Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parere service
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
@tt@ck
Salut,
Am si eu o mica intrebare.
MI-a lovit fratiorul cel mic "putin" masina. Totul ok, politie, constatari, numai ca...
La casco a fost fratele meu si tipa de acolo l-a imbrobodit ca il trimite ea la un service foarte bun unde vopsesc tipii super bine si shit-uri de genul asta.
Eu masina o faceam de obicei la serus unde nu pot sa spun ca iesea tocmai ideal

Pe scurt vreau sa stiu daca ati avut ocazia sa lucrati cu un service care este undeva vis-a-vis de apaca, langa service-ul radacini. Tipa zice ca ar fi foarte bun si ca ea trimite acolo toate masinile "mai rasarite".

Ma tenteaza sa duc masina acolo doarece pe 15 ar fi gata... pe cand la serus programarea cred ca reusesc sa o fac de abia peste o luna ( si da am pile la serus... dar tot am de asteptat)
asybo2002
cred ca e vorba de TOP LAC...langa Radacini, nu vis a vis, cum vii dinspre Cotroceni spre Cora...si da e un service bun pe vopsitorie
Tudor
Si eu cred ca de Toplac e vorba. Subscriu la parerea ca sunt foarte buni. Eu mi-am reparat acolo odata Dacia 1310 (prima mea masina) si dupa reparatie, aripa si usa reparata aratau a fi singurele "originale" de pe masina (era singurul loc in care tabla era chiar perfect plana, in rest partile care erau in realitate cu vopseaua din fabrica era usor in valuri cum se faceau Daciile)
YRX
Mai, invii si eu topic-ul asta...
In urma unui eveniment nefericit care s-a lasat cu avarii la masina mea trebuie sa schimb si sa vopsesc una bucata bara fata si una bucata aripa fata.
Vinovatul avea RCA la Astra, am fost la constatare si inspectorul de acolo mi-a recomandat acest Top Lac Service, care intre timp nu mai e pe Militari ci pe Timisoara, dupa talcioc.
Ce sa zic, parca si eu m-am saturat de vopseaua din reteaua Dacia, aveti careva informatii noi despre acest service?
rtBK
daca te duci la ei sa ne spui si noua cat a costat vopsirea pe fiecare reper
YRX
Gata, m-am programat la ei... Acu' sa nu ziceti numai de rau... biggrin.gif
Ora de manopera afisata era de 100 RON, o sa vad la devizul final cat au costat de pictat reperele.
YRX
Gata, am luat masina. Devizul a facut 1.400 si ceva de lei, o aripa un far si bara fata plus vopsitul aferent.
Lucrarea de vopsitorie a iesit excelent, au facut operatia de blend-in cu portiera si nu se cunoaste nici cea mai mica diferenta de nuanta (spre deosebire de aripa spate vopsita la Dacoserv, care este mai "verzulie", eu avand culoarea perla la masina). Cu o mica exceptie, am o rosatura pe marginea de sus a portierei, pe indoitura dinspre geam, au zis ca e de la slefuirea vechii vopsele si s-au oferit prompt sa o refaca, sa vedem cand pot sa duc iar masina.
Deci din punct de vedere vopsitorie este peste reteaua Dacia.
Partea proasta este ca au folosit un far aftermarket, turcesc sau chinezesc probabil, el arata bine dar nu stiu cat se va mentine. Asta in ciuda faptului ca m-au asigurat ca vor folosi piese de origine.
Toata lucrarea si primirea acceptului de plata din partea Astra a durat de vineri pana miercuri, cand am ridicat masina, destul de rapid zic eu.
Executron
Ca sa fiu offtopic, din proprie experienta, service-urile recomandate de inspectorii de daune sunt slabe sau f. slabe si nu intru in detalii de ce le recomanda pe unele anume, niciodata recomandand cele mari. smile.gif
YRX
Asa m-am gandit si eu prima data, dar am zis sa cercetez problema. Asa ca intr-o zi m-am dus de dimineata si m-am uitat la masinile facute, erau tot felul de marci si culori. Am remarcat un MCV albastru mineral proaspat vopsit, era reparatie masiva, schimbat aproape tot spatele, stalpi etc. Era foarte bine facut si m-a convins, orcum am zis ca mai rau ca la Dacoserv unde, pe reperul vopsit de ei, mi se exfoliaza lacul, n-are cum sa fie. Voi vedea in timp cum rezista lucrarea, dar la prima vedere este foarte buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.