Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Viteza a patra si frana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Pedro
Nu stiu daca ma poate ajuta cineva cu vreun raspuns caci situatia e cam ciudata si anume cand schimb intr-a patra incepe sa vibreze masina, nu tare dar destul de deranjant si asta indiferent de viteza si doar intr-a patra, pe langa asta intotdeauna cand pun frana vibreaza pedala , franele sunt foarte bune dar vibreaza pedala puternic, nu stiu sigur dar cred ca intre problemele astea doua s-ar putea mai mult ca sigur sa fie o legatura.
northwood
Vibratia in viteza a patra poate sa provina dintr-o viteza de deplasare prea mica pentru treapta respectiva. Poti avea probleme si datorita cantitatii crescute de apa din benzina (intreaba-ma de unde stiu), dar ar trebui sa se manifeste si in alte viteze.
aless
Nu cred ca au vreo legatura una cu cealalta.



Verifica discul de frana. Probabil de aici sunt vibratiile la franare. S-ar putea sa fie ovalizat.
tyka
vibratia la pedala o ai dela discul de frana ,al ai ovalizat.schimbal.pot fii si ambele ovalizate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.