Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SESIZARI SI RECLAMATII !!!!!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
demisonat
Domnilor moderatori cu tot respectul , ma uit la numarul de posturi inchise sterse ... si vad ca exista o problema , ceva " functioneaza prost" aici .

Scriu acest post cu riscul de a imi lua ban ca am deranjat pe cineva .

Mi se pare normal sa existe asa zisa casuta de reclamatii si sesizari , daca nu dati dreptul userilor sa reclame sa critice , sa ajute la construirea unui forum mai bun , lipseste democratia domnilor.

Nu mai are nimeni voie sa glumeasca , eu inteleg ca este greu si pentru moderatori sa controleze acest forum , dar totusi vorbim despre un popor latin , caruia ii place sa vorbeasca sa glumeasca , vreti sa fie ceva sobru si intunecos forumul asta , fara cei care dau o nota de culoare ar ramane doar griul de pe fundal.

Un minim grad de toleranta domnilor , fie ca suntem moderatori , fie simpli forumisti suntem oameni , oricine greseste , omul este supus greseli asta nu inseamna ca trebuie sa ii puneti pistolul la cap( warn ./ ban / kick /....).Atentie am zis minim.

Vad ca deja seriozotatea si respectul reciproc incep sa dispara .

Deja am avut surpriza sa fiu luat la misto balcarit chiar de catre uni moderatori petru ca nu sunt de acord cu punctul lor de vedere sau pentru ca mi-am " permis " sa imi iau un alt model de masina.

Deja ma astept sa vad topic closed , warning , ban .. doar pentru ca mi-am prezentat frumos punctul de vedere , " nu e voie domne sa critici conducerea" decat daca ai functie in PCR.

Va multumesc !
venom
Ar trebui sa fie , intr-adevar, o atmosfera mai relaxata, mai prietenoasa si mai "flexibila";si eu sunt de parere ca ar merita o "casuta " de sugestii si nemultumiri, sa le zicem.Dar chiar nu trebuie sa se transforme acest forum intr-un "stat militarizat".Ar fi pacat si neproductiv.
claus
NU cred ca trebuie sa existe o casuşa de acest fel. forumul nu e ghiseu de reclamatzii.. rufele se spala pe privat, nu in public..
raducu68
noi nu vorbeam despre rufe.
RCS
Atunci propun inchiderea topicului, dar eu nu pot sa iau nici o decizie in acest sens deoarece nu am putere de decizie aici !!!! :wink: Cei care hotaresc insa sunt moderatorii acestui forum.. !!! Asa ca domnilor moderatori aveti mingea in terenul vostru !!! :idea:
strumfuadi
QUOTE
Deja ma astept sa vad topic closed , warning , ban .. doar pentru ca mi-am prezentat  frumos punctul de vedere , \" nu e voie domne sa critici conducerea\" decat daca ai functie in PCR.

Va multumesc !


Nu. nu ptr exprimarea punctului de vedere se da warn/ban.. ci doar daca punctul de vedere incalca regulamentul sau e vorba de lucruri de bun simtz care nu sunt cuprinse in regulament..

cine activeaza pe acest forum trebuie sa fie de acord cu regulamentul shi sa'l respecte.

"conducerea" nu poate fi criticata decat daca ea insashi incalca regulamentul.

de ce ziceam radu de rufe spalate in familie shi nu in public? pentru simplul fapt ca acest forum poate fi citit de oricine din lumea asta fara a fi inregistrat. cum ne'ar sta cu chilotzii inshiratzi pe sfoara la usha de la intrare? daca pe forum s'ar fi putut intra numai inregistrat fiind, atunci era alta mancare de peshte/pui/porc. dupa preferintze.



Shi eu va multzumesc!
raducu68
strumfule, vezi ca te tai de la porc/pui/vaca la GRATAR daca continui in stilul asta comunist! ai avertisment.
xhermesx
Orice forum care se respecta si cu un numar semnificativ de membri are un topic de genul "sugestii", "reclamatii" sau "probleme administrative". Topic care nu inseamna neaparat locul unde trebuie sa se verse naduful pe administratori sau moderatori, sa ne "param" reciproc, ci si unul unde sa se posteze sugestii referitoare la functionarea acestui forum, la problemele de accesare, modernizarea lui, etc.

Cat despre atitudinea administratorilor/moderatorilor, ea reflecta in general calitatea si obiceiurile medii ale majoritatii membrilor unui forum. In mod logic, in momentul in care ea ar deveni neadecvata sau totalitara, ceea ce evident nu este cazul aici, forumul ar disparea practic mai devreme sau mai tarziu.

Personal, as vrea macar sa vad ca acest forum ajunge la nivelul celui de pe daciaclub sau chip, din punct de vedere al accesabilitatii, organizarii, posibilitatilor de a modifica/urmari postari si multe altele.

Evident, asta inseamna mult mai mult timp acordat din partea administratorilor si nu in ultimul rand poate bani din reclame sau cotizanti.

Este adevarat ca la 552 de membri poate nu merita deranjul.

In alta ordine de idei, nu am putut sa nu remarc greutatea si intarzierea cu care primesti/gasesti aici raspunsuri sau ajutor la anumite probleme, fiind forumul cel mai lent din cate le cunosc. Si aici este insa pertinenta explicatia cu numarul mic de membri.

Oricum, succes administratorilor acestui forum in ceea ce vor realiza pe viitor! Sa speram ca vom observa o modificare pozitiva. Chiar existenta acestui nou topic este un pas inainte.
strumfuadi
QUOTE
strumfule, vezi ca te tai de la porc/pui/vaca la GRATAR daca continui in stilul asta comunist! ai avertisment.


radem, glumim, dar in incinta..
demisonat
Ciudata chestie , asta parca era un topic closed , imi poate spune si mie cineva ce se intampla ?

Claus , nu este vorba despre rufe murdare sau curate , ci pur si simplu un topic in care sa se discute anumite probleme organizatorice , probleme nemultumiri ale userilor .

Unde moderatori sa raspunda politicos daca au chef si timp pentru asta , in general discuti de bun simt respectand regulamnetul.

Eu inca o data propun modernizarea serverului si astept de la alexV un raspuns.
claus
pai, exact.. problemele si nemultumirile userilor pot merge pe privat la moderatori, admini.. parerea mea..

a, si nu cred ca decizi tu cum sa raspunda moderatorii.. sau daca au chef/timp.. comentarii de genul asta nu prea mi se par de bun simt..
demisonat
claus daca decideam spuneam sa faca asa , daca citesti bine o sa vezi ca am vrut sa spun : ramane la latitudinea lor daca raspund sau nu .

Eu nu inteleg de ce te aprinzi asa cand vine vorba de reclamatii si sesizari , ai impresia ca toti suntem perfecti , eu nu vad unde e rau daca cineva iti zice domne ai gresit acolo .
meganescu
Claus crede ca el e perfect si ca face bine tot ce face. Tu nici macar nu poti sa-i sugerezi ca "ramane la latitudinea lui daca sa raspunda sau nu". Asta el o spune nu tu!!!!

Aaa, si poti sa le scrii si pe privat adminilor si moderatorilor, oricum lucrurile se vor rezolva mult mai simplu pt. ei. Atunci chiar nu vor mai fi nevoiti sa-ti mai raspunda intr-un fel sau altul. Cum de altfel se intampla si pe forum.

Probabil ca vor sterge si ce s-a scris pe acest topic...



Ideea e: "Iti convine, BINE! Daca NU! La revedere, drum bun!!!"
Johnny Bravo
QUOTE
pai, exact.. problemele si nemultumirile userilor pot merge pe privat la moderatori, admini.. parerea mea..


Eu zic ca totusi e mai bine ca fiecare sa spuna public ce probleme are. La fel si raspunsurile moderatorilor, astfel incat sa stie toata lumea cum stau treburile.



Ar fi bine sa primesti cate 20 - 30 de PM-uri cu aceeasi problema?
meganescu
Oricum baietii sterg mesajele si nu se mai chinuie sa le citeasca.

PS Iar ce zici tu ... "who cares?"
venom
uite, daca tot s-a deschis topicul asta sansele ca sa nu se mai stearga nimic sunt mari;tot e bine nu? :wink: :wink: Daca e ceva de zis se zice ici si nu se mai supara nimeni :roll: cine tine un pariu ca nu se mai sterge nimic?? pe 5 beri laugh.gif
meganescu
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Ei ash! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
demisonat
Cea mai indrepatita parere va veni din partea lui alexV .

Daca zice bai voi sa nu mai comentati : se respecta dacu se cauta alt forum ok .

Daca este de acord ca pentru a avea un forum mai bun trebuie ajutat si de useri care se impiedica zi de zi de probleme iar ok.

Cu stersu mesajelor , in primul rand useri ar trebuii sa gandeasca de 2 ori inainte sa posteze ,iar moderatori ar trebuii sa stearga sa modifice s.a.m.d. daca sunt convinsi ca postul incalca regulamentul ( si sa dea explicati daca vor ) .

NU sa se mearga pe ideea bai mie nu imi place ce a scris asta gata stergem inchidem ban .... si topicul asta era inchis mai devreme pe motiv ca rufele se spala pe privat .
demisonat
In alta ordine de ideii :

1.) moderatori trebuie sa respecte regulamentul la fel ca noi toti .

2 .) pentru domnul claus : conform articol 6 , aliniat i) Este necesar ca moderatorii sa dea explicatii pentru actiunile lor atunci cand un utilizator cere expres acest lucru.

3 Unde in regulament scrie : rufele se spala pe privat .

Eu acum cer in mod expres articolul pe baza caruia acest topic a fost inchis .

Daca eu care am deschis acest topic am incalcat regulamentul sunt de acord sa iau warning.

4 aici suntem la sectiunea " cafenea " si conform reguamentului :8 , c) Sectiunea Cafenea are parte de un statut preferential in sensul ca moderarea se face mai lejer. Ca urmare a acestei reguli, la Cafenea nu se vor sanctiona mesajele care nu sunt la subiect sau mesajele fara un continut real. Se vor sanctiona in schimba mesajele care nu respecta regulile 2c, 2d, 2e, 2k.
RCS
OFF TOPIC: din surse ,,neoficiale'' eu am auzit ca se pregateste ceva interesant pe acest forum !!! Incercati sa fiti mai calmi si mai ponderati in ceea ce spuneti, adica scrieti aici, deoarece se pot isca controverse despre acest forum !! Nu ati inteles ce am vrut sa spun ? Ganditi-va mai bine si o sa intelegeti !! Cu stima si respect un ,,simplu forumist'' !!!! :twisted:
raducu68
QUOTE
Nu ati inteles ce am vrut sa spun ?


Da' deloc! Poate ne faci un desen, ceva...
xhermesx
Of of, mai mai. De ce sunteti rai? Poate ca se vor ivi niste schimbari in bine, schimbari care in definitiv nu sunt obligati sa ni le ofere. Maine poimaine o sa vreti sa vi se dea si o bere pe gratis la 100 de posturi! 8) laugh.gif

Ex. de schimbare: sa se creeze mai multe forumuri private (nu unul singur) unde anumiti useri functie de masina din dotare, numarul de posturi, modul in care se imbraca, unde mananca, cu ce se parfumeaza si relatia de empatie/simpatie cu admin. sa aiba acces. Eventual pe baza de plata online la o suma modica in euro pentru cei cu Mastercard. Fratilor, subiectivism rapace ca pe acest forum nu am intalnit nici pe forumurile nationaliste din alte tari! Ziceati ca sunteti infratiti cu daciaclub? :shock:

RCS, vom asista se pare la niste transformari creationiste, framantari existentialiste, cutremure, care vor conduce toate la reanasterea acestui forum! Sau nu? :twisted:
RCS
QUOTE
:  
RCS, vom asista se pare la niste transformari creationiste, framantari existentialiste, cutremure, care vor conduce toate la reanasterea acestui forum! Sau nu?  :twisted:

Da ma o sa primiti toti un Reno de jucarie de la conducere. Ba da greu m-ai inteleg unii de aici !!!! laugh.gif laugh.gif
RCS
QUOTE
QUOTE
Nu ati inteles ce am vrut sa spun ?


Da' deloc! Poate ne faci un desen, ceva...

Da domnu Raducu ... desenul este acuma in faza de proiectare, iar dupa ce inregistrez modelul la OSIM am sa-l arat pe forum, asa ca ,,putintica rabdare'' !! Tie ti-l arat primul in ,,exclusivitate'' !!! laugh.gif
venom
am de dat 5 beri sad.gif ...asta e ... le dau sad.gif
cmandrei
Nu va inteleg pe deplin supararea ... (am citit mesajele pana aici) ... este adevarat si faptul ca sunt un user nou (cred ca nu am nici o luna) dar mie mi s-a parut ca atmosfera este destul de relaxata ... mie unul mi-a atras atentia pentru anumite mesaje un membru autentic pe care il salut si pe care nu sunt suparat ... sunt/eram incepator si deci invat ... cu cat sunt mai mult regului da -> pare mai restrictiv si poate chiar este dar eu nu cred ca sunt reguli de comunisti (cum am vazut ca s-a scris) ... si va rog nu va suparati pe mine -> sunt doar parerile mele <-



Tot respectul tuturor celor care au creat acest forum, celor care il intretin, celor care discuta despre Renault (si nu numai) pe acest forum dedicat Renault.



Multumesc pentru intelegere,
strumfuadi
sa traieshti! bine! :wink:
cmandrei
Daca e "Sesizari si Reclamatiii !!!" - eu fac o sesizare ... dupa ora 18-19 e tare liniste pe forum rolleyes.gif
cipman
Poi e la fel ca:
- Care e cea mai buna masina?
- Aia de (la) firma.
Asa si cu prezenta dupa orele de program.
AlexV
deoarece topicul nu isi mai are rostul se inchide.
daca cineva inca mai are neclaritati privitor la ceva anume, va astept pe privat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.