Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce e ala chipling ?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mcm
dupa ce aflu va rog sa stergeti postul. Ma intereseaza pt. montarea inchiderii centralizate si nu stiu ce inseamna ... blush.gif
Muttley
holšurub smile.gif
mcm
QUOTE(Muttley @ 2 Jun 2006, 12:18)
holšurub  smile.gif
*



multumesc. rolleyes.gif
Ov
nu e holsurub, e un clips metalic gaurit, care se baga pe marginea unei table (gaurite) si in care intra holsurubul wink.gif
tarzy
QUOTE(Ov @ 2 Jun 2006, 15:16)
nu e holsurub, e un clips metalic gaurit, care se baga pe marginea unei table (gaurite) si in care intra holsurubul wink.gif
*




nu te contrazic,m dar eu stiu ca (virgula) chipling = holsurub = surub autofiletant

alea de care spui tu se cheama contra-chiplig (holsurub)
einstein1984
Chepling= surub autofiletant pentru TABLA holzsurub=surub autofiletant pentru LEMN (holz=lemn in germana), asta e dintr-un material mai moale.
argon

Este chestia aia cu care se prinde grila de aer.
incubus
hai sa ma bag si eu in seama, caci am lucrat la o fabrica de suruburi: einstein a dat raspunsul corect, kipliingul e un surub pentru tabla, isi taie singur filet caci e din material tratat termic si are filetul cu alta geometrie fata de holtsurub, care e numai pentru lemn. daca insistati, va dau si niste STAs-uri... smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.