Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De Ce Nu Primesc Mail?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
cipman
Cu orice risc, deschid un subiect nou cu intrebarea din titlu. Am mai pus-o dar n-am primit raspuns.
Din momentul in care s-a mutat forumul de la connex nu mai primesc mail de notificare la topicurile la care am subscriptii.
E ceva temporar sau ce e? Am dat de toate butoanele dar tot nu ma prind de ce nu mere.
Mai are cineva problema asta?
pablo
Da si eu am aceeasi problema
alex
Forumul nu mai foloseste un server de SMTP dedicat. Se foloseste de sistemul de email pe care il ofera serverul. De fapt, mail-ul este falsificat ca sa para ca vine de la alex@reno.ro cand de fapt el vine din alta parte. Acest lucru nu este pe placul filtrelor antispam. Vedeti daca nu cumva mail-urile de pe forum sunt puse in directorul Junk.
cipman
Nu-s in junk ca n-are, nush-ce face serveru meu ca n-am acces. E pe diaboj, asa ca n-am pretentii.
Bun. Am schimbat adresa de mail. Da, merge.
Aaaa, poi d-aia face galci. Pune ceva ca lumea la Return-path acolo. Inteleg io c-asa-l cheama pe server da pune de mana ceva tot cu reno.ro. Sau un alias ceva cumva nu merge?
AlexV
cred ca am rezolvat si aceasta problema.
cel putin la mine a mers perfect.
florindu
Intr-adevar, a inceput sa mearga si sa directioneze pe www.reno.ro.
cipman
Ooooo, poi asa e super nene admin. Mai ales ca e cotita pe la 900 de mhz.
Merge sigur acu, spun dinainte sa testez.
Super, multzam, sa traiesti 1000 de ani si sa supravietuiesti la 1000 de forumuri.
cipman
Iar nu mai primesc mail.
Alex, ai surubarit ceva in ultimele 2 zile la partea de mail?
cornel_t
S-a inbolnavit postasu Cip .... mai ai rabdare biggrin.gif
AlexV
m-da, serverul meu de mail am impresia ca tot face probleme. asa ca ieri l-am scos, da se pare ca asa e mai rau. o sa mai fac niste teste si incerc sa rezolv problema.

s-a notat. merci mult.
cipman
Merci si eu cu anticipatiune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.