Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Femeia & masina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
clauditza
Ori sunt singura fata de pe forum, ori printre singurele(probabil s-au camuflat sub nume de baieti) ph34r.gif
As vrea sa stiu daca sunt binevenita up.gif ori ar trebui sa imi sterg contul... 04.gif 10412898.gif
Sony
Au mai fost fete pe forum si nu au fost probleme.
cristigeo69
nu doamna chiar nu avem nimic impotriva...numai sa nu confundati motoarele cu altceva biggrin.gif tongue.gif glumeam smile.gif eu unu nu am nimic impotriva...& cum zic si ceilalti esti binevenita pe forum !!!
ps:dar al cui o fi golfu' din imagine?? blink.gif blink.gif
Gabi
Claudia .. in primul rand bine ai sosit printre noi. Singura fata de pe forum nu esti si stai linistita ca nu avem nimic cu nimeni.
StefanT
Tot respectul!
Saru'mana si bine-ati venit!

P.S.: asl pls radmasa.gif
No offence tongue.gif
Te-am pupat...
Gabi
QUOTE(Steffyx @ 26 Apr 2006, 00:04)
Tot respectul!
Saru'mana si bine-ati venit!

P.S.: asl pls  radmasa.gif
No offence tongue.gif
Te-am pupat...
*



Steffyx .... fara matrimoniale. cu asl pls ... imi aduc aminte de vremea cand eram in liceu si imi pierdeam vremea pe irc.
StefanT
Is luat deja... in martie avem nunta. Nu mai pot da inapoi. E si insarcinata... Clauditza, sorry ca te-am amagit degeaba. Sunt covins ca vei gasi altul, poate chiar mai bun. Succes!

P.S.: Scuzati-mi comportamentul, e putin cam greu sa ma abtin dupa 2-3 paharele radmasa.gif
tonicelli
Spun si eu la fel bine ai venit !
Si apropo de statistica eu sunt pro ca femeia sa stie (daca vrea) cat de cat ce are "sub mana".
PS Ma rog de nevasta-mea sa mai conduca (asta ca apoi sa ajung si la alte pb ... motor, intretinere masina etc) si ea din cand in cand mad.gif si imi spune "las ca e bine in dreapta (mai nou in spate ca e mai confortabil biggrin.gif) !".
clauditza
QUOTE(tonicelli @ 25 Apr 2006, 22:11)
Spun si eu la fel bine ai venit !
Si apropo de statistica eu sunt pro ca femeia sa stie (daca vrea) cat de cat ce are "sub mana".
PS Ma rog de nevasta-mea sa mai conduca (asta ca apoi sa ajung si la alte pb ... motor, intretinere masina etc) si ea din cand in cand  mad.gif si imi spune "las ca e bine in dreapta (mai nou in spate ca e mai confortabil  biggrin.gif) !".
*



Intr-adevar, am mai multa incredere in "soferul" meu wub.gif decat in mine(fiindca sunt constienta ca femeia nu e facuta pentru a sta la volan), insa ma inveselesc automat cand ma invita sa schimbam locurile rolleyes.gif 04.gif iar pe bancheta din spate fierbbb post-336-1110552439.gif ca nu vad eu ce se intampla...
clauditza
QUOTE(Steffyx @ 25 Apr 2006, 22:09)
Is luat deja... in martie avem nunta. Nu mai pot da inapoi. E si insarcinata... Clauditza, sorry ca te-am amagit degeaba. Sunt covins ca vei gasi altul, poate chiar mai bun. Succes!

P.S.: Scuzati-mi comportamentul, e putin cam greu sa ma abtin dupa 2-3 paharele  radmasa.gif
*



Casa de piatra! Stai linistit la faza cu "amagitul" laugh.gif . Cat despre gasit... Stii,eu nu prea caut...ma gasesc ei pe mine! tongue.gif blush.gif
tonicelli
O cunosti cumva pe sotzia mea? biggrin.gif
Si ea zice la fel biggrin.gif
clauditza
QUOTE(cristigeo69 @ 25 Apr 2006, 22:00)
nu doamna chiar nu avem nimic impotriva...numai sa nu confundati motoarele cu altceva biggrin.gif  tongue.gif glumeam smile.gif  eu unu nu am nimic impotriva...& cum zic si ceilalti esti binevenita pe forum !!!
ps:dar al cui o fi golfu' din imagine?? blink.gif  blink.gif
*



...Domnisoara! blush.gif (n-am verigheta)
Cat despre Golf...INCREDIBILLL! al cui o fi oare? ohmy.gif Parca aduce un pic cu cel din imaginile unuia care a postat in "Masini renascute"
StefanT
QUOTE(clauditza @ 26 Apr 2006, 00:20)
Casa de piatra! ...........Stii,eu nu prea caut...ma gasesc ei pe mine! tongue.gif  blush.gif
*


Multumesc.... Sper s-o am. Sau de rahat, sa nu-si bage nimeni nasu', nu? smile.gif

Inseamna ca esti o fata pe cinste ohmy.gifk:

Eu nu-s de parere ca fetele nu-s facute pt condus, doar ca nu-si dau la fel de mult interesul. Soferi buni si soferi prosti sunt de ambele parti. Oricum dupa ceva timp, puteti deveni niste soferite pe cinste cool.gif
pastrama
Steffyx, da vad ca esti luat rau...numai zambareti prin posturile tale! alcoholic.gif
Clauditza, bine ai venit pe forumul certaretilor!
george_slz
Arata bine Claudita... smile.gif
radian
Clauditza - Bine c-ai venit!

Revenind la tema topicului: nu, nu mă deranjează femeile care sunt interesate de mașini.

Ceea ce mă deranjează pe mine, si poate mă ajutați cu vreo sugestie, este că nu reușesc să-i stârnesc interesul soției mele față de șoferie.
Sony
Mai bine ca nu reusesti! Altfel s-ar putea sa ramai fara masina. 04.gif
radian
QUOTE(Sony @ 26 Apr 2006, 11:05)
Mai bine ca nu reusesti! Altfel s-ar putea sa ramai fara masina. 04.gif
*



Mai cumpar un Matiz anexa la Logan si rezolv problema...

Dar in schimb as avea atatea avantaje... Pot bea linistit o bere oricand, as avea sofer de rezerva...
nairam
Nevesticii mele ii place sa conduca dar cand apar probleme de revizie imi spune "Du-ti masina la service...." 04.gif Asta este ... in tot cazul nu are probleme cu condusul dar nu prea are loc de mine .... Avantajul este de partea mea pentru ca pot bea oricand o linistit o bere ...... biggrin.gif
In ultima vreme nu prea a mai condus pentru ca i-a crescut burtica ... deh suntem gravizi .... merge doar in cazuri extreme (am "gustat" eu cate ceva) .....
argon
QUOTE(clauditza @ 25 Apr 2006, 21:56)
Ori sunt singura fata de pe forum, ori printre singurele(probabil s-au camuflat sub nume de baieti) ph34r.gif
As vrea sa stiu daca sunt binevenita up.gif ori ar trebui sa imi sterg contul... 04.gif  10412898.gif
*




De ce ai poza masinii lui CristiGeo69 in profil? se vede de aici postul 196 ph34r.gif

Miros o aventura amoroasa aici biggrin.gif
os
Asa frumos oficial (hi hi): bun venit si de la mine!!
nairam
In general femeia si masina NU sunt INcompatibile ..... dar ca si la barbati "nu exista padure fara uscaturi" ...
parerea mea ..
OVIDIUS
Totul e sa priveasca inainte si nu in oglinda retrovizoare pentru a se ruja, totul e sa foloseasca o singura banda si nu doua simultan, totul e sa nu creada ca are prioritate doar pentru ca e sexul slab, totul e sa conduca preventiv dar nu atat de preventiv incat sa blocheze intersectiile, totul e sa foloseasca banda 1 daca merge cu 40 km/ora...Daca fac asta, tot respectul meu. Oricand si oriunde....
nairam
Ce spui tu se poate aplica si barbatilor ..... Serios ..... Si uite acum imi fac si eu autocritica, SI eu am:
- mers pe doua benzi
- de rujat nu ma rujez dar ma mai uit din cand in cand sa vad cum imi sta freza ....
- eu NU cred ca am prioritate ..... Sunt sigur ca am prioritate ..... biggrin.gif Si asta uneori este mult mai grav ....
- si mie mi-a murit motorul de cateva ori in intersectie ....
etc....
CIne se crede "curat" sa dea primul cu pietre .....
bobo77
Nu ne deranjezi chiar de loc , bine ai venit.@ argon ce spirit de observatie ai, nu-ti scapa nimic
OVIDIUS
Nu am criticat, nici vorba. Sunt destule femei care conduc bine. Intr-adevar, cum spunea nairam, unele reguli se aplica si barbatilor. Dar daca el e convins ca are mereu prioritate...e grav. Cum de inca e viu? icon_mrgreen.gif
amc
QUOTE(argon @ 26 Apr 2006, 11:34)
Miros o aventura amoroasa aici biggrin.gif
*


sau miros de vrajeala!! rolleyes.gif
nairam
QUOTE(OVIDIUS @ 26 Apr 2006, 14:21)
Dar daca el e convins ca are mereu prioritate...e grav. Cum de inca e viu?  icon_mrgreen.gif
*


Iete ca inca mai misc ..... biggrin.gif
little sam
Bun venit in randul nostru! Si acum ca tot am votat sa va povestesc ceva foarte simpatic. La un curs de EDUIPR(evaluarea si diagnosticarea utilajelor si instalatiilor portuare rutiere) profesorul de curs isi aduce aminte de o intamplare de cand era incepator in ale ingineriei mecanice. Avea o colega de birou care isi luase o dacie la man a doua. La cateva zile ii intreaba pe colegi: "Ma curge ceva din chestia aia perpendiculara pe parbriz. Sub masina azi dimineata era o balta. De ce curge?" Colegii: "Din ce chestie ma?" "Aia ma care e perpendiculara pe parbriz". Dai cu presupusul ce o fi. Cineva isi da seama ca e vorba de motor blink.gif blink.gif blink.gif. Toata sala radea cu lacrimi la auzul raspunsului radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif . Deci sunt total de acord ca femeile sa stie mai multe despre motoare.
clauditza
QUOTE(OVIDIUS @ 26 Apr 2006, 14:05)
Totul e sa priveasca inainte si nu in oglinda retrovizoare pentru a se ruja, totul e sa foloseasca o singura banda si nu doua simultan, totul e sa nu creada ca are prioritate doar pentru ca e sexul slab, totul e sa conduca preventiv dar nu atat de preventiv incat sa blocheze intersectiile, totul e sa foloseasca banda 1 daca merge cu 40 km/ora...Daca fac asta, tot respectul meu. Oricand si oriunde....
*



Perfect de acord cu tine! (sa nu indepartam insa ideea ca sunt o sumedenie de barbati care fac greseala asta-inafara de partea cu rujatul- icon_mrgreen.gif )
cristigeo69
QUOTE(argon @ 26 Apr 2006, 00:34)
De ce ai poza masinii lui CristiGeo69 in profil? se vede de aici postul 196  ph34r.gif

Miros o aventura amoroasa aici biggrin.gif
*




nu recunosc nimic wacko.gif cine stie...cum o fi ajuns poza acolo blink.gif tongue.gif
clauditza
QUOTE(argon @ 26 Apr 2006, 11:34)
De ce ai poza masinii lui CristiGeo69 in profil? se vede de aici postul 196   ph34r.gif

Miros o aventura amoroasa aici biggrin.gif
*




Ma faci sa cred ca e mai importanta masina din poza decat persoana din ea. unsure.gif
clauditza
QUOTE(radian @ 26 Apr 2006, 07:42)
Clauditza - Bine c-ai venit!

Revenind la tema topicului: nu, nu mă deranjează femeile care sunt interesate de mașini.

Ceea ce mă deranjează pe mine, si poate mă ajutați cu vreo sugestie, este că nu reușesc să-i stârnesc interesul soției mele față de șoferie.
*



Depinde de caracterul ei! smile.gif Daca i-ar fi placut masinile ar fi avut chiar ea initiativa! Dar daca o obligi sa incerce ceva ce nu ii place, nu prea ai asa mari sanse...mai ales cand o iei cu teorii de genul: "Daca ai avea si tu carnet, as putea sa beau si eu la petreceri!" alcoholic.gif
Eu m-as impotrivi din ambitie...fiindca nu mi-ar placea sa fiu soferul cuiva,mai ales ca prefer sa beau si eu ceva icon_mrgreen.gif rolleyes.gif
Cr1st1_SMC
In primu' rand bine ne-am gasit aici! blush.gif

In legatura cu topicul vreau sa spun ca nu ma deranjeaza deloc ca fetele sa cunoasca date despre motoare, masini si toate cele, chiar ma incanta. biggrin.gif
QUOTE
nu mi-ar placea sa fiu soferul cuiva,mai ales ca prefer sa beau si eu ceva

Eu as renunta oricand la bautura (si mie imi place sa mai bag cate "una mica") pentru a fi la volan, chiar si soferul cuiva. rolleyes.gif

In incheiere vreau sa-ti zic bafta la scoala de soferi (si nu numai tie), sa iei examenu' cu bine si multa atentie in trafic. wink.gif
ydaniel
da welcome.si mai posteaza si in alta parte nu numai aici:)
Ake
deoarece:

1. rezultatul sondajului e clar

2. Unii baieti au cam dat-o in balarii

3. nu pare a mai fi nimic nou de spus

Topicul se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.