Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: VANDALISM!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
bulan
Mergand pe strada vad din ce in ce mai multe masini zgaraiate.Nu e vorba despre accidente de circulatie e vorba despre vandalism.Eu am un laureat+alb din februarie.Nationalist fiind as fi putut sa-mi cumpar nubira sau tacuma dar fiind constient ca tariesc in ROMANIA am preferat laureat+alb.Nu m-am inselat caci am deja urmele vandalismului:usa stanga spate zgaraiata cu chei de usi,tigari aruncate in fata la stergatoare,flegme amplasate srategic,urinat pe masina nu la inaltimea pentru catei ci la inaltimea pentru homo sapiens grotas+antena si un capac de roata furate.Si masina o am parcata in Bucuresti nu in CONGO.
argon
Am votat NU, deoarece am garaj.
In schimb am avut urme de vandalism pe usa garajului, la cele 3 incuietori care mai decare mai sofisticate, odata au reusit sa treaca de toate 3, dar s-au speriat de sirena de 200 de W(nu numai hotii s-au speriat ci si jumate' de cartier icon_mrgreen.gif ) programata sa inceapa la 3 secunde de la deschiderea usii
ydaniel
da.;)eu imi tin masina sub balcoane.cand nu sta in garaj,.din pacate manelistii imi arunca nu numai mie cu mancare tigari pe masina...le-am facut si eu ceva,da nu spun aici.e grav.si am dacie,da cand voi avea bmw:(
tonicelli
Am votat NU pentru ca mi-am mutat locul de parcare smile.gif
Cea veche era "vandalizata" biggrin.gif de copiii din fata blocului pentru ca eu desteptul am observat ca o parcam chiar in spatele portii (a se citi bara de covoare) de fotbal radmasa.gif si noroc cu o vecina binevoitoare care mi-a spus cam ce se intampla in cursul zilei smile.gif
no comment greseala de parcare biggrin.gif
Acum am inchiriat un garaj ca celalalt loc de parcare parca nu e asa de sigur blink.gif
R19/16v
mda, operata cu cheia...
pastrama
Am votat NU... biggrin.gif
Muttley
NU, asta probabil pt ca nu am fost niciodata cu masina in Bucuresti...
Sony
Pe una din masini am niste pete de minge si niste indoituri de la lovituri sau de la obiecte arucate de sus. Pe cealalta le-am pierdut sirul.
ovidiusoft
Da. Mazgalita cu vopsea galbena, am povestit la vremea respectiva ce si cum. Pe strada am mai vazut cel putin 3 masini (una cred ca de 2 ori) facute la fel. Intr-o zi tot o sa aflu cine a fost...
Adrian_Solenza
Nu, pt ca am avut tot timpul prelata pe masina! Masina firmei a fost insa vandalizata, am ramas fara oglinda!
JORJ
Da, omniprezentele zgarieturi cu cheia sau ceva similar.
Dar nu ma mai scandalizez. Tare rar vad masini fara asa ceva.
radian
Am votat NU. Din acest punct de vedere ma pot considera un om norocos, locuiesc intr-o zona linistita. Desi nu am garaj, nu am avut pana acum nicio problema de genul asta. La Dacia veche, acum vreo 4, 5 ani, mi-au furat doua capace de roti si antena, dar probabil au fost niste studenti beti si au facut-o mai mult de amuzament...
cristyyy2003
Eu am patit-o si nu numai in acasa ci si in diferitele locuri unde am mai parcat-o. Traim intr-o tara frumoasa, pacat ca'i locuita.
DACIA SOLENZA/GALBEN SPORT.

P.S.
De preciziat si ce marca/model/culoare de masina aveti. Sa vedem, poate este un anumit model/culoare care este predispus la vandalism.
Charlton
Votat DA , o lovitura de pumn data in fata ( aripa stanga) , in parcare la un magazin , lovitura aplicata de catre un boschetar care cerseste prin parcarii.
Oferit recompensa unor juniori ( tot din parcare ), si l-am gasit ... 243.gif
Tipul era nou venit prin parcare , si nu-i lasa pe astia mici sa presteze activitatea lor preferata , sa-ti duca caruciorul cu produse la masina .
kent99
QUOTE
odata au reusit sa treaca de toate 3, dar s-au speriat de sirena de 200 de W(nu numai hotii s-au speriat ci si jumate' de cartier  ) programata sa inceapa la 3 secunde de la deschiderea usii
blink.gif

argon da' unde locuiesti ? in Irak ? ph34r.gif
tatabobu
Da. Asfaltata.
ydaniel
era sa uit am gasit-o de 2 ori zgariata:(
argon
QUOTE(kent99 @ 16 May 2006, 09:49)
blink.gif

argon da' unde locuiesti ? in Irak ?  ph34r.gif
*




Nu, in Romania din pacate sad.gif ..pot spune ca odata mi-au furat si contoru de gaz din fata usii pe casa scarii, si de 2 ori un capac de canal din fata garajului..nu mai puteam iesii cu masina...acum l-am sudat
ydaniel
mie si antena mi-au furat-o
bobo77
Am votat nu desi am o zgarietura mica pe usa dreapta, dar am vazut cum mi-a zgariat-o( 1 cm) un copil de 5ani vecin cu mine, dar nu pot sa zic ca este vandalism.In rest hotii pina acum nu, dar vin vara si vin "baietii " pe litoral si se poate intimpla.Nici eu nu am garaj, dar orasul nostru este mic si linistit in anotimpurile cind nu este sezon.
ydaniel
da e fain in mangalia.acuma eu o tin acolo langa pizzeria El greco.smile.gif si nu s-a intamplat niciodata nimica
Geo
DA. Solenza Scala, capota zgariata adanc, de-a latul, cu cheia... a trebuit sa revopsesc toata capota... plus, peste cateva luni, toate 4 anvelopele intepate pe lateral... de atunci vad ca nu s-au mai legat de ea...
Locatia : bineinteles, in Bucuresti... 022.gif
SiloS
Da .

In bucuresti ; victima : dacia 1300 .
Ant
DA, talpa in aripa, obiect contondent in capota si in hayon, cheie pe parte stanga, tavita cu tot cu nisip a pisici aterizata pe plafon, sunca aruncata pe masina, cauciucuri taiate (nu era locul cuiva ca evit sa faca asta), oglinzi date peste cap ....
Locatii: majoritatea in Bucuresti, dar si cateva in Constanta & Vama
Masina : Slz Clima, Azur
Liv05
Da, am patit-o, mi-or zgariat masina in parcare la un supermarket, nu stiu daca cu o cheie sau cu un cuti, in orice caz arata oribil...o trebuit revopsita mad.gif .
StefanT
Buiei initiatorule, bat-o-ar focu' dă gramatică.....

Si votat NU, nu am patit niciodata nici un incident, nici macar zgarieturi, masina sta in fata blocului...
Oras: Bacau
bulan
"""Scris 17 May 2006, 19:17
Buiei initiatorule, bat-o-ar focu' dă gramatică....."""

Am luat nota steffyx. E altii care face greseli mari si nici macar nu recunoaste si sunt si persoane importante.Eu recunosc i-mi dau silinta si ce sa mai fac?Am biblioteca plina cu carti si la sfrsitul fiecarei carti e o ERATA cu toate greselile facute de editura nu de BULAN.
StefanT
QUOTE(bulan @ 17 May 2006, 21:26)
Eu recunosc i-mi dau silinta si ce sa mai fac?
*


Pai ia sa iti dai silinta smile.gif
Pa, te-am pupat!
bulan
Ma fac vinovat de vandalizarea limbii romane recunosc dar chiar i-mi dau silinta si vad frecvent greseli pe forum dar doar mie mi se reproseaza lucrul asta.Voi lua la mana toata gramatica limbii romane si tu incepe vanatoarea de greseli.Oricum in congo sunt profesor.
StefanT
QUOTE(bulan @ 17 May 2006, 21:47)
..doar mie mi se reproseaza lucrul asta.
*


Eu le reprosez la toti tongue.gif
Jack Daniel's
QUOTE(ydaniel @ 15 May 2006, 21:43)
da.;)eu imi tin masina sub balcoane.cand nu sta in garaj,.din pacate manelistii imi arunca nu numai mie cu mancare tigari pe masina...le-am facut si eu ceva,da nu spun aici.e grav.si am dacie,da cand voi avea bmw:(
*


Ce chestie , i-ai intrebat ce gusturi muzicale au ?
cetatzeanu
solenza "perla" - culoarea, evident....
obicei autohton:
stai cu curu` pe capota unei masini, mai inviti pe cineva si intre voi puneti pe capota sticluta de pepsi si mancati seminte.......romani adevarati frate....
la un moment dat oamenii obosesc de atata stat in picioare si se asaza mai confortabil punandu-si picerele pa bara din fata.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.