Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stiri din F1
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
sorin_f39
E o comparatie fortata, insa am vrut sa scot in evidenta ideea. Nu poti sa limitezi bugetul in asa numita "competitie regina a motorsportului". F1 nu este pentru oricine. Tocmai asta cred ca nu se intelege. Asa cum nici WRC si nici MotoGP nu este pentru oricine. De ce trebuie sa se limiteze bugetul ca sa se pastreze artificial niste echipe? Sau sa se incerce crearea unui fals echilibru intre echipele de uzina si cele private?
Sa faca bors, eu raman la parerea ca in ritmul asta vor pierde din ce in ce mai multi fani.
sorin_f39
Unii vin, altii ameninta ca pleaca .....

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/5/9356.html

msch
Poate sa vina orice echipa, insa daca chiar pleaca Ferrari, Renault (mai ales Ferrari) Formula 1 va pierde mult din imagine, ei sunt cei care au participat la fiecare cursa de F1, ei sunt trecutul, prezentul si viitorul. Daca pleaca Ferrari, Renault si isi fac propriul campionat acesta nici pe departe nu va avea succesul formulei 1. In concluzie F1 este dependenta de Ferrari, Renault, iar la randul lor si ei sunt dependenti de F1, totul este un circ pentru ca ei de fapt sunt marele circ. smile.gif
adriand01
Sunt curios, daca cei de la Dacia vor intra vreodata intr-o cursa cu jocuri cu masini de formula 1 excl.gif
Master01
Mai, mai, tu faci misto de Dacia? Nu o fi ea de formula 1 dar nici de jocuri pentru copii............
Solon
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...u-motor--VIDEO/

Nu e chiar F1! E F2!
Chiar ma uitam ieri la cursa, ca de cand Eurosportul a pierdut si MotoGp ma cam uit la tot ce e cu roti! sad.gif
Sincer, am vazut ca a luat roata in freza dar nu-mi inchipuiam ca a si murit! sad.gif
Manuel
Groaznic! sad.gif Dumnezeu sa-l ierte!
sorin_f39
RIP!

Am vazut ieri ceva din cursa asta, de fapt ma interesa WTCC -ul si am urmarit un pic si din F2. Nu mi-am inchipuit nici o clipa ca acea roata, care din ceea ce se vede la TV parea sa se miste foarte incet, ar fi putut sa-l omoare.
ricochet2
Are vreo 20 kg si a venit si cu viteza mare.
TMihai
Gata si cu BMW?
http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news...729083333.shtml
Solon
Se pare ca da! Oricum anul asta au fost sub orice critica!
b76bgaarh
pana la urma...care este verdictul in cazul Renault versus roata????
dantes
In GP al Europei nu au voie sa concureze, insa mai au dreptul la apel parca...
cri123
Pacat de BMW ...


De asemenea, se pare ca astia chiar vor sa il bage pe Schummi pentru cateva curse in locul lui Massa.
Corbu'
Unde ai vazut tu asta? Din contra, s-a negat intentia lui MSCH de a reconcura.
cri123
Eurosport
koldun
Din link-ul de mai sus, pasajul urmator ma face sa sper ca voi avea parte de un nesperat sfarsit de campionat d.p.d.v al spectaculozitatii... wub.gif
QUOTE
"Michael Schumacher said he is ready and over the next few days will undertake a specific training programme at the end of which confirmation will be given of his participation in the championship with effect from the European Grand Prix on the 23rd of August."


Succese!

LE:
QUOTE
Ferrari a anunțat miercuri, într-un comunicat de presă, că germanul și-a dat acordul să revină pe pistă până când Massa se va recupera.


yupy.gif yupy.gif valuri.gif yupy.gif yupy.gif

Sursa!

Foarte multe succese!
C a t a l i n
Să nu revină precum Lance Armstrong...
TMihai
party.gif yupy.gif In sf o veste buna! Sper sa nu se faca de cacao icon_mrgreen.gif
Solon
Sunt un mare antifan Schumacher, dar cred ca o sa faca o treaba mai buna decat Massa!
In schimb, abia astept sa vad ce facde in cadrul echipei, avand in vedere ca in viata lui nu a fost coechipier cu un campion mondial!
andreicri
QUOTE(Solon @ 30 Jul 2009, 10:59)
Sunt un mare antifan Schumacher, dar cred ca o sa faca o treaba mai buna decat Massa!
In schimb, abia astept sa vad ce facde in cadrul echipei, avand in vedere ca in viata lui nu a fost coechipier cu un campion mondial!
*



Va face putine ordine si va castiga.... biggrin.gif
Arhimede
Trageti un ochi pe f1.com si priviti cele 2 personaje din poza=))))))))))
koldun
Asta e ca raia! Nu scapi de el, neam!
DrK
era in momentul lui intim cu Schumi. Vroia sa-i ceara 2 autografe radmasa.gifradmasa.gifradmasa.gifradmasa.gifradmasa.gif chiar ca nu scapam de sobolanu asta.
sorin_f39
radmasa.gif
b76bgaarh
ieeeeeeeeeeeee mikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iii
TMihai
Tot am o mica speranta ca e feic laugh.gif
Ov
deci da radmasa.gif
dantes
Sa muara de oftica dujmanii lu' schumi...

Pana acu' strigam Forzza Ferrari...dar acum mai adaugam si un FORZZA SCHUMIIIIII !!!


Deci da...e boratul...ce fata are de....grrr
loganfan2008
ECHIPA F1 ING RENAULT VINE ÎN ROMÂNIA

- Pitesti: 9 octombrie 2009.
- Bucuresti: 10 si 11 octombrie 2009.

sursa: media.renault.com
Steel Tormentor
uitati ma cine l-a convins pe shumi sa revina in F1:

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/7/9703.html

radmasa.gif
C a t a l i n
QUOTE(Arhimede @ 30 Jul 2009, 13:49)
Trageti un ochi pe f1.com si priviti cele 2 personaje din poza=))))))))))
*


Steel Tormentor
Nu vazusem.
Acum aveti link-ul direct tongue.gif.

Cititi si articolul lui Adrian Georgescu:
http://www.adriangeorgescu.ro/2009/07/31/c...humi-sa-revina/
koldun
Si cant te gandesti ca toti il platim ca sa abereze si sa isi plimbe dosu' peste mari si tari... doh.gif
Solon
Ce camasa a la navigator pe vas! Se crede la Monte Carlo! radmasa.gif
Dupa pozitia in care se afla in spatele lui Schumi tocmai se ploconea la el: Te mai gandesti? Faci poza cu mine? rugaciune.gif Sa moara fraierii aia care ma contesta la mine in tara? Ca atunci cand le zic ca mancam ciorba cu Montoya se spargeau de ras!
membru_DC
hai ma ca are valoare romanu nostru tongue.gif
Solon
http://www.adriangeorgescu.ro/2009/07/31/c...humi-sa-revina/

Se pare ca toata lumea il ia la misto pe Miki! radmasa.gif
koldun
Rahat! Pana pe 21 la practice-ul oficial, Schumi nu poate sa se antreneze pe F60!!
QUOTE
Although the ban on Formula One testing means Schumacher will be unable to drive the F60 before the practice sessions in Spain, the German is planning to get in plenty of mileage using an older car provided by Ferrari’s F1 customer department, and on Friday morning he completed several laps of the Mugello circuit in an F2007 machine.


dry.gif

F1
Modus
Cu poza de generic http://www.facebook.com/people/Miki-Alexandrescu/1108213463

MorningStar
"So what upgrades have you brought to Valencia?

-Brawn GP: "New aero package for the car"

-McLaren: "Improved diffuser and new front wing"

-Ferrari: "Michael Schumacher" ph34r.gif
Solon
QUOTE(MorningStar @ 7 Aug 2009, 22:30)


-Ferrari: "Michael Schumacher"  ph34r.gif
*


Oare? Ca ajunge in puncte nu contest, dar sa se bata la victorie... e cale lunga!
DrK
Eu sper macar sa ajunga la puncte...
Solon
Cred ca marea teapa o sa fie ca el se antreneaza pe masina de anul trecut si care a terminat pe locul 1 la constructori, iar anul asta masina e varza si e complet diferita! Cat o fi el de Schumacher nu cred ca poate sa faca din rahat, bici!
TMihai
Ummm...cred ca se antreneaza pe modelu' din 2007. Si cu masina aia varza Kimi a terminat pe 2 in Ungaria. Deci...
Modus
Si Massa pe 3 in cursa de dinainte. Ferrari si-a imbunatatit mult masina.
bucatzel
Doi ani pe tusa o fi mult, dar no... talentul e tot acolo...
Solon
@tmihai: Fara nici o suparare dar Hungaroringul nu reprezinta un adevarat test pentru masina! Cel putin nu din punct de vedere al aerodinamicii si al puterii maxime a motorului!
Imi aduc aminte ca in 1997, Hill concura pentru Arrows si a condus cursa pana cu un tur inainte de final! Iar in spatele lui, la distanta mare era Villeneuve, castigatorul cursei si al campionatului in acel an!
In fine, sa vedem ca o sa faca Schumacher!
TMihai
O sa stea acasa.
http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news...811094948.shtml
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.