Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Internetul ...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
tonicelli
Ideea era de cat de bună/rea este conexiunea (nu facem referiri la furnizorii operatorilor)
Eu personal sunt la o rețea de cartier dar serviciile sunt groaznice. mad.gif
Sunt curios voi puteți beneficia de serviciile oferite un timp oarecum satisfăcător ??? Nu de altceva dar în ultima săptămână am avut "net" cam jumătate din timp blush.gif
Și cum era normal am și votat biggrin.gif
argon
Sunt si eu la o retea de cartier, si sunt foarte multumit. La 30 Ron trafic nelimitat, si nu scade banda sub 240 kb/s Depinde de retea, unele sunt pe antene, altele pe fibra. Eu sunt pe fibra biggrin.gif
Chiar azi ma miram ca nu a mai picat netul de 2 luni bune...
kostake
Tot la o retea de cartier.
Foarte multumit.
tonicelli
QUOTE(argon @ 13 Jun 2006, 21:12)
Sunt si eu la o retea de cartier, si sunt foarte multumit. La 30 Ron trafic nelimitat, si nu scade banda sub 240 kb/s Depinde de retea, unele sunt pe antene, altele pe fibra. Eu sunt pe fibra biggrin.gif
Chiar azi ma miram ca nu a mai picat netul de 2 luni bune...
*


Fericitule smile.gif)
pastrama
Zapp wireless...profund nemultumit.
argon
Un link util pentru testarea vitezei
tonicelli
La testul respectiv este OK dar nemulțumirea mea era legată de desele întreruperi care apar și care sunt fooooaaaarte "drăguțe" blink.gif
BlaueCorsa
Provider CATV regional (nu dau nume ca ar fi reclama), servicii foarte bune (suport 24/24, mail-uri in cazul in care au interventii etc.), pret sensibil mai mare decat DBISP® (Dupa Blocuri Internet Service Provider).
YO4RLP
Retea de firma. Daca exclud unele "revizii" ocazionale sunt f. multumit.
Liviu
Cable tv, abonament de 1500 kbps. Merge perfect.
Muttley
QUOTE(argon @ 13 Jun 2006, 21:40)


Pai mie mi-a dat ceva de genul "CONEXIUNEA TA 7449.9 kbps" huh.gif
AMW
CONEXIUNEA TA 10727.1 kbps

Retea de cartier destul de renumita in bucuresti...da totusi mai exista intreruperi...partial multumit
ghc
CATV 512 (nu este PPPoE) si Zapp EVDO - foarte multumit de amandoua. 512 e super suficient pentru VPN la servici si alte nevoi personale, iar Zapp-ul m-a scos de multe ori din rahat. Din punctul meu de vedere nu exista retele de bloc dry.gif

Referitor la testul de viteza mentionat: se bazeaza pe un download de 256k, deci este total irelevant. La testele astea online conteaza foarte mult si locatia serverului respectiv. Gasiti mai multe cu prietenul Google.
Cel mai interesant mi s-a parut Line Speed Meter care se instaleaza local si testeaza conexiunea de maxim 48 de ori pe zi cu servere din tara pe care o alegi (download+upload). Asa poti sa-ti faci o imagine mai reala despre viteza conexiunii.
Unul online care mi-a placut este speakeasy.

Evitati testul de la Zapp... ori e manarit, ori conexiunea lor e de tot rahatul biggrin.gif
marksman
Cable, 512kbps, s-a blocat de doua ori modemul, in rest nu am avut probleme. Ce ma nemultumeste e viteza care scade uneori la un nivel suparator.
bobo77
Partial multumit, mai cade cite o data de 2 ori pe zi.Viteza este ok.
dantes
acasa -CATV viteza buna, destul de stabil
serviciu -prin firma 5Mb/s.
laptop -3G, surprinzator de bine...
SiloS
poti descarca cu 63.93 KB/sec. de pe serverele noastre

Si nu imi pica niciodata .
argon
Liciteaza cineva mai mult? biggrin.gif

user posted image
amc
Oricum e aiurea link-ul asta, incercati si cu altele!
thunder
O retea de cartier, cam nemultumit de ea. Luna asta am reducere de 50% la abonament, la pret ... dar se pare ca si la calitate. Acum astept si iar astept FiberLink la 2Mbps ... cred ca o sa le dau cu contractul peste ochi.
Ov
QUOTE(argon @ 21 Jun 2006, 10:53)
Liciteaza cineva mai mult? biggrin.gif

user posted image
*



da, io:[attachmentid=29755]
andi_andi505
CATV pana acum destul de multumit in privinta stabilitatii, la tel fix care e tot prin cablu sunt probleme dar in ultima vreme e mai bine.
tonicelli
URAAAAAA !!!
A venit și "netu" după 3 zile sad.gif
RZV
Pai as licita si eu ceva, vedeti attachement.
Multumit de providerul CATV, teoretic upto 512 Kbps, cu mici scapari din partea lor spre alte limite de banda.
In rest, decent si suficient pentru uz casnic.

Respecte
RZV
Pai as licita si eu ceva, vedeti attachement.
Multumit de providerul CATV, teoretic upto 512 Kbps, cu mici scapari din partea lor spre alte limite de banda.
In rest, decent si suficient pentru uz casnic.

Respecte
tonicelli
QUOTE(RZV @ 23 Jun 2006, 19:52)
Pai as licita si eu ceva, vedeti attachement.
Multumit de providerul CATV, teoretic upto 512 Kbps, cu mici scapari din partea lor spre alte limite de banda.
In rest, decent si suficient pentru uz casnic.

Respecte
*


Da cu întreruperile cum stai (multe-puține-de loc) ?
tonicelli
Și iar îmi vine să plâng privind "minunata conexiune" la internet mad.gif
argon
Despre conexiunea de la Astral, 512 kb, ce-mi puteti spune? merita, chiar merge bine..etc
Sony
QUOTE(Muttley @ 13 Jun 2006, 23:26)
Pai mie mi-a dat ceva de genul "CONEXIUNEA TA  7449.9 kbps"  huh.gif
*


Mai liciteaza cineva? smile.gif
[attachmentid=33754]
St
Aoleu!! Tu ce ai conexiune NASA?


Eu platesc 14.5 USD cu tot cu TVA si de pe dc dowloadez cu 50-60-70 kb/s
pastrama
Si io la fel...de pe explorer imi ia maxim cu 70... mad.gif

F$%#&%# in el de Astral.
C a t a l i n
Eu am conexiune RDS printr-o retea de cartier, cu banda externa de 500kB si metro nationala de 4096kB...Am atasat un printscreen...Sunt foarte multumit...

Un alt site de testare: www.beelinebandwidthtest.com
J o h n n y
QUOTE(argon @ 1 Sep 2006, 07:48)
Despre conexiunea de la Astral, 512 kb, ce-mi puteti spune? merita, chiar merge bine..etc
*




Io am conexiunea asta de doua luni aproape, si merge binisor, nu am avut decat o singura daca intreruperi si atunci cand i-am sunat mi-au explicat politicosi ca e vorba de o revizie si ca a doua zi revine netul. Insa si-a revenit in seara aia... Pana acuma e ok, chiar daca vorbim de Astral smile.gif
Duyu
Asa si asa....am net de la RDS prin modem (momentan)! Trebuie sa apara si la mine in bloc conexiunea prin fibra optica (tot de la RDS)! Dupa ce se apare, trec pe fibra! rolleyes.gif
Alex57
si eu tot de la RDS am prin fibra dar prin provider de cartier si la mine ajunge un cablu radmasa.gif de obicei merge bine dar de vreo 2 zile i`am promis administratorului ca il strang de gat cu cablurile rolleyes.gif
hash
Am avut la Astral si nu aveam nici 25% din latimea de banda din ce promisesera in contract. Si la relatii cu publicul nu stiau decat sa ia banii, in rest tamaie.
michaelthefirst
CONEXIUNEA TA 7667.8 kbps
jhr
e excelent clicknetul cu 1Mbps
argon
QUOTE(hash @ 23 Sep 2006, 00:10)
Am avut la Astral si nu aveam nici 25% din latimea de banda din ce promisesera in contract. Si la relatii cu publicul nu stiau decat sa ia banii, in rest tamaie.
*



AI avut, acum a crescut calitatea serviciilor, fortat de imprejurari mi-am bagat de la ei, prin cablu TV si modem, conexiunea de 1 mb/s, si chiar e atat, sub 700 kb/s nu a scazut niciodata, de obicei e intre 850 si 950. Probabil mai depinde si de oras.
Lexy
Fibra, download beton, cand se intrerupe mesaj de la provider cu durata si motivatia si scuzele de rigoare.
pastrama
Am marit abonamentul la astral...am trecut la ala de 14 $ si sunt destul de multumit. Deocamdata.
MIH
partial multumit: retea de cartier+zapp (evdo)
bj
Foarte multumit.
Abonament Astral/UPC, cel mai mic.
Se pliaza exact pe nevoile mele de acasa, asta insemnand: browsing, mail, download moderat.

In plus nu stau cu frica de avea surprize neplacute de la baietii din reteaua locala.

Firewall + 2 antivirusi + windows update la zi si problemele de securitate sunt la minim.
l@u
UPC up.gif
gabylzr
Partial multumit,dar in Mangalia prea multe variante nu ai ,decit Astral sau UPC ii zice mai nou .
Liv05
Eu am avut Clicknet de 512 si mi-am facut acel "uprgrade" gratuit si acum am conexiune de 1,5 mpbs de care ma pot declara multumit. biggrin.gif
jimbo
Clicknet 1MB, super OK.
Slider
Zapp... sad.gif ...total nemultumit....
A...Zapp cdma...adicatelea abonamentul ala de 9,99 US...bani aruncati degeaba
colombina29
19$ pe luna, la firma aia cu 3 litere - niste nemernici: am luat abonamentul ala cu "pana la" 1024 kbps dar in cel mai bun caz am avut 720 kbps! Cand m-am plans la ei mi-au atras atentia ca nu am o viteza minima garantata si ca e "pana la"... Am zis si eu ca mi-am luat teapa ca asta e...
C@talin
clicknet 1.5Mb upgradat moca din 512 Kb ,multumit 155 kps puterea de download
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.