Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot la cablul de ambreiaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
xix1319
De cand am schimbat cablul de la ambreiaj ,se aude un fasait (ca si cand ar batea vantu` smile.gif )care dispare daca pun picioaru pe ambreiaj,fara sa apas f tare sau cand iau picioru` de pe acceleratie.Stie cineva despre ce e vorba?
marius-gabriel
vezi cursa libera daca e bine reglata..
xix1319
poti sa fii mai explicit ca eu sunt mai rookie asa:))
marius-gabriel
daca ai pus singur cablu de ambreiaj,trebuia sa reglezi si cursa libera a acestuia din cele 2 piulite prin care vine prins cablul...

nu stiu exact ce joc trebuie as fie.cred ca undeva la vreo 2-3 mm , dar trebuie sa existe neaparat
xix1319
ok,s-ar putea sa fi lasat mai mult loc,incerc maine.
whitesorcerer12
jocul il reglezi in asa fel incat sa aiba la mana suficient incat sa joace, cursa libera a pedalei cam 1/3 din total, si sa nu caraie in marsarier!
tyka
si ,io tot jocuuu.zic laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
whitesorcerer12
DA TOTUSI CE NAIBA SA FASAIE?

VEZI DACA NU E O COINCIDENTZA SI ESTE DE LA SERVO!!!!
tyka
se poate sati scape servo din vid.Ia ridica capota si pune pe cineva sati calce frana si vezi daca nu se aude pe acolo. laugh.gif laugh.gif laugh.gif
xix1319
Nu se aude cand pun frana ci numai si numai in sarcina,si dispare daca apas ambreiajul f f putin sau daca iau picioru` de pe acceleratie
whitesorcerer12
dar pna la urma l-ai reglat k lumea sau nu??
xix1319
n-am avut timp ,dar ma duc marti sa-mi schimb discul de ambreiaj si o sa-i zic lu` nea caisa ala sa mi-l aranjeze
whitesorcerer12
da tu nu poti sa invartzi de 2 piulitze???
xix1319
As putea dar daca n-are rost ce rost mai are
marius-gabriel
xix1319, macar incerci si altadata il reglezi singur.

eu zic ca nu ai nimic de pierdut daca mai faci niste tatonari
tyka
regleazal si mai vb. icon_mrgreen.gif
xix1319
Gata nu mai face ,acum face altfel icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.