Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: stergator de parbriz care lasa dire
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
calinutz
Cum pot remedia stergatorul de parbriz care lasa dire pe parbriz.
Am schimbat 5 perechi de cauciucuri fara nici un rezultat. sad.gif Am observat ca daca apas nitel la baza bratul stergatorului in timp ce functioneaza acesta sterge perfect.
Exista posibilitatea sa se fi slabit arcul ala care trage bratul spre parbriz? Sau cele 2 lamelele care sint sub cauciuc la fiecare stergator? dry.gif
Stergatoarele sint originale ale masinii adica din 80, cromate. Sa le schimb cu kkt -uri dinalea de plastic negru nici nu se pune problema. ph34r.gif
argon
Schimba bratul cu totul, e slab arcul sau probabil nu tine lama perpendicular pe parbriz.
mircea-daniel
DAca scartaie stergatorul foarte enervant(se vede ca e din cauza stergatorului care freaca pe parbriz) ce sa ii fac?Am dat cu siliicon, am lasat mai moale bratul, am schimbart intre ele stergatoarele dar tot la fel face(e drept ca mai incet)...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.