Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: huruit rulmenti
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Uncle-Sam
mi-am pus rulmenti noi pe fata (conici) si de atunci imi huruie in ultimul hal. Precizez ca au vaselina, nu sunt prea tare stransi si nici prea slab. Are cineva vreo idee?
nvp_playboy
Da....daca sunt conici, muta-i pe spate biggrin.gif
Daca tot huruie, schimba vaselina (in cazul in care ai schimbat si camasile rulmentului, aflate in tambur)
diaconuliviu
Daca ii citeai profilul - unicul mod de acum de a vedea ce masina are omul - vedeai ca are Dacia 1100.

Uncle, ai schimbat rulmentii complet? Nu cumva aveai ceva joc intre camasa si suport si a intrat camasa putin "pe o parte"? Sau, n-ai lasat un joc cam mare la rulment?
Uncle-Sam
am schimbat si camasile si simeringurile. in acelasi timp am schimbat si rotile si acum cele noi (cu distantiere) sunt iesite cu vreo 3 cm mai in exterior. sa fie asta cauza?
diaconuliviu
Poti remonta rotile vechi? Daca da, fa o proba si vezi. Posibil ca zgomotul sa nu fie din rulmenti. Doar vazind/ascultind iti dai seama.
Uncle-Sam
pot, dar trebuie sa le largesc gaurile pt prezoane. Am pus prezoane de papuc, ca sa intre jantele de aro 10...poveste lunga. Pe spate sunt aceleasi roti si nu zice nisi pas
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.