Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ati mai auzit asa ceva?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
c.motorhead
s-a mai intalnit cineva cu situatia de a i se desface de la sine o piulita din capul planetarei la o dacie 1310 model 97? mi-as dori sa imi spuneti ca se poate, altfel inseamna ca am un "prieten" care imi vrea binele...
alex4257
QUOTE(c.motorhead @ 8 Apr 2006, 21:14)
s-a mai intalnit cineva cu situatia de a i se desface de la sine o piulita din capul planetarei la o dacie 1310 model 97? mi-as dori sa imi spuneti ca se poate, altfel inseamna ca am un "prieten" care imi vrea binele...
*


la mine o cazut cuiu siguranta care tine planetara acum 1 an,depinde pe unde ai mers si cum ai mers
marianrec
Am patit si eu.... Am strans-o mai sanatos, si gata...
amc
da se intampla !
parpanel
Nimic anormal. Pune-i saiba in capat, schimba-i si piulita.
Poseidon
foloseste piulita cu autostrangere altfel fenomenul se poate repeta.Au fost destule cazuri...!
LYM
Intrebare: ce se intampla daca se slabeste acea piulita ? (poate sa inceapa sa bata planetara din cauza aia ?)
cristi_doditoiu
Am patit-o si eu.De vina cred ca este jocul creat intre nuturi.Pune-i o saiba tip siguranta si stange-o bine.
nairam
Da piulita asta nu are si ea o siguranta? intreb si eu ......sau s-a retezat si sugiranta aia ?
paul_damian
QUOTE(nairam @ 9 Apr 2006, 14:44)
Da piulita asta nu are si ea o siguranta? intreb si eu ......sau s-a retezat si sugiranta aia ?
*


Ba da, are. Dar fiind Made in .ro are elasticitatea fontei... Eu am observat ca virgula cuiele tin mult mai mult smile.gif
cristigeo69
eu cand am vrut sa schimb bieletele de directie...si am vrut sa desfac planetara am desfacut-o cu mana blink.gif ...bineinteles ca acu nu stiu cat timp fuse-se stransa cu tubulara si o teava...cum zic si ceilalti nimic anormal pt o dacie smile.gif
sddragos
Piulita cu autoblocare si totul va fi OK! Am avut si eu problema asta la o berlina din '86.
diaconuliviu
Am patit-o cindva. La frinare ai senzatia ca mergi cu barca, danseaza stinga-dreapta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.