Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme legate de plafoniera sofer
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cristyans24
salut,am o problema,simpla cred,dar nu stiu cum sa o remediez,nu se aprinde becul de la plafoniera in momentul deschiderii usii in partea stanga(sofer). pe partea dreapta functioneaza.
ce anume nu functioneaza?
axxro
vezi pe stalpul pe care sunt balamalele usii este spre partea de jos ca un fel de buton. eu zic ca sigr de acolo este problema, poate este stricat, sau ceva fire.......
sper sa fi fost de ajutor sfatul
cristyans24
am incercat,dar nu stiu ce anume sa ii fac firului respectiv,ce anume trebuie sa urmaresc?
renault12gordini
salut,

cu o surubelnita, desfaci surubul de la buronul de pe stalp.il scoti si te uiti in spatele lui daca mai este firul acolo, daca da incearca sa misti in asa fel ca sa vezi daca se aprinde becul.daca nu incearca cu alt bec, sau poate alt intrerupator.



renault 12 gordini
dd gheorghe
QUOTE(cristyans24 @ 25 Jun 2006, 21:21)
salut,am o problema,simpla cred,dar nu stiu cum sa o remediez,nu se aprinde becul de la plafoniera in momentul deschiderii usii in partea stanga(sofer). pe partea dreapta functioneaza.
ce anume nu functioneaza?
*


pentru cristyans24
vezi ,daca desfaci surubelul contactului de pe stalp si ai fir acolo,da-l cu un spray de contacte(sau smirghel) sa faca masa ca lumea.Daca nu se rezolva de acolo,desfa plafoniera si vezi ca ai 2 fire mufate care pleaca spre stalp.misca mufele(ceva contact imperfect) si ai grija ca firul rosu sa nu dea la masa.Bafta tie!
cristyans24
ms pt info,am sa incerc sa vad daca ii dau de capat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.