Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Emblema Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Pages: 1, 2
cconstantin
Luni dimineata mi-am gasit Loganul fara 'minunata' emblema albastra din fata.
Am inteles ca au mai avut si altii problema asta...

Se gasesc de cumparat embleme "Dacia" pentru Logan? De unde?
(eu sunt din Iasi).
Va multumesc!


Jack Daniel's
Nu esti primul , iar emblema se poate comanda la Dealerul Autorizat Dacia din Iasi .
Codrin
Embleme gasesti la orice dealer, ~650 000 lei.
bobo77
Poate te ajuta cineva care si-a pus plasa si nu si-a mai pus emblema.
ga!nusha
650 DE MII? e din argint?
gabriel_TMF
Nu este din argint, dar pentru ca se fura la fel ca si antenele "baietii de la Dacia" au pus un pret pe masura.
Constantine o sa urmeze antena.
cconstantin
Mi se pare jenant de mare pretul...

Sper ca nu o sa urmeze antena smile.gif)

Mi-au furat emblema cu 1 zi inainte sa bag masina in garaj (nu era inca gata, dar a stat masina in parcare aproape 3 luni si n-a patit mai nimic *).

(*) nimic = 1. a fost zgariata putin pe usa dreapta fata (dar nu se vede).
2. a fost lovita de o bicicleta in aripa dreapta spate (a sarit vopseaua pana la stratul alb pe o portiune cat sa pui degetul).
lungan
Pe asta noua lipeste-o cu poxipol, ca se cauta. smile.gif.
Inca o chestie... Nu se potriveste de solenza? Par cam la fel si banuiesc ca aia e la 10 ron maxim.
cconstantin
Cu Picatura as fi lipit-o si pe aia veche daca stiam ca se poate scoate usor tongue.gif.

Mi se pare ca emblema de la Solenza este mai micutza.
De la Dacia 1300 - pana la Logan tot au crescut emblemele Daciilor.
prody
In niciun caz nu-ti recomand sa o lipesti cu vreun superadeziv, de nervi hotul o sa traga de ea pana iti rupe grila, si sa vezi atunci cheltuieli...
horiajam
@cconstantin inceraca la Bras. Am vazut acolo ceva embleme.
Daca vrei mai ieftin, ( nu mai zi la nimeni !!! ) poate gasesti la niste baieti mai "descurcareti".. poate o cumperi chiar pe a ta tongue.gif
wolfin
QUOTE(prody @ 22 Jun 2006, 22:58)
In niciun caz nu-ti recomand sa o lipesti cu vreun superadeziv, de nervi hotul o sa traga de ea pana iti rupe grila, si sa vezi atunci cheltuieli...
*




o schimba pe casco, este suma mai mare tongue.gif
=virus=
QUOTE(prody @ 22 Jun 2006, 22:58)
In niciun caz nu-ti recomand sa o lipesti cu vreun superadeziv, de nervi hotul o sa traga de ea pana iti rupe grila, si sa vezi atunci cheltuieli...
*




Ei aiurea... daca vede ca nu iese, fura de la altul si gata tongue.gif
yonutz84
Eu cand am avut spoileru fata schimbat am schimbat si emblema ca era un picut zgariata 1.1 mil pe factura. Noroc ca am pastrat o in caz de raman fara sa am ce pune in loc.smile.gif
cconstantin
Si ... nu o vinzi?
cconstantin
Am gasit vis-a-vis de Bazar la magazinul de piese auto: 865mii lei !!!
(evident ca n-am cumparat)
Am gasit si la magazinul de piese auto dupa Gara Nicolina spre Podul de Piatra (650mii) ... poate de aici o sa cumpar (daca nu imi fac toata grila de aluminiu si scap si de emblema asta).

Mai departe spre Podul de Piatra am mai gasit un magazin care vindea embleme SPATE cu inscriptia fata - la 350mii - de aici am cumparat una si am dus-o inapoi ... evident ca nu se potriveste pe fata deloc.
maidanezu
da pe casco nu se scimba, daca iti rupe si grila??/
cconstantin
Ba da, ca trece de valoarea minima.
(chiar nu stiu cat e valoarea minima - 1 mil ?)
GoGu
Urmand bine-cunoscutul pattern antena-emblema, asta-noapte, intr-un cartier muncitoresc mi-au ciordit acum si emblema fata.
Pret minim (pana acum) 61 ron la Micro Top pe N. Iorga. A gasit cineva mai ieftin?

In Vitan cat este?

Sa ma pregatesc cu capacele? mad.gif
cconstantin
nu merita o bucata de tabla pretul asta exorbitant!

M-am decis sa mai pun ceva bani si sa schimb toata masca (pun ceva grila de sarma/plasa neagra... pariu ca arata mai bine fara emblema?)

Cine si-a pus deja plasa ? grila de aluminiu? Detalii de preturi, manopera? O sa caut si pe forum ...vazusem ceva mai demult.
C@talin
daca tot ti-a furat emblema , mai dai si tu cu piciorul in grila pana o spargi si o schimbi pe casco
mihail75
nu stiu ce naiba fac boii astia din my hometown, iasi, insa numai in zona blocului meu am vazut deja doua embleme furate. cred ca pun si eu niste superglue, poate scap.
C@talin
si le pun la bicicleta
BURDA
asta e un nou tip de tuning sa-ti pui embleme pe bicicleta? smile.gif , sorry pt baieti bafta mare
GoGu
M-am uitat la magazin la cum e construita emblema aia (un fel de tablita subtire nenorocita cu plasticul ala colorat si subtirel pe deasupra) si la sistemul de prindere (4 sau 5 picioruse din tabla aia de conserva) si am hotarat ca din principiu nu dau 60 ron pe kktul ala patetic... 10 ron maxim as da pe emblema aia. Mai mult nu face.

Am sa incerc sa fac la o firma ceva din autocolant sa acopar locul, ca se vede urat a draq...
BTW, are cineva "tiparul" pt. emblema asta?
cconstantin
Asa e.. o tabla indoita pe care pare lipit abtibildul ala albastru.
Eu as da pana in 30 RON doar ca sa scap de batai de cap.

tedy
QUOTE(salutcalin2002 @ 5 Jul 2006, 20:47)
daca tot ti-a furat emblema , mai dai si tu cu piciorul in grila  pana o spargi si o schimbi pe casco
*



Vax,am dat eu intr-a mea cu ciocanul si cu dalta....nu se sparge,se indoaie de zici ca e din cauciuc,dar nu se sparge...mai mult de zgarieturi n-ai ce sa-i faci
mariachi
QUOTE(cconstantin @ 7 Jul 2006, 22:28)
Asa e.. o tabla indoita pe care pare lipit abtibildul ala albastru.
Eu as da pana in 30 RON doar ca sa scap de batai de cap.
*


Ti-o vand pe a mea cu 30 Ron. Daca te intereseaza, pm.
GoGu
ma intereseaza si pe mine...
BAD_MF
Eu am modificat spoilerul fata(Grila centrala+cele mici). Sincer daca as stii ce-i de facut, nu m-as apuca din nou biggrin.gif . Insa rezultatul este pe masura, arata mult mai bine. O sa pun poze aici sau la topicul "grila logan".
cconstantin
OK, pune poze.
GoGu
Am montat o emblema autocolanta de Solenza. E mai mica dar acopera la fix partea mai inalta a locului de emblema, partea cu gaurile alea oribile.
Ar fi trebuit pilita pe latura superioara a "scutului" pentru a se mula mai bine pe locul ala care are o suprafata curba dar am observat dupa ce am lipit-o...
Eu zic ca e destul de bine, daca nu esti atent nu observi diferente si a costat doar 15 lei...
Codrin
Cine e doritor, pun la dispozitie o emblema fata desfacuta. Desi nu pare, e mare chin o relipire sanatoasa.

Partea de plastic negru o mai caut, daca o gasesc o dau si pe ea.
GoGu
Codrin, sigur e de fata? Ca mie imi pare de spate, aia fata n-are suport de plastic...
Codrin
Le aveam pe amandoua, cea spate am dat-o sigur. Pozele sunt mai vechi, uite unele proaspete.

Scuze de eroare.
GoGu
daca o vinzi, da-mi pm cu detaliile despre cum facem, pliz smile.gif
Codrin
Nu o vand, o dau. smile.gif

Primul venit, primul servit, cu urari de spor la lipit.


s-a dat
Jack Daniel's
QUOTE(GoGu @ 11 Jul 2006, 00:27)
Am montat o emblema autocolanta de Solenza. E mai mica dar acopera la fix partea mai inalta a locului de emblema, partea cu gaurile alea oribile.
Ar fi trebuit pilita pe latura superioara a "scutului" pentru a se mula mai bine pe locul ala care are o suprafata curba dar am observat dupa ce am lipit-o...
Eu zic ca e destul de bine, daca nu esti atent nu observi diferente si a costat doar 15 lei...
*


Nu prea arata cum trebuie , e prea mica !
cconstantin
Nici pana acum nu am cumparat emblema smile.gif Dar vad ca pe topic s-au mai 'traficat' ceva embleme. Foarte bine!

P.S. In continuare sunt suparat, daca ar fi dupa mine n-ar trebui sa se mai vanda emblemele astea la preturi exorbitante (650mii), sa le ramana pe raft pana le vine mintea la cap!
drg28
QUOTE(cconstantin @ 12 Jul 2006, 21:06)

P.S. In continuare sunt suparat, daca ar fi dupa mine n-ar trebui sa se mai vanda emblemele astea la preturi exorbitante (650mii), sa le ramana pe raft pana le vine mintea la cap!
*



Sa vezi cat costa si un parasolar! Din ala pe care il gasesti in hypermarketuri cu 60.000 dar pe care scrie Logan... 350.000 !!!! Sunt curios daca le cumpara cineva
Tweak
gasesti in vitan la 250 mii bucata. daca ai noroc poate ti-o gasesti chiar pe a ta radmasa.gif
cconstantin
Da, o sa trec si eu prin Vitan cu prima ocazie cand vin la Bucuresti...

Nu cred ca cel care mi-a furat-o a dus-o de la Iasi la Bucuresti smile.gif)

Tweak
n-am stiut ca esti din iasi smile.gif. oricum vad ca mai nou se fura embleme si antene de lgn, cum se furau oglinzi de dacie...
BAB
Iata ca meseriasii colectionari de embleme s-au mutat, de la nasul, la coada Loganului. Mi-au smuls emblema de pe portbagaj, in stil profesionist, dintr-o singura miscare de surubelnita, adica am gasit o singura zgarietura intr-un colt al locasului emblemei, bineinteles, pana la tabla. Astfel, am avut de curatat, spalat, degresat uscat si rectificat vopseaua, cu o pensula subtire de pictura. Se uitau ciudat la mine, toti trecatorii, or fi zis ca am inebunit si ca m-am uitat prea mult la "American chopper/hot rod". Apoi, a urmat povestea emblemei. Intai am mers pe faimoasa strada a "Poporului", locul cu magazine de piese auto din Constanta, dar nu am gasit decat emblema pentru "nas" si promisiuni ca imi pot aduce la comanda, la vreo 80RON. Am reusit sa gasesc emblema cu lipici, la 11,5 RON, am luat-o si am pus-o pe masina. Asta a fost ieri... azi a cazut.... de unde am tras concluzia "atat dai, atat ai". Ca urmare, am purces cu inima stransa la dealerul "Rent car service litoral", de unde am achizitionat emblema de origine, la pretul de 66RON, cod 6001547958. Am montat emblema la locul ei si am parcat masina intr-un loc foarte luminat.... Emblema dezlipita am refolosit-o.... Acum am PC "Dacia"!
IRONICK
QUOTE(BAB @ 25 Oct 2006, 23:37)
Emblema dezlipita am  refolosit-o.... Acum am PC "Dacia"!
*
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Alex57
acu ar trebui sa zica cineva: vand embleme Dacia Logan fata -spate orice vrei tu tongue.gif de asemenea mai ofer spre vanzare..antene si urmeaza capace daca sunt doritori ! blush.gif


ps.:vanzatorul se poate deplasa si la domiciuliu icon_mrgreen.gif
C@talin
radmasa.gif care vrea e plina parcarea de victime
Alex57
ziceti repede ca am un taxi logan sub geam..are antena ..tot ce vrea inima matale radmasa.gif icon_mrgreen.gif


ps.:glumesc! blush.gif
ageana
Chiar ca e exagerat de mare pretul unei amarate de embleme...
Ce are, e facuta din vreun metal nobil, sau vreo opera de arta?!
Mari speculisti oamenii de la Reno.

Poate reusesc eu sa aduc un lot de embleme fata NOI la preturi mai mici, nu promit nimic inca.
C@talin
eu nu radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.