Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Batranele noastre din anii '70
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Alt3rEgo
"Batranica" mea e din '72 si n-as renunta la ea pt. nimic in lume. biggrin.gif
Uncle-Sam
nici eu biggrin.gif Are inca viata in ea tongue.gif
tunderbird
NICI EU!
Alt3rEgo
Mie imi vine sa plang pentru ca nu am suficienti bani sa o fac bobocel. Imi ajung banii doar pentru a o tine pe roti. O intretinere minima. alcoholic.gif Mi-ar place sa ii pot pune toate accesoriile originale, o vopsea ca lumea, un set motor frantuzesc etc. Dar nu am cu ce... Ma bucur ca inca ma mai duce. Sper sa nu avem probleme dupa integrare, sa nu le mai putem scoate pe soselele patriei. mellow.gif
SiloS
Nici eu . O tin doar pentru ca sunt legat sufleteste de ea . De restul daciilor nu prea ma intereseaza , mai ales de cele dupa '90 .
argon
QUOTE(Alt3rEgo @ 31 May 2006, 09:29)
Sper sa nu avem probleme dupa integrare, sa nu le mai putem scoate pe soselele patriei.  mellow.gif
*




Daca se incadreaza in standardele producatorului, orice masina, indiferent de varsta poate circula fara probleme.
Daca curg tablele de pe ea, si nu mai prezinta siguranta, normal ca nu vei mai primii dreptul de circulatie.
Alt3rEgo
Am luat I.T.P-ul pe bune. Au fost chiar incantati la testul cu emisia de noxe. Au mormait doar de vopsea, ca s-a matuit si nu mai corespunde 100%, dar le-am promis ca o vopsesc in toamna, si m-au iertat. biggrin.gif Ii mai schimb suspensiile la anul, vreau sa iau etriere noi pe fatza, ca astea-s cam uzate si... e Dacia 1300 standard, corespunzand parametrilor producatorului.
Ciolanul
O am de cind eram tinar, de vreo 3 cincinale, si slava Domnului, inca merge bine. Ma straduiesc cit de cit sa o intretin, e bibilita. O mai tin max. 2 ani cit are ITP-ul. La pretentiile mele e aproape suficienta. Tabla arata ca paru', motorul trage bine la 188000 km, fara segmentare ori set. Sa-mi mut bucile de colo-colo ori sa car cu ea tot ce incape e buna. M-a dus si pe coclauri, nu m-a lasat.
bassethound
A mea e chiar din '70 si nu as da-o pentru nimic in lume, tocmai pentru ca am cautat foarte mult pana am gasit una in stare buna smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.