Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: halogenele...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Grigo
Mi-am luat niste halogene de 55/60 pe dacia mea 1300 din 76 si destept cum sunt wacko.gif nu m-am uitat cum vin conectate firele alea la becuri...normal numai masa sa stiu unde vine k celelalte fire imi dau seama singur prin incercari...
Ma poate ajuta cineva? post-336-1110552459.gif
marius-gabriel
dar nu ai mufa de la cele vechi?
pur si simplu le pui in mufa soclu a celor vechi.
Grigo
QUOTE(marius-gabriel @ 9 May 2006, 15:56)
dar nu ai mufa de la cele vechi?
pur si simplu le pui in mufa soclu a celor vechi.
*


cum sa-ti zic...e cam vraiste instalatia electrica.Nu stiu cum e la cfelelalte dacii da eu n-am mufa...am pur si simplu 3 fire separate...cu niste papuci in capat... dry.gif am cautat pe net...da numic...ma tem sa nu le ard
fnp
QUOTE(Grigo @ 10 May 2006, 14:36)
cum sa-ti zic...e cam vraiste instalatia electrica.Nu stiu cum e la cfelelalte dacii da eu n-am mufa...am pur si simplu 3 fire separate...cu niste papuci in capat... dry.gif am cautat pe net...da numic...ma tem sa nu le ard
*



Cele 3 mufe sunt: masa, + pe faza mica, + pe faza mare.

Nu se arde nimic. Doar ca poti incurca fazele, adica tu sa dai faza scurta de la bord si sa se aprinda filamentul de faza lunga.
wolfin
cel negru este masa, ar mai trebui sa fie unul albastru si verde (cred)(prin incercare cu vezi si mai sus)-nu sunt preobleme, nu arde nimic smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.