Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pe portiera sunt niste chestii de plastic ca sa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
florinutzu
Pe portiera sunt niste chestii de plastic ca sa nu taie firele. Se gasesc undeva de cumparat?
Pe portierele din fata sunt niste gauri mari pe unde intra firele: de la boxe , de la inchiderea centralizata... Pe stalpii din fata sunt la fel astfel de gauri pe unde ies firele.
Ele sunt astupate din fabrica cu niste chestii din plastic albe. La mine au sarit si mi-e frica sa nu taie firele.
Cu ce le pot inlocui?
De unde cumpar chestii de plastic, ca la noi in Piatra Neamt cat am intrebat nu am gasit.
Ati gasit voi in magazin ca sa mai caut si eu s-au sa improvizez ceva?

Si inca ceva. Firele le-am invelit pentru protectie cu tub izolator de la instalatiile electrice, ce are niste randuri mari pe ele. Din cauza acestor randuri tot timpul se agata tubul in usa si ramane agatat pana iese de pe fire.
Cu ce pot sa inlocuiesc acest tub ca sa nu mai aiba randuri si sa fie si maleabil ( sa se indoaie).
florinutzu
Daca nu sunt de cumparat chestiile alea, poate se poate adapta ceva de la masinile straine un fel de furtun cauciucat care sta fix in ambele capete si se strange sau se intinde in functie de cum sta usa. Nu are nimeni asa ceva?
Poate pune cineva cateva randuri....
argon
Nu-ti trebe doapele alea, spatiul intre usa si stalp cu usa inchisa e foarte mic, firele nu mai aluneca prin doape la inchidere si se vor strangura !
Fara aluneca mult mai bine la inchidere..
MAi poti pune si mansoane speciale cum au strainele, dar datorita spatiului stramt cu usa inchisa se vor strangula si alea.

Eu am fara de ani de zile si nu s-a taiat nimic..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.