Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Usita torpedou
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
misupriest
Deci scurt si la obiect mi s-a rupt un piciorus de la usa torpedoului,unde gasesc o usa noua sau cum as putea-o repara.Se gaseste de cumparat?daca da,unde?Am bord CN.
marius-gabriel
de cumparat nu gasesti decat torpedoul cu totul si se gaseste cam in orice magazin.costa intre 600 si 800 de mii.
daca te hotarasti sa il schimbi, te astept cu un PM pt cel vechi!
vick
Asa e, nu gasesti decat cu totul la magazin. Poate in targ sau la dezmembrari sa gasesti un torpedou si sa schimbi numai usa, ca sa nu te mai chinui sa-l dai jos cu totul.
Daca se mai poate repara cumva usa veche numai tu poti sti, cu ea in fata... smile.gif
didosdoru
Pune niste balamale din alea micute.Le gasesti la orice feronerie.Decat sa dai 60 ron mai degraba 2 ron.Cauta si niste suruburi cu cap ingropat pe care sa le dai cu negru dupa ce la prinzi pe usa, asa n-or sa se observe.Alta solutie mai ieftina nu vad pentru problema ta.
misupriest
E foarte buna ideea,mersi,asta chiar nu ma gandisem desi era ceva cum zici si tu la indemana si ieftin!!
Dyda
QUOTE(didosdoru @ 11 Jun 2006, 21:50)
Pune niste balamale din alea micute.Le gasesti la orice feronerie.Decat sa dai 60 ron mai degraba 2 ron.Cauta si niste suruburi cu cap ingropat pe care sa le dai cu negru dupa ce la prinzi pe usa, asa n-or sa se observe.Alta solutie mai ieftina nu vad pentru problema ta.
*



Exista solutie ieftina si nu se observa modificarea. Cu balamale da cam nasol.
Ce am facut eu. Am modelat doua bucati de plastic ( un plastic ce il ataca acetona), dupa forma acelor picioruse si le-am lipit cu acetona pe interior. Nu am mai avut probleme. Plasticul folosit ABS, nu ma intreba ca nu stiu ce reprezinta.
sddragos
Eu am rezolvat-o in felul urmator: am decupat doua bucati din tabla subtire (de Al, parca) si le-am nituit (cu nituri facute dintr-o sarma de Al) pe ramasitele de la balamalele originale (urechile alea de plastic). Am gaurit in zona in care erau gaurile pe cele originale si gata. Acum nu mai am nici o problema.
cand am vazut cat costa un torpedo am ramas perplex. Reparatia asta nu m-a costat nimic.
KTC
e 500.000 un torpedou nou. (desi cam multi bani pentru un amarat de plastic)
Daca te duci la dezmembrari il iei cu 50.000
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.