Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor instalatie GPL
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
auma

AM CUMPARAT O DACIE CU INSTALATIE GPL PE EA ,INSTALATIA ERA MONTATA CU O TEAVA BAGATA PE SUS PRIN CAPACUL DE PLASTIC , PROBLEMA ERA CA CONSUMA MULT (14%) IN ORAS IN REST MERGEA BINE
AM FACUT GAURA IN CARBURATOR SI AM BAGAT TEAVA PRIN EL ,DAR PROBLEMA ACUM ESTE CA DACA NU OPTUREZ GAURA DE LA FILTRU DE AER APROAPE DE TOT NU ARE PUTERE SA TRAGA ,DACA O POTUREZ MERGE BINE DAR CONSUMA SI MAI MULT (17%) POATE CINEVA SA IMI SPUNA CUM SE POATE REMEDIA ACESTA PROBLEMA
Zaheiu
De ce nu te duci la o firma care monteaza GPL sa-ti regleze instalatia (musai pe analizorul de gaze)? Daca vrei da-mi pm si-ti spun unde am fost eu; trage de rupe si consuma rezonabil. Un reglaj nu costa mai mult de 30 ron.
coruxco_ccr
poate face si o mica revizie (de curatat plamanul sau filtrul) ? cool.gif
ionutctn
Dar pe benzina cat consuma sau cum merge masina????
La tine problema se rezolva in felul urmator:
- reglezi bine aprinderea;
- daca filtrul de aer are mai mult de 10.000 km il schimbi;
- obturezi gura care da inainte de la filtrul de aer. Aia care da spre galerie o lasi;
- reglezi debitul gazului.
In mod normal mai mult de 11 la suta in oras nu are cum daca motorul e in stare buna de functionare.
sddragos
QUOTE(ionutctn @ 30 May 2006, 13:54)
Dar pe benzina cat consuma sau cum merge masina????
La tine problema se rezolva in felul urmator:
- reglezi bine aprinderea;
- daca filtrul de aer are mai mult de 10.000 km il schimbi;
- obturezi gura care da inainte de la filtrul de aer. Aia care da spre galerie o lasi;
- reglezi debitul gazului.
In mod normal mai mult de 11 la suta in oras nu are cum daca motorul e in stare buna de functionare.
*



Tu tii clapeta de iarna/vara de la filtrul de aer "pe iarna" si acum? E destul de cald afara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.