Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Starea Drumurilor - Moldova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Poky
Pentru Iasi - Constanta ce recomandati? Google zice roman-bacau-focsani-braila-harsova-constanta ca o varianta si vaslui-barlad-galati (sau cu deviere prin tecuci pana in)- braila-harsova-constanta ca alta varianta. Din moment ce in folclorul local iasi-vaslui e cunoscut ca prapad pentru masini, inclin spre prima varianta, care are aproximativ 50 km in plus. Ce parere aveti?
Anto
Cu scuze pentru off topic...
Din ce povesteste lord wader mai sus, adaugat la vestile obisnuite despre nebunia de pe drumurile spre mare, de pe Valea Prahovei, de pe Transfagarasan etc. etc., nu poti ajunge decat la concluzia ca intreaga populatie a tarii e cu fundul in masina. Locuintele sunt pustii, continand cel mult vreun batran de 90 de ani, in scaunul cu rotile si ala.
Traim vremuri grele...
ursul-alb
QUOTE(Poky @ 15 Aug 2011, 20:15)
Pentru Iasi - Constanta ce recomandati?

Dupa cum se vede pe pagina de mai dinainte, Iasi-Vaslui nu e chiar de speriat. In principiu eu m-as duce tot pe Bacau, de dragul masinii. Vezi ca am postari cu drumul de la Braila la Constanta prin Harsova la Muntenia.
Ai putea incerca si un bac la Macin, drumurile in continuare prin Dobrogea sunt bune si mai libere decat prin Harsova.
lord_wader
Ursul Alb, cam asa ceva radmasa.gif e ca in Mesterul Manole pasul ala.

Acum au excavat efectiv o banda pe cateva portiuni de 10-20m si banuiesc ca or sa toarne o structura de 1-2m de beton, ca atat de adanca era gaura biggrin.gif Si cand ma gandesc ca anul trecut facusera pe acolo un fel de borduri, rigole, era aproape gata drumul. Tot pe acolo s-au mai plombat unele gropi dar mai prost ca anul trecut.

Soseaua pe langa baraj merita strabatuta macar o data. E fascinant sa vezi ditamai lacul in stanga, iar in malul celalalt al lacului cum se ridica Ceahlaul. Sunt cateva zone oarecum amenajate unde poti opri si face poze inclusiv Ceahlaului care cred ca e la 10-15km distanta de sosea. Masini de IS la greu, cred ca multi merg spre Durau spoi se intorc pe aici spre Chei.

Asfaltul nu e obosit, dar e peticit de asa maniera incat sa nu iti faca probleme la masina. Nu cred ca iti tremura bordul nici macar daca masina are 100 mii km, la dacia 1310 e posibil sa simti vibratii. Ca sa zic asa... e o sosea pe care poti sa circuli chiar daca nu ai neaparat drum pe acolo, fara sa iti para rau ca ai ales varianta asta. Oricum e mult mai rau, groaznic drumul prin Tudor sau prin Nicolina in Iasi in coparatie cu asta.
Poky
QUOTE(ursul-alb @ 16 Aug 2011, 12:41)
Dupa cum se vede pe pagina de mai dinainte, Iasi-Vaslui nu e chiar de speriat. In principiu eu m-as duce tot pe Bacau, de dragul masinii. Vezi ca am postari cu drumul de la Braila la Constanta prin Harsova la Muntenia.
Ai putea incerca si un bac la Macin, drumurile in continuare prin Dobrogea sunt bune si mai libere decat prin Harsova.
*


Am inteles, multumesc.
ursul-alb
Da, de la sosea la culmea de piatra a Ceahlaului sunt intre 10 si 15 km. Si se vede aproape de pe toata lungimea soselei.
lord_wader
Am circulat recent pe DN 15D, numai portiunea Negresti-Vaslui. Soseaua e f buna (merge lejer 90km/h) pe o buna bucata intre Negresti si Cantalaresti/Stefan cel Mare unde incep cam multe plombe, acceptabil puse (o nota de 3 din 5 as zice) dar se mai pot evita pe sensul opus soseaua fiind destul de lejera ca trafic. Din satele mai sus mentionate pana la Vaslui cam multe plombe cum ziceam.

Nu am fost mai departe spre Roman, stiu ca am fost in anii trecuti(2008-2009) si arata f rau soseaua dupa Negresti iar intrarea in Roman criminala biggrin.gif Stiti ceva despre situatia de acum? Mi s-a parut ciudat sa vad f multe turisme de IS si NT care tranzitau deci ma gandesc ca s-a plombat ceva ceva? unsure.gif Ma bate gandul sa merg pe acolo spre Piata Neamt data viitoare, as scurta binisor(75km) decat Vaslui-Iasi-Roman ca pana acum.
ursul-alb
Lasa ca acus modernizeaza astia DJ248 si o sa fie gata si centura Iasului si scapi de Bucium plus tranzit Iasi laugh.gif Ca sa nu mai zic ca o sa scapi si de Roman daca reabiliteaza si Hanul Ancutei.

Pe Bacau vad ca tot nu ai curaj sa te duci tongue.gif Si pe acolo ai scurta vreo 5 km (144 km fata de 139 pe Negresti).
lord_wader
Am ajuns ca in Romania sa ne miram cand se asfalteaza ceva. Deci orice e cu asfalt nou e bine-venit. Azi un drum judetean, maine o portiune de nationat, tot e bine. Da sa faca ceva si cu Nicolina si sa termine Tudorul ca ma dispera groplile alea in ditamai centru economic al Moldovei. Ca la noi la nimeni, prin fata pe la Praktiker si Baumax au asfaltat pe jumatati de banda ratatii iar din loc in loc au lasat niste cratere care cica vor fi pentru canalizari. Pai daca eu sau altu circul noaptea si uit de ele si tre' sa ma feresc de unu care vine tare ce fac? dau cu roata din dreapta in canal mad.gif Atata lipsa de raspundere ca la iasi nu am vazut nicunde, si nu vorbesc numai de asta sunt mai multe ca am stat ceva ani in iasi.
eugeniuz2004
OFF topic!
mare grija la stampila!
lord_wader
Nu mai scrie nimeni nimic?
Cum se mai prezinta soselele dupa iarna?

Ce pot eu sa spun: Iasi-Albita-Husi-Crasna-Barlad: de la IS la Albita soseaua e la fel evident(nu stiu cine o va mai asfalta complet vreodata). In unele locuri au aparut gropi de la TIR-uri, dar din cate stiu cei de la Raducaneni le vor plomba imediat ce va da putina caldura.
Albita-Crasna (reabilitat de anul trecut cam 85-90% asfalt nou) au aparut pe alocuri mici gropi, probabil pt. ca nu s-a turnat inca stratul de uzura, urmeaza anul asta.
Crasna-Barlad: la fel, e aproape si asta asfaltat complet inca din toamna, cu portiuni evident si praguri(ca doar traim in Ro).
Crasna-VS-Negresti, pana la VS e asa ca in anii trecuti, mai o crapatura in asfalt, mai un damb, dar merge...De la VS la Negresti tot ca in anii trecuti dar plombat fara gropi decat pe alocuri in sate. De la Buhaiesti la Iasi vor incepe asfaltarea (in sfarsit) anul asta, pana atunci nu e de mers pe acolo. Tot de la Buhaiesti(de fapt de la Cantalaresti) dar spre Negresti, asfaltul e intr-o stare exceptionala(am mers constant cu 100/h mai putin in sate unde am redus), nu stiu cum dar asa e si asa a fost mereu de cand eram copil. Spre Roman pe aici, nu am fost de 2ani dar am inteles ca sunt plombe si ca ar fi cat de cat ok.
mihail75
bune informatiile.
Iasi-Vaslui cum se mai prezinta? Dar Tecuci-Galati sau Birlad-Galati (prin Cuca)? Folosesc aceste rute cind merg spre Galati.
lord_wader
Barlad-Tecuci e "beton" drumul, in sens pozitiv, e ca in anii trecuti cred ca stii cum a fost mereu, mai ales ca UMB a cam terminat de asfaltat(fara strat de uzura) pana la limita de judet, deci nu mai ai valurile de pe margine de la TIR-uri.
Restul nu stiu, dar acum vreo 2 ani abia turnasera o buna bucata, ar fi ciudat sa fie prost deja.

PS: nu a trecut nimeni recent(1-6luni) de la Roman-Negresti sau invers?nu ati auzit nimic despre sosea?
lord_wader
Am fost pe urmatoarele trasee recent:

DN15D: Vaslui-Negresti-Roman-Pt. Neamt

De la Vaslui la Negresti e acceptabil, e cam la fel ca anul trecut, doar ca dupa ce iesi din satul Stefan cel Mare (intersectia cu soseaua spre Zapodeni) este pe dreapta o bucata de vreo 150m care s-a surpat, ma rog era asa si in anii trecuti dar e plombata f prost, au ramas si gropi, oricum se vede ca asfaltul e negru acolo(pe dreapta) si se poate trece pe stanga daca nu vin masini din contrasens.

Negresti-Vaslui, l-as evita mai ales noaptea sau pe ploaie. Cat tine judetul VS e cat de cat ok, am mers si cu 80-90 multe sute de metri. In satele din VS e plombat, destul de multe plombe. Insa cum treci de Bacesti in intri in NT e jale. Nu au mai plombat, sunt gropi f multe si adanci in special pe margini, daca prinzi in spate 2-3 masini care se grabesc, ai "pus-o" ori tragi pe dreapta sa treaca ori te grabesti si tu prin gropi. Unele gropi necesita tr1a si oprire pe loc, in sate iar jale plombe vechi , gauri , denivelari. Prin padure la fel de prost. Cred ca la un momentdat o sa abandoneze lumea acest drum, precum CFR cu unele cai ferate, nu se mai intretine deloc si necesita modernizare rapida altfel drumul o sa arate ca un judetean bombardat.

Roman-Pt Neamt, e ca anul trecut, e bun, mai sunt unele plombe.

Pt. Neamt-Tg. Neamt extraordinar, zici ca intri in alta tara.

Tg. Neamt-Poiana Largului bun, mai putin vesnica problema din pas, aceleasi petice, denivelari, drum cu pietris, semafor, partea stanga "cazuta" in prapastie, zici ca stau pe loc muncitorii aia.

Tg. Neamt-Pascani la fel ca anii trecuti.

lord_wader
Acum vad am scris in postul anterior ca Negresti-Vaslui e rau, am gresit la scriere era vorba de Negresti-Roman, banuiesc ca unii v-ati dat seama.
maho
QUOTE(maho @ 3 Jun 2011, 17:11)
In jud. Bacau: DJ 207D Damienesti-Migla-Prajesti-Traian (vreo 35 km); infiorator, se merge cu a 2-a si a 3-a, sunt gropi si de peste 30 cm. adancime.
*


A fost carpit zilele trecute, la cate mii de petice au pus, cred ca ieseau mai ieftin cu un covor...dar mai bine decat deloc, noroc (probabil) cu alegerile apropiate.
lord_wader
Vin cu informatii proaspete despre DN2F Vaslui-Bacau. Daca in urma cu 1-2ani as fi spus ca drumul asta e dezastru ei bine ce pot acum sa spun ca drumul e chiar practicabil. Nu stiu cum au reusit sa faca asta fara sa puna covor nou dar au reusit. Banuiesc ca prin tratamente cu piatra concasata amestecata cu smoala s-a creat impresia de drum decent. Sunt si plombe dar sunt acceptabile chiar. Sunt si gropi pe Vladia, Dragomiresti dar la 70km/h se pot ocoli ziua. Curios dar pe partea de Vaslui chiar nu mai sunt probleme mari(gropi, asfalt erodat etc)
jfo
Salutare!despre traseul Focsani-Lepsa stie cineva in ce stare e?
Batrânul
Vezi aici:
http://www.reno.ro/DN-2D-Targu-Secuiesc-Fo...ml#entry3453845
mihail75
drumul national ce leaga Tecuci de Iasi continua sa fie in lucru, pe portiunea Tecuci-Barlad-Crasna. Ba chiar, desi multe pasaje sunt asfaltate, va veti intalni cu multe praguri neterminate, podete si poduri, o gramada de pietre, din care una a aterizat din nefericire pe parbrizul masinii subsemnatului! deci, aviz amatorilor!
lord_wader
Ca o completare la ceea ce a spus Mihai, in Crasna si la intrarea in Barlad dinspre VS au rasarit 2 sensuri giratorii, care sugruma benzile de circulatie si sunt total fara rost.
In Barlad au asfaltat strada principala dar numai unde era mai rau adica pana la primul semafor.
Eu unul as astepta sa termine soseaua asta inainte sa o mai tranzitez, e un calvar intre Crasna si Barlad, te trec caldurile pana tranzitezi un pod de ala pe pietris si praf
DeusX
Salut,

In cateva saptamani am de facut un drum de la Timisoara la Cahul (Republica Moldova), deci voi strabate estul tarii.

M-am gandit la acest traseu:
https://maps.google.com/maps?saddr=Timisoar...9&via=1&t=m&z=8

Pana la Tecuci pare in regula din ce vad aici, dar cum e dupa, pana la Oancea (in granita)?
lord_wader
ai ales varianta cea mai buna, insa de la Tecuci nu stiu cum e acel drum judetean prin Matca. Ce pot eu sa iti spun insa e ca putin mai la nord DN24A si o parte mica din DN26 sunt cam dezastru, iar judetenele din zona aia(Murgeni-Falciu exceptie DJ244B) sunt la fel de rupte, deci banuiesc prin analogie ca si restul pana la Galati sunt cam la fel.
DeusX
Ok, multam.
Maine dimineata incep calatoria, va spun dupa ce ma intorc cum e drumul in jurul vamii de la Oancea.
i96nds
Salut,

Stie cineva cum se mai merge zilele astea pe DN2 - E85, date fiind conditiile de iarna cu ceva zapada pe carosabil ?

Multumesc,
MyKe89
Pana la Buzau se mergea bine, ceva mai multa zapada asternuta in zona Urziceniului, dar daca ai anvelope de iarna n-ai probleme. Se merge cu 80-100.
iulian'71
Pentru cei ce calatoresc spre nordul Moldovei si trec prin Adjud ii avertizez ca intrarea in oras dinspre Focsani, incepand chiar de dupa podul peste raul Trotus, este plina de gauri. De altfel si prin oras sunt mai multe santuri ce traverseaza DN2, ramase neasfaltate.
Pentru cei ce trec si prin Bacau la intrarea dinspre Focsani in zona statiei Petrom functioneaza un semafor in intervalele orare 7.00-8.00 si 16.00-17.00. Multa atentie la acesta fiindca aproape zilnic agentii stau la cules permise.
LA MULTI ANI, SANATATE si FERICIRE in 2013!!!!!
nokia_6260
De la Bacau la Targu-Mures pe unde e mai bine?
1.Bacau-Moinesti-Miercurea-Ciuc-Odorheiul Secuiesc-Praid Targu Mures?
2.Bacau-Bicaz-Gheorghieni-Sovata-Targu Mures?
3.Bacau-Onesti-Sfantu Gheorghe-Sighisoara-Targu Mures?
Ultimul e mai lung cu vreo 120 km dus-intors,dar totusi nu vreau sa rup masina.
Pareri?Multumesc.
Batrânul
Ultimul (Bacau-Onesti-Sfântu Gheorghe-Sighisoara-Tg. Mures).
Anto
S-a stricat atat de rau drumul intre Bicaz si Tg.Mures? Pana nu de mult il stiam destul de bun.
lord_wader
intrebarea e : a fost vreodata bun?
nokia_6260
QUOTE(Batrânul @ 12 Mar 2013, 09:53)
Ultimul (Bacau-Onesti-Sfântu Gheorghe-Sighisoara-Tg. Mures).
*


Multumesc.Preconizez la inceput de aprilie un drum pe acolo.Sper sa nu se rupa si asta pana atunci radmasa.gif
andurs
Pasul Bucin (Gheorghieni - Praid) e rupt bine. A trecut un prieten pe-acolo duminica trecuta. Nu cred sa il reconditioneze major pana la inceputul lui aprilie, tinand cont de starea actuala a vremii, deci e bine c-ai luat in considerare ce-a zis Batranul.
lord_wader
DN28 de la Albita la Iasi: ciuruit! au rasarit gropile ca si ciupercile, anul trecut erau cateva acum sunt sute. Muncitorii de la SDN Raducaneni din simt de raspundere au inceput deja plombarile: numai ca una din 3 gropi, nu stiu pe ce criterii au ales groapa norocoasa. Unele gropi norocoase au primit plombe din pietris....Sper ca va urma o noua plombare, o sa va anunt. Pana atunci alegeti alta ruta excl.gif

DN15D de la Vaslui la Negresti (nu mai are rost sa zic de Negresti-Roman, ca se stie ca e rupt de ani de zile) e rupt si el pe vreo 15km imediat ce iesi din oras. Recent a fost si un accident aici din cauza ca o doctorita a evitat o gropa. Imediat dupa asta muncitorii, tot din simt de raspundere au pus in gropi pietris si nisip....Zilele trecute stiu ca au plombat dar nu stiu cat de bine.

DN24AHusi-Murgeni-Zorleni(Barlad) ca in anii trecuti, adica de preferat sa alegeti alta ruta. E plombat si nefiind asa circulat prezinta multe bucati f bune. Insa unele sectoare arata ca dupa razboi.

Orasul Barlad prin centru, a inceput marea plombare. Inainte de asta era ciuruit. Pacat de soseaua europeana care arata fabulos de bine. Centrul Barladului face exceptie. Se asteapta fonduri....la fel si pt. centura....se asteapta...

DJ248 Buhaiesti-Iasi(preferabil sa o luati pe bypass inainte de Lunca Cetatuii ca in CUG e rau) arata bine, ca doar e nou biggrin.gif Mai au ceva de lucru in padure si la pod la Rates Cuza

DN24 Vaslui-Iasi, nu am fost....dar am auzit ca e cel mai prost din cate a fost vreodata...noroc ca UMB se misca repede si anul asta sper ca o sa il asfalteze pe tot. Au ajuns deja pe undeva pe la Solesti.
mihail75
recente din Moldova (lasam deoparte aceste zile de iarna):

Iasi-Tg. Frumos: cum il stiti, f. bun, mici gropi de iarna, neglijabile.
Tg. Frumos-Botosani: la inceput e ok, denivelat, dupa aceea (in jud. Bt.) din ce in ce mai prost, gropi periculoase la viteza mare.
Suceava-Tg. Frumos, bun pina la Cristesti, asa si asa (denivelat) de la Cristesti la Pascani, prost (gropi) de la Pascani la Tg. Frumos, cu vestea buna ca ultima oara se peticea.
Tg. Frumos-Roman-Piatra Neamt: bun pina la Roman, denivelat, gropi ici si colo pina la Piatra.
Iasi-Vaslui: pe DN (prin Solesti) e in lucru.
testike
Trebuie sa fac un drum Cluj-Galati.
Stie cineva daca asfaltul e bun pe ruta asta:

Cluj-Reghin-Toplita-Gheorghieni-Piatra Neamt-Bacau-Tecuci-Galati

Cluj- Toplita am fost recent, dar mai incolo nu stiu cum este.
Cineva mi-a zis ca dupa Marasesti ar fi rau drumul, dar asta era acum cativa ani.
mihail75
nu stiu cum a iesit din iarna Gheorghieni-Piatra, dar din Neamt spre Bacau-Tisita-Tecuci-Galati drumurile sunt rezonabile.
ady77
Cluj-Reghin-Toplita-Gheorghieni-Piatra Neamt-Bacau e acceptabil. Mai sunt ceva gropi pe Chei, ceva denivelari, dar e acceptabil.
testike
Multumesc pentru raspunsuri.
Oare nu ar fi mai bine sa merg prin Cluj-Tg Mures-Brasov-Ploiesti-Galati?
Cei vreo ~40 km mai rai dinainte de Reghin sunt cam enervanti, n-as vrea sa mai prin inca vreo 40 tot asa
corbex
Cluj-Cimpia Turzii-Iernut-Ungheni-Acatari-Balauseri-Sovata-Gheorghieni-Piatra-Neamt. Drum bun si liber.
testike
Multumesc, cred ca pe acolo voi merge pana la urma.
nokia_6260
QUOTE(testike @ 4 Apr 2013, 09:29)
Multumesc, cred ca pe acolo voi merge pana la urma.
*


Ai fost deja pe ruta aia?Cum se prezinta?
free_runner
QUOTE(testike @ 2 Apr 2013, 17:54)
Trebuie sa fac un drum Cluj-Galati.
Stie cineva daca asfaltul e bun pe ruta asta:

Cluj-Reghin-Toplita-Gheorghieni-Piatra Neamt-Bacau-Tecuci-Galati

Cluj- Toplita am fost recent, dar mai incolo nu stiu cum este.
Cineva mi-a zis ca dupa Marasesti ar fi rau drumul, dar asta era acum cativa ani.
*




Colegu` , nu iti recomand vii de la Cluj prin Tecuci , e drum in lucru din Tecuci pana in Galati , se taie asfaltul si se peticeste a la Romania , daca vii noaptea trebuie sa casti bine ochii . Iar la iesire din Onesti sau Bacau drumul este in reparatii pe ambele sensuri de mers , nu ai ce sa ocolesti, si o tine asa cativa kilometrii buni . Iti recomand sa vii prin Brasov - Ploiesti - Galati , eu nu mai calc pe Tecuci in viitorul apropiat !
testike
Am fost acum in weekend pe ruta pentru care am intrebat mai sus.
La plecare am mers prin : Cluj-Ungheni-Sighisoara-Brasov-Ploiesti-Buzau-Braila-Galati.
Drumul a fost acceptabil, probabil vreo 20 km cu gropi ocazionale care se puteau ocoli ziua (Ungheni-Acatari si pe alocuri) si vreo 30-40 km care te cam zguduiau.
Inapoi am venit Galati-Buzau-Brasov-Sighisoara-Ungheni-Cluj.
La intoarcere au fost mai multi km cu gropi (vreo 30) as zice, ceva drum in lucru (3-4 semafoare), drum care zdranganea mai tare. Dar a fost mai scurt cu vreo 60 km.

A fost sezonul deschis la vanatoare de soferi, mai ales in zona Brasov-Galati am vazut cel putin vreo 40 de radare, un radar a oprit chiar masina din fata mea, si altul 2 masini care erau in urma mea. mad.gif
Avantajul e ca iese un consum foarte bun daca mergi legal, incet.
Garett
Care e cea mai buna ruta, dpdv al gropilor, sau al lipsei lor, preferabil, intre Galati si Iasi? DN 26 prin Oancea stiu deja ca e tandari deci pica! Ar fi varianta prin Barlad si Husi, cum e pe acolo?
Varianta prin Cuca stie cineva in ce stare e? Cum e mai bine, prin Husi sau prin Vaslui?
alecsz99
De la Iasi la Botosani care e cel mai bun drum. Bun adica fara gropi...Multumesc!
lord_wader
QUOTE(Garett @ 20 Apr 2013, 16:26)
Care e cea mai buna ruta, dpdv al gropilor, sau al lipsei lor, preferabil, intre Galati si Iasi? DN 26 prin Oancea stiu deja ca e tandari deci pica! Ar fi varianta prin Barlad si Husi, cum e pe acolo?
Varianta prin Cuca stie cineva in ce stare e? Cum e mai bine, prin Husi sau prin Vaslui?
*



Nici nu te gandi la DN24D prin Cuca-Trestiana. Nu am fost, dar am auzit pe un alt forum ca e bombardat si ca nu are nimeni de gand sa il repare cu adevarat in viitorul apropiat!
Deci trebuie sa ajungi in Barlad prin alta parte!
Odata ajuns in Crasna ai 3 posibilitati:
Husi-Albita-iasi
Vaslui-iasi
Vaslui-Buhaiesti-Grajduri-Iasi

Acum 1an(cand se repara anual cu simt de raspundere) as fi recomandat fara sa clipesc varianta prin Husi, insa acum, de la Albita drumul e obosit rau de tot, denivelat, gropi plombate la nimereala, f. obositor la condus din cauza satelor multe si a gropilor multiple.
Asa ca iti ramane varianta prin Vaslui care e si aglomerata/proasta si obositoare sau varianta prin Buhaiesti. Pe la Buhaiesti(Podeni) sunt petice la greu intre Vaslui si Cantalaresti iar dupa asta te bucuri de un drum relativ decent(sunt si cateva gropi ce se pot ocoli) pana la Podeni(Buhaiesti) si nou nout de la Buhaiesti la Iasi. Oricum ar fi tot nu e bine, tu alegi!
corbex
Ia-o totusi prin Cuca, unde-i mamaliga cit nuca si-o pazesc 7 cu maciuca.
Garett
Multumesc pentru raspuns, pana la Barlad o s-o iau cel mai probabil prin Tecuci, am fost duminica pana la Tudor Vladimirescu si e relativ pasabil, nu stiu dincolo de Hanu cum e dar oricum o tii doar prin localitate. De la Vaslui am gasit intr-adever, probabil pe acelasi forum, varianta prin Grajduri, mai nou ca au bagat si Street View vad ca doar cativa km erau in lucru pana la Rates, poate intre timp l-au terminat.
Manuel
Nu l-au terminat, insa e o portiune scurta. Nici sa nu te gandesti sa te duci prin Solesti - Bucium, se lucreaza si e jale.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.