Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Predeal - Paraul Rece - Rasnov
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2
adi_ar
Va multumesc din nou pentru informatii !
Dupa ce am mai colectat informatii despre drumuri ... Campulung, aia-aia, am decis ca cel mai scurt drum este cel mai inalt 04.gif si am luat-o pe Arges in sus ... peste Transfagarasan tongue.gif
Vremea a fost splendida, aglomeratie pe Transfagarasan ca si la Manastirea Lainici ... doar era Schimbarea la Fata.
In Brasov ... ca in Brasov, nimic nou, bine ca si-au reparat drumurile !
Dar revenind ontopic, la intoarcere am hotarat sa lamuresc povestea Predeal-Rasnov.
Prima constatare: dupa circulatia bara-la-bara cu 5Km/h, dus-intors intre Sinaia si Predeal, Predeal-Rasnov este ultrarapid ... parfum si un peisaj frumos !
Intre serpentine si Rasnov este drum cu placi din beton, peticit cam neglijent dar 40-60 Km/h se poate merge si sunt numai 10 Km. Calitativ se compara acest tronson cu iesirea Brasov spre Bacau, cu du-dum, du-dum !
bog_cip
Dupa iarna drumul a capata "cratere". Acum am fost miercuri ( 22.04.09) au inceput sa repare drumul dinspre predea , parau rece si au raparat pina la jumatatea dist dintre paraul rece - rasnov. Acuma om vedea cat de repede termina.
bog_cip
Am fost de curind pe acest drum. In mare este Ok nu mai sunt gropi in asfalt.
Mai rau este ca unele gropi au fost reparate dar au aparut alte gropi in asfalt si tot asa .....
alex_passion
sall all....dar de curand acum cn a fost la munte....voi face rev la moeciu cu prietenii si nush kre ruta sa o aleg.....cum se circula???e deszapezit???polei....gropi???ce-mi recomandati???
b34uen
de dezapezit se curata odata cu dn1. eu am mers pe acolo si pe viscol si nu au fost probleme, se poate circula bine cu ceva atentie.
supremeon
Am fost in 13 martie... de la Rasnov la Predeal, e plin de gropi... abia asteptam sa ajung in dn1 smile.gif
crystale
Pe portiunea Predeal - Paraul rece drumul e peticit si denivelat, apoi pe portiunea de serpentine apar gropi pe ici pe colo, dar dupa terminarea lor incepe drumul cu adevarat prost, care tine pana dupa intersectia cu soseaua Rasnov - Bran.
In schimb din Bran, prin tot pasul Rucar - Bran soseaua este impecabila.

Nota: Ultima data am trecut prin zona pe 20martie.
bog_cip
Pe portiunea Predeal - Paraul, char după ieșirea din Predeal de la DN1, au apărut o serie de 2 semafoare. Se refac podețele din zona. In rest drumul este ok și destul de acceptabil cu câteva gropite.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.