Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: carburator nou
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ionutz_ro23
am schimbat carburatorul de curand cu unu nou si as vrea sa stiu ce reglaje trebuie sa fac??? aer, avans???
einstein1984
De cand are carburatorul avans? Avans la ce?
Se regleaza nivelul in CNC, surubul de amestec (ralantiul) si eventual clapeta de accleratie.
EUROPE_
Pai daca e nou, mai trebuie sa il reglezi, nu are reglajele din fabrica??? Sau sunt puse de forma?
einstein1984
Poate nu se pupa exact cu motorul lui. Motoarele sunt teoretic la fel, dar practic au diferente. Dar macar nivelul in CNC ar trebui sa fie corect.
EUROPE_
QUOTE(einstein1984 @ 29 Apr 2006, 23:16)
Dar macar nivelul in CNC ar trebui sa fie corect.
*


Da ai dreptate, ar trebui... blush.gif
ionutz_ro23
am motor de 1.6 si am pus carburator de 1.4 (carfil) ca de acelasi tip o fost si inainte
EUROPE_
Deci sa inteleg ca ai carburator Dublu Corp? Nu trebuie sa il reglezi pe ala. E greu de reglat...pe banc trebuie.
argon
QUOTE(EUROPE_ @ 30 Apr 2006, 07:30)
Deci sa inteleg ca ai carburator Dublu Corp? Nu trebuie sa il reglezi pe ala. E greu de reglat...pe banc trebuie.
*




QUOTE(ionutz_ro23 @ 30 Apr 2006, 07:24)
am motor de 1.6 si am pus carburator de 1.4 (carfil) ca de acelasi tip o fost si inainte
*




ionutz_ro23
motorul e de 1.6 carburatorul e de 1.4
EUROPE_
Da nu am fost atent... sad.gif
parpanel
Ce sa mai reglezi la el mai ales ca are si sigiliu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.