Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme treapta a v- a
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bobbybarbarossa
Mai intai vreau sa imi cer scuze daca am gresit cu ceva pentru ca este primul meu post. Daca nu, iata care ar fi problema mea: cand scot din treapta a cincea se aude un zgomot destul de deranjant de genul unui "clantz". Mentionez ca am schimbat acea piesa in care intra tija de la schimbatorul de viteze. sad.gif Masina este din decembrie 1994 si are motor de 1400 cmc.
Muttley
Incearca sa faci o proba cu consola de plastic a manetei schimbatorului scoasa. Stiu, pare stupid, da' n-ar fi pacat sa te bagi la verificari mai complexe si sa fie plasticul ala de vina? Si nu-mi dau cu presupusul, am patit-o...
bobbybarbarossa
O sa incerc, mai ales ca aia se scote destul de usor, daca am inteles despre ce e vorba. La inceput, mecanicul la care am fost mi-a spus ca o sa-si dea drumul in timp dar ca vad ca au trecut vreu 7000 de km(cu aproximatie si nu s-a intamplat nimic). Merci pentru sfat!
bobbybarbarossa
Am scos consola de plastic si tot degeaba. Mie mi se pare ca zgomotul provine de jos de la cutie. Ma gandesc ca atunci cand mi-a montat patina aceea(sau cum se numeste) a montat-o oarecum gresit. Oricum alte probleme nu am cu a 5-a si cred ca o sa ma obisnuiesc cu ideea
sad.gif
bobbybarbarossa
Rog moderatorii sa inchida topicul daca nu mai sunt comentarii pe acest subiect.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.