Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese de schimb de NE-origine :)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3
emil aluas
care e saitu ala bosch? cu codu de la piese unde il introduci sa afli piesa? sau care e faza cu codurile de piese ca nu stiu.
YRX
http://www.bosch.com.ro/products/car_equip...s/batteries.htm

Te duci apoi pe catalogul online si bagi datele masinii.
mikey_gtx
se pare ca bmw seria 3 e36 ar avea capete de bara ce merg montate pe logan. potrivesc atat la lungime cat si la suruburi.
bobo77
Esti sigur? sau doar ai auzit. Ai vazut la cineva?
mikey_gtx
din octombrie si pana in clipa de fata merg bine pe masina din semnatura. n-am mentionat mai devreme pentru ca am vrut sa vad cum se comporta pe masina.
fabricant: MEYLE.
Ampt
Știe cineva un importator, distribuitor de filtre MANN ?!
Vreau să-mi cumpăr filtrul de aer (C 3875/1) și cel de ulei (W79) pentru Diesel-ul din semnătură.
mariusciprian78
bucsi punte spate de origine unde as putea sa gasesc si eu si la ce pret?
Iulikk
QUOTE(Ampt @ 19 Feb 2012, 19:39)
Știe cineva un importator, distribuitor de filtre MANN ?!
Vreau să-mi cumpăr filtrul de aer (C 3875/1) și cel de ulei (W79) pentru Diesel-ul din semnătură.
*



Nu vreau sa fiu rau, dar astea se gasesc la orice magazin de piese auto mai rasarit.
P-A-C-O
daca-ti pui filtre MANN pe masina la revizie, e ca si cum ti-ai scoate-o singur din garantie; evident, cei de la service nu-ti vor spune nimic acum, ci mai tarziu daca va fi nevoie sa-ti schimbi ceva pe garantie
Ampt
Merci P-A-C-O ! Am uitat de iubirea mare dintre francezi si nemți care dăinuie de foarte mult timp între cele doua nații, amplificată mai ales și de societatea de consum în care trăim ! wink.gif
@Iulikk : Nu ești deloc rău, vroiam o relație mai "directă" ! smile.gif
Mulțumesc frumos oricum !
Maskatu
Avand in vedere drumul tau catre servici, poti sa dai o fuga dimineata dupa 8 pe Muntii Carpati. Sunt 4-5 magazine de piese auto. Filtre gasesti cu duiumul insa nu garantez de mann....

bafta
YRX
Catalogul complet Restagraf - maruntisuri - braduti, cleme, nituri, etc.


[attachmentid=1627819205]
Blugos
Din catalog putem identifica accesoriile sau piesele respective, putem gasi codurile, dar, apoi, cu codurile ce facem, ca magazinele nu comercializeaza piese de la acest producator!?
YRX
Cautam alt magazin care le comercializeaza ... biggrin.gif
Importatorul este, daca nu ma insel, Autonet. Majoritatea magazinelor de piese iau cate ceva de la ei, asa ca pot comanda si astfel de repere.
YRX
SKF VKD 35633 T - Kit flanse + rulmenti amortizoare fata. Este set de 2 buc (pentru ambele amortizoare).
Flansa este cea "de origine" - fabricant Trelleborg
Rulmentul este SNR
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.