Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbare de culoare la masina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
auma

Stie cineva daca schimbi culoarea la masina cit trebuie sa platesti la politie.
Multumesc
EUROPE_
Nu stiu sigur, dar e ca si cum ai schimba proprietarul, banuiesc ca aproximativ 100 ron, poate mai mult pentru ca trebuie sa iti schimbe certificatul, si cartea ( cred ). Ce culoare are masina, si in ce culoare vrei sa o schimbi.????
marius-gabriel
trebuie schimbat talonul!
taxa pt talon e de vreo 300 de mii!
trebuie sa aduci deviz de la un service autorizat, sau daca nu dai o declaratie pe propria raspundere la notariat ca ai vopsit-o tu(aia costa vreo 800 de mii).
cartea de identitate nu se schimba, iti scrie pe ea schimbat culoare, dar trebuie sa ii faci iar identificarea(dureaza 10 min si costa vreo 300 de mii)
EUROPE_
Pai si masina mea are culoare crem ( galen pai culoare veche ) si acum vreau sa o fac galben, cei de la RAR, cand am cumparat masina au scris in certificat culoarea galbena, si au zis ca putem sa o facem galbena!!! Deci pana la urma pot? huh.gif
DHL
QUOTE(EUROPE_ @ 28 Apr 2006, 21:50)
Pai si masina mea are culoare crem ( galen pai culoare veche ) si acum vreau sa o fac galben, cei de la RAR, cand am cumparat masina au scris in certificat culoarea galbena, si au zis ca putem sa o facem galbena!!! Deci pana la urma pot? huh.gif
*




DA, cica se poate. Si eu am avut aceeasi problema luna asta.
Intra aici http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...&#entry17176186

sau cauta topicul " noi coduri de culoare la Udriste "

Si a mea e crem si mi-au scris in talon GALBEN.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.