Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1100
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vali24
as vrea si eu sa stiu daca stie cineva unde gasesc ferodouri pentru ambreiaj de 160 ptr. o dacia 1100
va multumesc anticipat !
Marius81
1100 = DSN ??....i think ......NOT !! huh.gif
tatabobu
Ia intreaba tu aici, ca mai sunt oameni care stiu cu ce se mananca masina asta.
sechi
Ferodouri de ambreiaj, dar negaurite, se mai gasesc la magazinele cu piese de Trabant. La Fermit Rm. Sarat inca mai sunt in fabricatie.
In cazul in care nu gasesti ferodouri, solutia alternativa, valabila numai in cazul in care ai volanta fixata de arbore cu 7 suruburi, nu cu 5, ar fi urmatoarea: Inlocuirea intregului ansamblu format din:volanta, placa de presiune, disc de ambreiaj cu altul de la Dacia 1300 sau 1310. Se potriveste la fix.
Succes!
vali24
as vrea totusi sa pastrez originalele nu stiu cum sa iau legatura cu un distribuitor de la fermit
vali24
QUOTE(sechi @ 5 May 2006, 21:26)
Ferodouri de ambreiaj, dar negaurite, se mai gasesc la magazinele cu piese de Trabant. La Fermit Rm. Sarat inca mai sunt in fabricatie.
In cazul in care nu gasesti ferodouri, solutia alternativa, valabila numai in cazul in care ai volanta fixata de arbore cu 7 suruburi, nu cu 5, ar fi urmatoarea: Inlocuirea intregului ansamblu format din:volanta, placa de presiune, disc de ambreiaj cu altul de la Dacia 1300 sau 1310. Se potriveste la fix.
Succes!
*


e buna ideeiiiaaa cu schimbatul multam
tunderbird
QUOTE(vali24 @ 12 May 2006, 11:41)
as vrea totusi sa pastrez originalele  nu stiu cum sa iau legatura cu un distribuitor de la fermit
*




Incearca la telefonul acesta:

0238/565310
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.