Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aer conditionat
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
crirem
Pentru cei interesati, la firma Matrix Automotive
se monteaza instalatii de aer conditionat pe Supernova sau Solenza.

Preturile de mai jos le-am primit pe mail de la ei:

AC - 960 Euro + TVA
montaj - 160 Euro + TVA
florin_is
blink.gif
N-am nimic cu oamenii, dar mai ieftin ar fi de montat o SRN sau SLZ pe un aer conditionat, caci pretul masinii fara AC devine comparabil cu AC-ul !
sorin_f39
QUOTE(crirem @ 22 Jun 2006, 17:30)
Pentru cei interesati, la firma Matrix Automotive
se monteaza instalatii de aer conditionat pe Supernova sau Solenza.

Preturile de mai jos le-am primit pe mail de la ei:

AC - 960 Euro + TVA
montaj  - 160 Euro + TVA
*



Si eu sunt interesat sa-mi pun AC pe masina. Insa la asemenea preturi ma las pagubag. Dar, daca fac rost de o instalatie de AC de la un DSN avariat si ma duc cu instalatia la ei, ai idee, o monteaza costandu-ma bineninteles doar manopera? Care chiar si numai manopera este destul de scumpa..........
zmeckeru
Cam mari preturile...cumnatul meu si-a luat megane 2 sedan, modelul nou...fara AC...a zis ca la renault a vorbit cu cineva si in maxim 400 de euro i se pune AC...nu stiu daca e reala informatia dar...fata de 960 de euro...as vrea sa fie reala... rolleyes.gif
Kunt
Se poate monta si pe logan ? Banuiesc ca da...


dadu221
s-a dus d..cu informatia mea ca se pune prin bucuresti cu 300 de ieuroi. sad.gif cum vara asta e aproape trecuta... La primavara vand supernova fara clima asa ca puneti-va banii de-o parte smile.gif Multumiri de informatie . macar acum stiu cu certitudine ca pe asta nu am sanse sa scap de calduri si imi pot face calculele pentru alta.
nightfever
1000 de euro???
stie sa faca si mancare?
einstein1984
QUOTE(zmeckeru @ 23 Jun 2006, 13:02)
Cam mari preturile...cumnatul meu si-a luat megane 2 sedan, modelul nou...fara AC...a zis ca la renault a vorbit cu cineva si in maxim 400 de euro i se pune AC...nu stiu daca e reala informatia dar...fata de 960 de euro...as vrea sa fie reala... rolleyes.gif
*


Bullshit, numai compresorul e 600 de euro, condensorul 250... evaporatorul tot asa, poate numai manopera sa fie 400 de euro.
emil_t
in dezmembarari/second cat costa un AC complet ?
ursu_florin2002
il gasesti si la 500RON.
NEO 705
Salutare baieti vin si eu again cu o problema :)de curind am pierdut masina la modul ca un idiot tare mare a intrat pe contrasens si mi-a facut-o praf.sad.gif( Ca un fan inrait mi-am luat tot o DSN dar mult mai buna in schimb am o problema cu rulmentul de la ambreiaju sau cuplajul de la aer (cel de pe compresor) in istetimea de care am dat dovada (adik toata prostia mea) am zis sa-l dau afara si sa il schimb asa ca am trecut la treaba dar am facut-o de oaie am pus presa pe fulie si trage nene drept rezultat a iesit dar am rupt guleru care tine bobina asa ca acum nu mai am aer .Daca poate cineva sa ma ajute uraa sau sa-mi dea o idee de unde sa fac rost de un compresor la un pret ceva mai acceptabil nu cel din mag.sau o ideeeee plz need help. O zi buna si un weekend plin de bucurii la toata lumea sad.gif
Maskatu
Cam piperat pretul.... nu zic ca nu ar fii pretul real, dar pentru o masina fara aer care costa 1500 de euro, nu cred ca se risca cineva la o investitie de 1120 de euro PLUS TVA, decat in conditiile in care vrea sa mai tina masina 10-20 de ani si sa isi scoata banii in timp... in rest daca ai de gand sa mai tii masina 1-2 ani , sunt bani aruncati care nu vor mai fi recuperati. 1120 de euro PLUS TVA , ca sa faci dintr-o super nova fara aer care costa 1000-1500 de euro, nu iti mai scoti decat 200, maxim 300 de euro, pentru ca asta e diferenta dintre una cu aer si una FARA aer. Deci cineva care chiar ar vrea una cu aer, cu siguranta ar opta pentru vanzarea masinii actuale si cumpararea uneia cu aer direct din fabrica...
puiu82
Neo 705,incearca pe la dezmembrari....
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.