Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: masina trage dreapta rau
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
shaq_rose
am schimbat bucsaraia si pivotaraia, fara capetele de bara, am schimbat si crucea de la volan si masina trage f rau dreapta iar cand iau curba am o miscare in volan ciudata la un moment dat am o trecere parca sare peste ceva
SYL
Fa-i o geometrie, eventual echilibrarea rotilor.
whitesorcerer12
trebe regalat crucea!!!!

e probabil prea stransa!

cineva cu mana buna, ca e destul de greu de nimerit...
marius-gabriel
slabeste cupla,trage de volan in sens invers fata de cum iti trage si strange-o la loc
OCEBE
cauciucurile?
whitesorcerer12
sau poate va trebui sa pui chiar alta cupla..sa iei din aia cu bucse separate, nu gata turnata ca-s mai proaste..



in oprice caz nu trebe stransa tare si trebe sa fie uscat cand faci reglajul pe drum drept, daca e umezeala afara te fura..

inainte de asta faci o geometrie electronica si daca si cauciucurile sunt uzate in mod egal nu are de ce sa mai traga!
shaq_rose
am gasit , era cupla, am desfacut-o am repozitionat-o si gata mergeee, mersi baieti pentru sfaturi.
tyka
ungiu de fuga nu se regleza doar din capetele de bara. laugh.gif
shaq_rose
nu era vorba aici de unghi de fuga....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.