Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accesorii diverse
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
thesys

rugaminte...
mai incearca cineva sa re-ataseze pozele de mai jos?... deoarece eu nu le vad sau nu mai exista, s-au sters sau ce se intampla ...?

multumesc...


QUOTE(liviu_canja @ 4 Apr 2006, 14:45)
M-am lovit de lipsa codurilor la diversi dealeri cand am vrut sa cumpar diverse accesorii. De aceea m-am gandit (pentru cine vrea) sa punem aici diverse coduri pentru piese mai putin comercializate...
Astfel am codurile pentru:

[attachmentid=23077] Plasa portbagaj (poza este de la dacia.ro), cod 6001998168
[attachmentid=23079] Plasa plic (poza este de la dacia.ro), cod 6001998169
[attachmentid=23078] Covor compartiment  cel de sub scrumiera din fata, lipseste la modelele mai vechi,  cod 6001548150
[attachmentid=23080] Imbracaminte conducte (poza este de aici de pe forum, nu stiu cine a facut-o, scuze) de asemenea lipseste la modelele mai vechi, cod 6001548047
*


LUYgescu
primele doua poze le poti gasi aici: http://www.dacia.ro/piese-si-accesorii/accesorii

numai de bine...
adiya
Klaus, ne poti spune si noua de unde ai aparatorile ale alea de noroi care se imbina asa frumos biggrin.gif cu aparatorile de aripa?

L.E. Presupun ca poza este de la masina ta...
Lithium13
salve. imi poate spune cineva pretul si codul protectiilor de praguri - abtibildele acelea cu brandu Logan?
Flores
Pentru cei ce au montat aparatorile de aripa, trebuie montate impreuna cu aparatorile de noroi? Din poza lui Klaus se vede ca aparatoarea de aripa acopera numai 2/3 din lungimea ei! Merci!
ICET

Se pot monta si fara,dar se va vede urat locul unde trebuie sa vina aparatoarea de noroi.
klaus
QUOTE(Lithium13 @ 3 Jun 2006, 14:20)
salve. imi poate spune cineva pretul si codul protectiilor de praguri - abtibildele acelea cu brandu Logan?
*


60 01 547 599 - cu numele dacia, 11 euro+tva
60 01 548 203 - cu numele renault, 12,31 euro+tva

protectile de aripa
Lithium13
multumesc...
L.E. dar daca mai stii si cate bucati sunt in set(oare sunt 4 pt fiecare portiera !?) iar pretul banuiesc ca e per set.
dragosmanea
Klaus, la abtibildurile alea pretul este per bucata sau pereche? Ar fi aberant sa ceara 11E + TVA pe niste abtibilduri.
DFA
Din păcate prețul e per bucată!
Lithium13
Solutia ar fi in Vitan de unde am inteles ca bassfreak a cumparat cu 5RON bucata, insa distanta pana in Buc constitiue o problema sad.gif
udarp
QUOTE(klaus @ 17 Apr 2006, 20:59)
Protectoare aripa

Fata:
- stanga 60 01 548 285
- dreapta 60 01 548 286
Suruburi de prindere "RLX 4,2x12":  77 03 016 407
Clips mentinere: 77 03 081 184
Clips mentinere: 77 03 081 164

Spate:
- stanga 60 01 548 287
- dreapta 60 01 548 288
*


Nu prea imi dau seama cum arata "Protectoarele aripa"!!
Help please!
klaus
presupun ca s-a uitat lumea pe ACEST TOPIC.
sa zicem http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=600443
Plus ca postul citat avea si poza...
KDS
salut.......este vorba cumva despre abtipildurile pe care le are AMBITIONUL?????
au aparut si pe spate ??
adiya
Abtibildurile alea costa 50 000 adica 5 RON bucata. (numai duminica biggrin.gif )
dragosmanea
Unde? Da si tu detalii.
adryanoady
Salut klaus in legatura cu aparatorile de aripa si poza care ai pus-o nu sunt aparatorie de noroi??
-Scorpio-
codul cotierei de pe lista cu accesorii Logan il stie cineva?
klaus
Cotiera Logan 60 01 998 148
liviu_canja
QUOTE(liviu_canja @ 4 Apr 2006, 14:45)
M-am lovit de lipsa codurilor la diversi dealeri cand am vrut sa cumpar diverse accesorii. De aceea m-am gandit (pentru cine vrea) sa punem aici diverse coduri pentru piese mai putin comercializate...
Astfel am codurile pentru:

[attachmentid=30636] Plasa portbagaj (poza este de la dacia.ro), cod 6001998168
[attachmentid=30637] Plasa plic (poza este de la dacia.ro), cod 6001998169
[attachmentid=30639] Covor compartiment  cel de sub scrumiera din fata, lipseste la modelele mai vechi,  cod 6001548150
[attachmentid=30638] Imbracaminte conducte (poza este de aici de pe forum, nu stiu cine a facut-o, scuze) de asemenea lipseste la modelele mai vechi, cod 6001548047
*
Plasa portbagaj (poza este de la dacia.ro), cod 6001998168


Am pus din nou pozele. De data asta sper sa ramana...
Ulysse
Imbracaminte conducte cod 6001998168 pret 22 RON la dealer doar cu comanda ; dureaza max 14 zile. Noroc.
hash
QUOTE(klaus @ 17 Apr 2006, 20:59)
Protectoare aripa

Fata:
- stanga 60 01 548 285
- dreapta 60 01 548 286
Suruburi de prindere "RLX 4,2x12":  77 03 016 407
Clips mentinere: 77 03 081 184
Clips mentinere: 77 03 081 164

Spate:
- stanga 60 01 548 287
- dreapta 60 01 548 288
*



Are cineva idee cate clipsuri si cate suruburi trebuie la protectoarele astea ? Ca sa stiu exact ce comand. Merci.
Ulysse
Pentru Spate:
- stanga 60 01 548 287
- dreapta 60 01 548 288 vin cu suruburile si elementele de prindere pe ele.
Pentru fata ai nevoie de cate 3 elemente de prindere pentru fiecare. Chiar langa bara iti trebuie o ``maseluta`` din plastic (cum ii spun tinichigii) ca gaura din tabla este patrata si chipling iar pe celelalte 2 poti sa le prinzi si cu sigurante de tabla sau cu ``agrafe mentinere``din plastic cum sunt cele de la grila de aerare. Noroc.
Bujor Stefan
Deci, pana la urma, pentru a monta acoperitorile de aripa, de ce este nevoie din urmatoarele:

Protectoare aripa

Fata:
1 - stanga 60 01 548 285
2 - dreapta 60 01 548 286
3 - Suruburi de prindere "RLX 4,2x12": 77 03 016 407
4 - Clips mentinere: 77 03 081 184
5 - Clips mentinere: 77 03 081 164

Spate:
6 - stanga 60 01 548 287
7 - dreapta 60 01 548 288

Suruburile de mentinere si clipsurile vin la bucata sau la set, set pentru a prinde o aparatoare, doua, toate?
hash
Eu le-am comandat, cand vor veni o sa dau detalii.
Bujor Stefan
Inainte de montare, poate poti sa le faci o poza sa vad si eu cum arata.
Nu-mi dau seama cat de adanci sunt, cat intra in pasajul rotii.
Flores
Am primit si eu protectoarele de aripa, cele din spate par usor de montat, dar cele de pe fata....? Clipsurile de mentinere m-au bagat in ceata de tot, nu prea imi dau seama in ce gaura trebuie bagate blink.gif , cine ma lumineaza?
Merci!

Lat.edit: De fapt e foarte simplu, le-am montat in 10 minute, m-au derutat clipsurile din cauza ca sunt mult mai multe decat ai nevoie! blush.gif
bassfreak
ahaaa, deci cu clipsurile alea albe se prind pe fata protectiile - eu nu am primit clipsurile pt fata si am improvizat, dar o sa repar treaba, ca am si eu clipsuri albe din cele lungi - din cele albe nu am vazut pana acum

le: cred ca nu o sa pot face operatiunea, deoarece prevede dezlipirea de pe aripa ca sa pot baga clipsul, ceea ce nu ma incanta
lau_swat
QUOTE(Flores @ 17 Jul 2006, 16:18)
Am primit si eu protectoarele  de aripa, cele din spate par usor de montat, dar cele de pe fata....? Clipsurile de mentinere m-au bagat in ceata de tot, nu prea imi dau seama in ce gaura trebuie bagate blink.gif  , cine ma lumineaza?
Merci!

Lat.edit: De fapt e foarte simplu, le-am montat in 10 minute, m-au derutat clipsurile din cauza ca sunt mult mai multe decat ai nevoie! blush.gif
*


Cat au costat protectoarele, cu tot cu clipsuri?
Flores
Nu stiu exact cat au costat, le-am comandat in Romania prin cineva si ziua scadentei nu a venit inca, asa ca nu vreau sa dau informatii eronate.
klaus
tb sa fie in jur de 1 milion
hash
In Vitan erau cu 450 de mii dar fara clipsuri. Nu am luat, astept sa vina comanda prin dealer.
ICET

Eu stiu pe cineva care a luat din vitan cu 30ron fara clipsuri acum 2 luni....poate s-au mai scumpit intre timp.
bassfreak
si eu le-am luat de la emil din vitan cu 30 sau 35 ron.
daciafan
QUOTE(Flores @ 17 Jul 2006, 16:18)
Am primit si eu protectoarele  de aripa, cele din spate par usor de montat, dar cele de pe fata....? Clipsurile de mentinere m-au bagat in ceata de tot, nu prea imi dau seama in ce gaura trebuie bagate blink.gif  , cine ma lumineaza?
Merci!

Lat.edit: De fapt e foarte simplu, le-am montat in 10 minute, m-au derutat clipsurile din cauza ca sunt mult mai multe decat ai nevoie! blush.gif
*


ce e materialul acela rosu pe interiorul protectiilor pt aripi (sa fie cumva banda dublu adeziva?) asa le-ai primit sau au pus tu acel material?
Flores
Da, e banda dublu adeziva, asa le-am cumparat!
hash
Hm. Protectiile alea nu sunt scoase de Dacia, ci de niste terti. Dealer-ul cel putin pretinde ca a vorbit la VC si asta zic cei de acolo. Dacia de-abia a scos aparatorile de noroi. Va trebui pana la urma sa fac inca o tura prin Vitan dry.gif Numai ca atunci nu stiu de unde sa fac rost de clipsurile alea din poza a treia.
Flores
Ti-le donez eu!
daciafan
QUOTE(Flores @ 19 Jul 2006, 16:00)
Da, e banda dublu adeziva, asa le-am cumparat!
*


multumesc pentru lamurire
eu am montat pe loganul meu un set de protectii, dar le-am primit fara acea banda dublu adeziva care apare la protectiile tale, in consecinta le-am montat fara si din pacate pe fata nu stau ca lumea, adera la aripa numai in dreptul suruburilor de prindere, in rest sunt iesite in afara cu cca 2-3 mm
cu banda adeziva cu siguranta nu ai intampinat acest neajuns
radus
Ma scuzati ca postez aici dar la cautare dupa "cotiera logan" nu am primit nimic. Urmati link-ul si spuneti ce parere aveti
http://www.autoschrott.ro/index.php?act=go...entVehicle=auto
adister
@radus - uite aici totul descpre cotiera de Logan
Bafta
daciafan
proiector ceata LOgan 115 RON
silviu_79
QUOTE(daciafan @ 5 Aug 2006, 08:08)
proiector ceata LOgan 115 RON
*




ai tu de vanzare proiectoare de logan? ai doar unul? daca ai doua si sunt noi le iau eu.
milgn
celebrele protectoare au aparut si pe siteul dacia sub denumirea de
"protectii aripi"
Adi_Mircea
stie careva cam cat costa protectiile?
camesibiu
In Sibiu , depinde de magazin , intre 75-99 lei . Dar nu se gasesc aparatori de noroi compatibile cu proyectiile de arpa .
hash
Protectiile de aripa trebuie sa fie compatibile cu sortuletele fata. In spate, protectiile se termina in dreptul barii (care este de fibra) si nu ating sortuletele de noroi.

170 RON toate protectiile + sortuletele de noroi de fata, la dealer.
adin67
salut. am o nelamurire legata de fetele interioare a usilor din fata. vrand sa montez niste difuzoare mai mari(ovale) in partea bombata a fetelor din plastic la usile din fata , dupa ce le-am dat jos am observat ca pe interior sunt lipite(prinse) niste chesti negre(ca nu stiu cum le spune). poate ma ajutati, sa stiu si eu la ce folosesc(le pot demonta sa pun difurile sau nu?) . am postat si doua poze .
klaus
sunt paddinguri pentru amortizarea impactului lateral in zona bazinului.
de principiu poti sa le scoti, daca te deranjeaza la vreo instalatie, dar nu o sa mai ai....paddinguri...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.