Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cutia bat-o vina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
petrini-nova
Salutare la toata lumea.

Am facut si io pasul (o fi bine??)..si mi-am luat o Nova din '96 de la un mosh sugubatz.M-am bucurat ca are putini km (vreo 24000) si am luat-o fara sa o mai urc pe rampa sau ceva de genu.Si surpriza nu s-a lasat asteptata ....are cutia lovita zdrava pe dedesubt si lipita cu ceva care seamana a Poxipol...si normal pierde .are cineva idee daca se poate lipi cu altceva ca nu stau in drum sa iau alta cutie si am inteles ca oricum nu prea se gasesc.bafta sa fie
madcos
vezi ca exista solutii puternice ce se fac ciment.se lipesc blocuri motor.daca angrenajele nu sunt lovite,sau vreun suport,nu dispera.
petrini-nova
QUOTE(madcos @ 14 Jun 2006, 22:25)
vezi ca exista solutii puternice ce se fac ciment.se lipesc blocuri motor.daca angrenajele nu sunt lovite,sau vreun suport,nu dispera.
*




nu cred ca e stricat ceva in ea pt ca mere destul de bine,atita doar ca pierde..stii cumva care sint solutiile ela si unde le gasesc?
didosdoru
Se mai poate suda.Dar o sa gasesti destul de greu pe cineva care sa-ti sudeze bine.Se sudeaza ori cu electrod invelit sau in mediu protector de argon TIG (WIG).Daca gasesti vre-o undeva sa o sudezi TIG (WIG) ar trebui sa nu mai ai niciodata probleme cu pierderile de ulei din zona cu pricina.Incearca la un atelier care repara jenti din aluminiu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.