Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Concediu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Marius81
Asa cum si eu sunt inca nehotarat asupra locului unde imi voi petrece concediul in acest an, presupun ca exista si alti membrii carora le este greu sa ia aceasta decizie.
Drept urmare ii invit pe toti cei care urmeaza sa plece, sau tocmai s-au intors din concediu sa posteze aici detalii cum ar fi locul ales pentru concediu, drumul ales pentru a ajunge la destinatie, posibilitati si tarife de cazare, posibilitati de petrecere a timpului liber, eventual si cateva poze, pentru a ii ajuta si pe ceilalti sa descopere locuri noi si interesante.
cmandrei
Chestionar ok. Dar majoritatea au facut topic-uri despre calatoriile lor sau au scris in topic-uri relevante ... ca sa se stanga aici toate cele ... e cam mult ... ex: http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=42308 smile.gif
Como
Daca e vorba de locuri noi si interesante, atunci n-o sa zic de Transfagarasan, Apuseni, mare romaneasca/bulgareasca etc.

Mie mi s-a pus pata pe un tur 'self-drive' al Portugaliei: http://www.toursforyou.pt/Eng/selfdrive.htm

Planificasem un tur de 5 zile cu doua-trei zile suplimentare de stat in Lisabona. Problema ar fi transportul pana acolo, avionul de linie este scump (minim 400 de euro de caciula), iar chartere sunt doar de la Budapesta. S-ar putea sa existe o combinatie charter spre Spania, plus charter Spania-Portugalia.

In rest, 5 zile cu masina la scara si 380 de euro/pers. pare rezonabil. Doar ca atunci cand am facut bugetul am constatat ca fara vreo 1700 de euro nu se poate (mai trebuie si benzina, consoarta nu rezista fara sa cumpere macar o toala, eu trebuie sa halesc vreo molusca/caracatita/calamar), asa ca am amanat deocamdata.
Marius81
QUOTE
Chestionar ok. Dar majoritatea au facut topic-uri despre calatoriile lor sau au scris in topic-uri relevante ... ca sa se stanga aici toate cele ... e cam mult ...


De acord, dar ideea era ca fiecare membru doritor sa posteze informatii complete despre locurile pe unde a umblat, cheltuieli, etc.., fara alte comentarii din partea celorlalti.
Din punctul meu de vedere mi se pare mai util decat 10 topicuri, pentru diverse calatorii, cu discutii nesfarsite.
sqryn
in weekend in tara-la mare (asta am si votat) (1.5-2 mil de pers)
in un weekend transfagarasan pe ruta buc-ploiesti-sinaia-brasov-fagaras-curtea de arges-pitesti buc (inca nu am calculat)
in septembrie (sper) ungaria-austria-germania si retur (500 eur/pers dar am cazare in germania)
mihye
luna viitoare in Austria ,cazare la rude (in 2 orase), de acolo plimbari la munte, lacuri... 200-300/pers
Vio
Italia - Rimini: 8 zile la hotel de 3 stele cu all-inclusive (mai mult n-am timp) - 319 euro/pers, fiica-mea gratis, calatorie cu masina proprie...
Alinu'
Creta, 4*, all inclusive - charter - 928 euro/2 persoane/7 zile

sunt curios sa vad cat mai las pe acolo

banii astia cu siguranta ii lasam pe litoralul romanesc unde mai adunam si nervi, manele, praf si proaste servicii hoteliere.
xennna
Italia - Bibione 7 zile full board 450 eur/pers. + cateva zile la munte in Elvetia, bineinteles cu masina din dotare.
vali79m
Turcia- Kusadasi, 11 zile 3 *+ all inclusive, 700 euro(2 persoane)
...bineintels...cu autocarul.
dehhh, un buget mai mare de cheltuiala!
sorin
Romania(Oradea,Baile Felix) pentru 2 saptamani in august si apoi o saptamana la Munchen,Ulm,Legoland.+-1500 euro
allex82
7 zile in Berlin in perioada semifinalelor si finalei CM de fotbal... stau la prieteni... n-am pret, ca n-am decat transport (200E) +ce-oi toca pe-acolo... biggrin.gif
cj98czh
8 nopti Turcia-Kusadasi- Batihan Hotel 4* all inclusive 530 euro/2 pers. (rezervare facuta pe net)+transport si ce mai stricam pe acolo si 2 zile Turcia-Istambul pe cont propriu.
BOGDAN DSN
Austria - 11 nopti - 655 euro/2 persoane,3 stele(pensiuni) cazare cu demipensiune(mic dejun bufet suedez,cina 3 feluri + bufet de salate). Rezervare prin agentie(catalog Neckerman).Deplasare cu masina unor prieteni(suntem 4 in total).
Vreau sa vizitez in Elvetia - St.Moritz,Davos,in Lichtenstein -Vaduz +alte locuri in Austria.
DragosG
Turcia, Oren, 10 nopti. O zona putin cunoscuta la o distanta de aproximatin 870 Km de Bucuresti. Cazare la www.hotelclubfiord.com. Pretul de persoana pe zi cu demipensiune 25 Euro in luna august.
08_top
kusadasy 10 nopti all inclusive hotel3*+ 2 adulti +copil 12 ani =580 eur .transportul cu masina personala
Duyu
In tara traseu....dar de la anul traseu in afara tarii! icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.