Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stiri din F1
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Solon
P'ala de la Lotus, asimetric, l-ati vazut? Oricum, maine se vor vedea toate.
gabize
Acum l-am văzut! biggrin.gif
Solon
Pana acum Sauber arata cel mai bine. Sa vedem ce se afla inauntru si cum e aerodinamica pana una-alta.
Solon
Castigator detasat al celui mai de c.acat nas este Torro Rosso. La mustata, ca si ala de la Force India e bestial. Te doare mintea.
AndreiMR
Prima zi de teste:

http://www1.skysports.com/f1/news/12433/91...ound-of-silence
Solon
Revin: ala de la caterham e vai de el.
gabize
Toate sunt cam ciudate. Modificările sunt mari, nu doar la "nas". O să ne obișnuim și cu noile forme.
Solon
Boullier la McLaren. Miscare desteapta a lui Dennis. Whitmarsh era cam chifteluta.
centurion
Voi ati vazut cum arata "nasul" celor de la Torro Rosso, respectiv Caterham? Cu ce vi se pare ca seamana?

In afara de Red Bull, Mercedes si poate Lotus, toate arata oribil in partea din fata.
dantes
Ferrari, Mercedes si Force india arata ...."feminin"
restul...asa...mai "masculin"..dreacu seamana cu o sula...cele mai penibile ever!
Sa vezi acu' bashcalii...
centurion
Oricum, un mare rahat cu aceste motoare de 1.6 l turbo. Sper sa ma insel, sa fie bune si sa ofere cel putin acelasi nivel de performanta ca si predecesoarele. Sunt curios cate masini vor termina prima cursa.
gabize
Vor introduce, odată cu schimbarea cauciacelor la boxe, și înlocuirea motrului. tongue.gif
Vorbind serios, sper să reziste motoarele măcar o cursă.
R19/16v
De parca n-ati stii cati bani se invart in F1... bani multi inseamna R&D sanatos si testing la fel... Nu cred ca vor exista probleme insemnate de fiabilitate.
Solon
Pai momentan, Renault-ul s-a carat, ca era foarte fiabil. RBR a facut 21 ture cu noul motor.
R19/16v
N-a inceput inca sezonul wink.gif
gabize
Tocmai! În cursă vor fi mult mai chinuite.
IRONICK
QUOTE(Solon @ 2 Feb 2014, 20:57)
Pai momentan, Renault-ul s-a carat, ca era foarte fiabil. RBR a facut 21 ture cu noul motor.
*


pompa de presiune face pilitura si blocheaza injectoarele?
espacern
Pe la Atelier Renault!

@+
AndreiMR
Cica F1 o sa fie transmisa de Dolce...
http://m.prosport.ro/alte-sporturi/auto-mo...ezoane-12123966

Cam nasol, romtelecom sunt chiar mai odiosi decat rds
b76bgaarh
URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA am infrant.

eu ma uit tot la M1 pe mute, ca la ce comentatori avem.....
Solon
Imi ramane RTL-ul. Tot e bun RCS-ul la ceva.
On: Astia cu motoare-mult spus, mai degraba ventilatoare-Renault se pare ca o iau in mana serios anul asta. Deocamdata Mercedes arata cel mai bine.
gabize
Nasol, sper să găsim totuși și pe net câte ceva.
dantes
Si acum vine marea intrebare... in afara de abonament la romtelecom, ce alta varianta mai e ptr a viziona dolce rahat asta?
C a t a l i n
Nu mai e alta.

Dolce ăsta e HD?
Iulikk
Sky-sports si pescaria rulz.
anecula_08
intrebare, are cineva un link unde pot vedea sky sports live? Ms smile.gif
Iulikk
Se plateste. Astepti sa te termine cursa si cauti pe fl.
anecula_08
am inteles sad.gif ms
Solon
N-ar fi o surpriza ca sa fie trasmise si de digi. Ce, la fotbal nu e asa?
Asta imi place mie: cand o tel de c.acat, cu 5 abonati, cumpara drepturile pentru un sport si il omoara. Iar aia de la digi, niste cretini: imi transmit Navodari-Adunatii Copaceni in loc de F1 sau alte chestii mai interesante. Deh, se uita prostimea la toate jegurile de meciuri.
Markos
QUOTE(Synyster @ 21 Feb 2014, 14:30)
Cica F1 o sa fie transmisa de Dolce...
*


iupiii sofer1.gif 124.gif
tony-s
ce bine ca am pastrat dolce - acum dupa achizitionarea F1, cred ca e cea mai buna varianta in conditiile in care numai dolce transmite NBA in romanika, e drept ca transmit numai 2 meciuri din liga 1 insa oricum se gasesc celelalte pe net ....
anecula_08
http://tvronline.com/dolce-sport/ biggrin.gif functioneaza doar in browserul Internet Explorer si trb sa instalati SopCast si vlc media player.
C a t a l i n
Funcționează doar când nu e nimic interesant de văzut.
Corbu'
In alta ordine de idei : Nico Rosberg: Mercedes driver sets blistering Bahrain test pace.

1.6 secunde mai rapid decat orice alta echipa si la doar 1 secunda distanta de timpul de pole position de anul trecut. Se anunta anul Mercedes.
gabize
Prea devreme pentru pronosticuri.
Părerea mea!
Solon
Timpii oricum sunt relativi in momentul asta. Primii sapte sunt in 9 secunde. Se testeaza la greu. Dar pana acum motorul Mercedes pare cel mai bine pus la punct. Care echipa motorizata de Mercedes va scoate capul, vom vedea.
b76bgaarh
http://blog.ukti.gov.uk/2014/02/13/mclaren..._campaign=GREAT

McLaren castiga aur la sochi.
gabize
Soci! tongue.gif
Solon
Williams a devenit Williams Martini Racing si din albastru ala bestial a devenit alb cu dungile Martini. Arata superb! wub.gif wub.gif Cu motorul Mercedes care e bine pus la punct-din ce se vede prin teste- au sanse sa puncteze macar regulat, daca nu sa castige.
centurion
M-am uitat acum pe poze. Arata bine in culorile Martini, arata bine si inainte. Si daca nu ma insel, motorul Mercedes sta cel mai bine dupa testele din acest an.

Apropo de culorile Martini: la cati va fuge gandul prima oara (cand auziti de ele sau le vedeti) catre Lancia Delta?
b76bgaarh
sau porsche, la lemans.
Solon
Sincer, la Lancia.
Iulikk
[attachmentid=1627936102]
Solon
Asta vroia ca sponsor Lapin Kulta. Cateva baxuri/cursa.
gabize
Absolut ar fi mers mai bine. Absolut vodka tongue.gif
DragosP
Absolut. Din Finlandia.
gabize
Da de ce, aia suedeză nu-i bună?
centurion
Nu inteleg ce aveti cu el? Daca omului ii este sete, nu e normal sa bea? Mai ales ca si la tv este recomandarea cu "pentru o viata sanatoasa, consumati minimum 2 l de lichide pe zi".

Sa castige el curse, ca ce face in viata privata e treaba lui. Nu stiu de ce, dar am sentimentul ca va termina in fata lui Alonso la finele sezonului.

Interesant:
http://www.formula1.com/news/features/2014/3/15534.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.