Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Functioneaza prost????
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
meganescu
Domnilor admini si moderatori! Se pare ca aveti o problema cu site-ul !

Sunt post-uri care nu se salveaza!!!! Dupa ce le pui se sterg!!!! :?: :?:

Ce se intampla? Stiati de problema asta???? Mie imi e si frica sa mai scriu ceva ca daca ma chinui degeaba? Sau din alta cauza...??? :?
RCS
Bine zis meganescu: pai cum de s-a inchis topicul invitatie la o cafea..imediat dupa ce s-a scris acolo ?? Eu nu mai inteleg nimic ... fenomene paranormale !!!! Lamuriti-ma si pe mine..... :? :? Acuma este blocat respectivul topic....hm !!!!!
meganescu
Se pare ca a inceput sa functioneze! Oare pt. cat timp? :roll:
raducu68
De vina sint starile tale la browser, nu saitul, care merge brici.

Daca ai IE6, du-te in Tools - Internet options - Content, la Content Advisor fa click pe Enable si seteaza Nudity si Sex pe level 4. Dupa aia inchide PC-ul si lasa-l cam o ora.
meganescu
Si daca nu am IE6? De fapt ce e IE6 ca nu stiu ...



PS Oare putem sa scriem aici la cafenea despre probleme pe care le avem cu folositu' site-ului? Alex spunea in primul topic ca putem vorbi ce vrem noi. Oare mai e valabil? Sper ca am pozitionat bine topicul! Ca n-as vrea sa se supere cineva pe mine....



[size=9]Dorel : sunt cu ochii pe tine ...
RCS
Eu nu inteleg un lucru: de ce nu se poate deschide pe acest forum la sectiunea cafenea un topic intitulat ,,off topic'' unde pot purta discutii liber, evident nu gen mirc, dar sa fie un topic unde fiecare sa poata vorbi deschis despre anumite subiecte, evident cu respectarea regulamentui, iar respectivul topic sa fie facut astfel incat cei care scriu acolo sa nu fie contorizati !!!
meganescu
Mmm! E foarte greu! Asta ar insemna ca Alex sa fie de acord cu ceea ce promite! :shock:
...Roadrunner...
Alex sa va raspunda ...eu nu ma bag.
meganescu
F bine faci! Nu de alta da' poti sa iei ban ca respecti regulamentul!
RCS
Nu iau apararea nimanui dar cred ca AlexV este singurul in masura sa rezolve aceasta problema...el este administratorul acestui forum, nu moderatorii !!!! Sau daca AlexV are o propunere mai buna decat a mea sa ne zica si noua !!! Mai sunt forumuri pe teme auto unde exista o sectiune gen ,,OFF TOPIC'' !!!! :wink:
meganescu
Speram sa nu mai "functioneze prost" site-ul inainte sa ne raspunda Alex.

[size=9]claus: mai stii?
chipson78
QUOTE
De vina sint starile tale la browser, nu saitul, care merge brici.

Daca ai IE6, du-te in Tools - Internet options - Content, la Content Advisor fa click pe Enable si seteaza Nudity si Sex pe level 4. Dupa aia inchide PC-ul si lasa-l cam o ora.




auzi... esti sigur ca nu o ora si 10 min. :?: eu asa am auzit. :wink:
strumfuadi
va batetzi joc de bietul om..

neaparat trebuie scos shtecherul din priza, chiar shi ptr 5 minute.. astfel biosul se reseteaza shi pot fi acceptate cookies'urile de catre browserul tau de web (IE6, adica)..

bafta!

hîc!
SorinV
uitati domnilor cum transforma sfiintiile dumneavoastra toate topicurile in mascarada mircului post decembrist ! si dupa aia va sare mustaru ca se sterg topicurile , se inchide aia se face cealalta ! pe privat nu discutati ca tre sa va vada lumea ce bazati sunteti ! nu cumva sa respectati vreo regula ca doar suntem romani ce dracu !
meganescu
Tocmai de-aia trebuie sa fie un topic pe care sa se discute porcarioare de genul asta. In momentul in care o sa avem asa ceva atunci veti putea da ban-i cati vreti celor care nu respecta subiectul topicului.
Ufff, a cata oara explic chestia asta..... :roll:
meganescu
"5. Administratorii

c) Administratorii au dreptul de a gestiona orice mesaj de pe acest forum si nu raspund in fata celorlalti membri pentru actiunile lor. "





M-am mai uitat acum prin regulament si am gasit acest punct. Vi se pare corect?

Atunci cand te inregistrezi la acest forum nu ti se spune ca esti prost si nu ai dreptate niciodata! Nici ca daca respecti regulamentul nu vei lua ban!

In schimb administratorul are intotdeauna dreptate, este cel mai inteligent si mai mult decat atat nu trebuie sa dea socoteala nimanui. Eu asta inteleg din acest punct al regulamentului.

Este exact ca legea pt. parlamentari si diplomati cu imunitatea in fata legii !!!

De exemplu, adminul nu trebuie sa dea nici o explicatie ca sterge un post, care nu a incalcat nici un fel de regulament, in care i se pun cateva intrebari punctuale si la obiect. Este regula pumnului in gura cumva? Mie asa mi se pare. Probabil ca acest punct este introdus tocmai pt. a ascunde incapacitatea adminului de a da raspuns/informatii/lamuriri asupra unor probleme. Daca asta este adevaratul motiv nu pot decat sa regret faptul ca m-am inscris pe acest forum. Eu ma astept la un dialog civilizat, in care fiecare sa vina cu ideile lui si nu sa fie facut "taran" de admin si sa-i fie sterse post-urile pt. ca ... asa vrea admin-ul!

Presupun ca nu va raspunde nici un admin, in continuare, la ceea ce am scris. Asta ar intari ceea ce spunea RoadRunner candva: "...suntem in Romania..". Acceasi chestie se aplica si pt. admini nu numai pt. utilizatori ...
strumfuadi
la pct 6 e ok:

cool.gif Moderatori se supun, ca oricare alt utilizator, acestui regulament si au grija ca el sa fie respectat.

c) Gestionarea mesajelor se face respectand prezentul regulament, abaterile grave sau repetate de la aceasta regula soldandu-se cu retragerea dreptului de a modera.



la punctul 5c treaba e discretzionara, insa:..



c) Administratorii au dreptul de a gestiona orice mesaj de pe acest forum si nu raspund in fata celorlalti membri pentru actiunile lor.



ar trebui formulat astfel:

Administratorii au dreptul de a gestiona orice mesaj de pe acest forum in conformitate cu prevederile prezentului regulament.



atentzie, nu raspund in fata celorlalti membri pentru actiunile lor din textul initzial inseamna un fel de "playin' GOD".. not fair..

pe de alta parte, daca ceea ce fac este conform cu regulamentul nici nu au ce justifica, sunt acoperitzi ptr actziunile lor (de aceea solicitam eu un regulament, ptr a nu mai spune userii ca adminii sau moderatorii ii terfelesc shi, in acelashi timp, sa le oferea acestora din urma cadrul "legal" in baza caruia sa actzioneze)



bafta!
raducu68
ce formular trebuie completat ca sa devin moderator, de unde poate fi descarcat?
demisonat
Am si eu o intrebare tehnica :

Mai demult auzeam chesti de genu serverul nu suporta poze multe....

E cumva vreo problema cu aceste mesaje multe care erau pe aberatii si pe tractorase ?( suprasolicita serverul )

Daca da , de ce nu se face un upgrade sa fie si lumea care vrea scrie aberatii fericita ?
AlexV
domnule meganescu, de cate ori ti-am moderat eu tie vreun mesaj si ai fost nedrepatit in aceasta privinta? dar mai corect ar fi sa intreb de cate ori ti-am mederat eu tie un mesaj?



cand am postat regulamentul am zis ca se accepta si propuneri de modificare a lui. puteai frumos sa imi spui cu o adresare normala, ceea ce ai vrut sa sugerezi mai sus.



Multumesc pentru faptul ca m-ai facut incapabil. Te rog eu frumos sa dai o cautare pe forum dupa cuvantul tzaran sau oricare alt injuriu, sa vezi de cate ori am spus eu asa ceva.

Poate ar fi fost o chestie sa fi vorbit la modul ipotetic despre administratori dar tu ai si dat verdictul "probabil ca nu o sa raspuna nici un admin".



nu functioneaza forumul??? imi spui asta si incerc sa aflu ce nu merge. Daca 250-300 de useri care intra zilnic nu au probleme, de unde vrei sa stiu eu de problema ta?



Vreti un loc unde sa scrieti orice? am mai discutat asta. acesta este un forum de masini, in care se discuta despre masini, si exista si un loc numit cafenea pentru discuti despre alte lucruri. cine vrea sa se descarce scriind despre tot si toate oriunde si oricand sa scrie pe alt forum, sau sa isi faca forum. cine vrea sa se relazexe discutand despre masini, este binevenit aici.



FORUMUL RENO NU VA FI CHAT NICIODATA.



rcs, topicul "invitatie la o cafea" nu era un topic destinat unui sir de discutii interminabile, era destinat unui anunt. ai ceva de discutat sau intrebat si nu are legatura cu masinile, poti discuta la cafenea.



raducu68, in regulament se precizeaza clar, moderatorii sunt propusi de administratori. nu exista nici un formular nimic.
AlexV
demisionat, cine va plati pentru acel upgrade??? eu???

eu deja platesc pentru asta de acum, suma nu este mare, dar eu o platesc.
raducu68
QUOTE
Am si eu o intrebare tehnica :

Mai demult auzeam chesti de genu serverul nu suporta poze multe....

E cumva vreo problema cu aceste mesaje multe care erau pe aberatii si pe tractorase ?( suprasolicita serverul )

Daca da , de ce nu se face un upgrade sa fie si lumea care vrea scrie aberatii fericita ?


upgrade la ce? la quota de pe server alocata domeniului? pai e pe bani, banuiesc. doar daca vrem sa cotizam ca sa ne aberam tongue.gif
demisonat
Alex , cu tot respectul , daca tot suntem utilizatori ai acestui forum ma gandesc ca ar fi corect sa mai si dam , nu numai sa primim .

De fiecare data : nu imi merge aia , sa stricat aia , help..... obtinem informatii pretioase , nu cred ca ar gauri buzunarul nimanui un 200-300 de mi .

Hostingul il suporti tu , serverul am banuit ca trebuie upgrade la el , un hdd un procesor , nu e problema .

hai sa facem un pool si sa vedem cine ar fi de acord sa doneze o mica suma pentru un forum care te ajuta si el la randul lui.

Eu sunt de acord sa dau .

Faci tu te rog pool , eu nu am nici un drept sa cer asa ceva .
raducu68
QUOTE
Faci tu te rog pool 


vezi ca iei si tu avertisment.
demisonat
Pai de ce sa iau ?
Fi mai explicit te rog , am spus sa faca alexv acel pool daca doreste , eu nu pot sa vin sa spun bai hai cine sare cu banu , ca nu am nici un drept sa fac asta .
Am facut o propunere , asa cum ne folsim de forum pentru a obtine informatii , asa te folosesti si de masina si de casa .... si ele trebuiesc intretinute .
Mi se pare normal .
raducu68
Pentru limbaj indecent. Sau pentru ca nu scrii in romana, cum preferi.
strumfuadi
bai..alooo... hai nu mai exageratzi shi umpletzi topicul de posturi aiurea..

mai domol, ca se depasheshte quota..
raducu68
nu mai gasesc topicul cu intilnirea de joi seara :? vroiam sa propun o noua locatie pentru joi 10 martie.
raducu68
oare, daca ma ofer sa fiu moderator fo 2 saptamini, scap de avertismentul asta?... :?
meganescu
QUOTE
domnule meganescu, de cate ori ti-am moderat eu tie vreun mesaj si ai fost nedrepatit in aceasta privinta? dar mai corect ar fi sa intreb de cate ori ti-am mederat eu tie un mesaj?


Prin moderat eu inteleg si stergerea de mesaje. Si asta ai facut cu cateva mesaje de-ale mele. Deci DA, m-ai "moderat"! Atunci ti-am pus cateva intrebari pe puncte si cu un ton cat se poate de frumos. Remember? Le-ai sters din greseala sau ai preferat sa nu raspunzi?



QUOTE
cand am postat regulamentul am zis ca se accepta si propuneri de modificare a lui. puteai frumos sa imi spui cu o adresare normala, ceea ce ai vrut sa sugerezi mai sus. 

Eu cred ca am facut o propunere constructiva cand am propus topicul de

aberatii, care sa se stearga din cand in cand, sa nu ai probleme cu spatiu etc. Ai refuzat propunerea mea, pe care in continuare nu cred ca ai inteles-o. No offence, dar este exact ce cred. Te cramponezi de ideea de chat. O sa vezi ca lumea se va plictisi la un moment dat de chat. Dar ce cred eu este ca 80% din topic-uri vor include aberatii. Pe care in loc sa le strangi intr-un singur loc si sa le stergi din cand in cand, vor ramane for ever.

Apropos, topicul "Regulament" este locked!



QUOTE
Multumesc pentru faptul ca m-ai facut incapabil.  Te rog eu frumos sa dai o cautare pe forum dupa cuvantul tzaran sau oricare alt injuriu, sa vezi de cate ori am spus eu asa ceva.


Cand am spus incapabil m-am referit strict la faptul ca te ascuzi dupa o idee din regulament atunci cand nu poti/vrei sa iti sustii punctul de vedere.

Ca o paranteza apreciez f mult faptul ca ai avut ideea acesti forum. Pe bune!

Cat despre chestia cu tzaran recunosc ca nu esti tu cel care a scris asta. Era unul din moderatori si aici am vorbit generic despre cei care administreaza si modereaza site-ul.



QUOTE
Poate ar fi fost o chestie sa fi vorbit la modul ipotetic despre administratori dar tu ai si dat verdictul \"probabil ca nu o sa raspuna nici un admin\".


Asta chiar a fost o tactica! Data trecuta cand am vrut sa vorbesc cu tine mi-ai sters mesajul. Am sperat ca spunand asta sa raspunzi totusi.



QUOTE
nu functioneaza forumul??? imi spui asta si incerc sa aflu ce nu merge.  Daca 250-300 de useri care intra zilnic nu au probleme, de unde vrei sa stiu eu de problema ta?


Era pur si simplu o ironie la faptul ca mi-ai sters post-urile. Repet nu cred ca post-urile mele au incalcat regulamentul si deci nu existau motive sa fie sterse.

Pe de alta parte cineva care nu se pricepe la ce se intampla aici ar fi putut crede ca ceva nu functioneaza daca ii dispar post-urile.



QUOTE
Vreti un loc unde sa scrieti orice? am mai discutat asta. acesta este un forum de masini, in care se discuta despre masini, si exista si un loc numit cafenea pentru discuti despre alte lucruri.  cine vrea sa se descarce scriind despre tot si toate oriunde si oricand sa scrie pe alt forum, sau sa isi faca forum. cine vrea sa se relazexe discutand despre masini, este binevenit aici.



Nu, nu imi amintesc sa fi discutat despre asta! Pur si simplu ai impus ce ai vrut tu. Fara nici o explicatie. Repet, exista si vor exista tot timpul topic-uri pe care sa se discute si altceva. Eu am propus o alternativa, pe care nu ai combatut-o cu alte idei.



QUOTE
 
FORUMUL RENO NU VA FI CHAT NICIODATA.


De fapt explicatia de mai sus se regaseste in ideea aceasta de care te tot cramponezi.



Numai bine!
cornel_t
Dar ai avut ceva rabdare Meganescule sa crop-uiesti aceasta scrisoare deschisa. Si-mi dau si eu cu parerea: democratie nu o sa gasesti nici in Rai.. s-a specificat clar ca nu se doreste chat pe acest forum. Ce e asa de greu sa respectam "dorinta" adminilor? te duci frumos pe YM si nu te deranjeaza nimeni biggrin.gif Aberatii o sa fie prin majoritatea topicurilor atata timp cat va exista reno.ro, asta o stiu si adminii dar nu cred ca s-a inventat metoda de eliminare definitiva.
strumfuadi
QUOTE
...asta o stiu si adminii dar nu cred ca s-a inventat metoda de eliminare definitiva.


ba da.. select message -> delete!
claus
QUOTE
ba da.. select message -> delete!


respectiv.. warn/kick/ban .. :twisted: a, si, bineinteles.. fara motiv anume :twisted:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.