest cauciuc? eventual prin targ vitan sau stiu si eu...
paul_damian
Vezi ca gasesti (sau, cel putin, erau) vanzatori la sectiunea Bursa.
bibiciu
in vitan la gramada de rebuturi la "presh" gasesti capacele de tiranti de usi 1-5 lei maxim bucata
burtosu
Sa inteleg ca suportul de ochelari este din doua bucati?Cum se monteaza si cam cat costa cele doua piese?Multumiri.
bobo77
Clipsuri mentinere se chema cele 2 "suruburi" (de fapt ele se clipseaza pe filet) care prind oala spate de caroserie si costa 2,75 lei la dacia.Uite ca am pierdut hirtia cu codul...
sorette
Cine a gasit codurile pentru fetele (capitonajele) interiore usi laureate
daca se poate codurile
Mersi anticipat
WhoMe
Salut,

Sun nou pe acest forum si incep prin a imi cere scuze daca postez unde nu trebuie.
Am sa rasfoiesc zilele acestea mai atent pentru a inteleg exact care pe unde este.
Am nevoie de ajutorul vostru : Am rupt, din greseala, parasolarul din dreptul soferului. S-a rupt exact din locul unde pivoteaza in suportul prins in plafon.
Vreau sa ma indrumati spre un magazin online, sau un magazin de piese zona Dr Taberi, unde as putea gasi asa ceva.
Mentionez ca este vorba de un Logan 1,4 an 2005.

Multumesc,
klaus
Fix in targul din Vitan gasesti asa ceva.
WhoMe
Multumesc, incercam sa evit deplasarea in capatul celalalt al Bucurestiului.
O voi face si p'asta.
Un pret informativ?
dl_dr25
eu sper sa fie interesanta lista
einstein1984
Catalogul de accesorii Logan
[attachmentid=1627574790]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.