Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sfat firma montare gpl
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
hawkeye
am dat search dupa gpl si gaz si culmea, nu mi s-a intors nici un rezultat. cred ca are o problema search-ul totusi smile.gif.



intentionez sa-mi montez curand o instalatie gpl pe a mea nova pe carburatie.

puteti sa-mi recomandati o firma cu care ati avut de a face si ati fost multumiti?



thanks.
bogdan_o
Pai in general instalatiile de GPL au montajul inclus in pret, deci nu prea cred ca daca iti cumperi instalatia poti sa alegi cine sa ti-o monteze. Am vazut acum instalatie GPL la oferta in Metro, special pentru motoarele de 1600 cc pe carburatie marca Landirenzo, montaj inclus, 11.899.881 cu tot cu TVA sau in rate pe 3 ani 440.406 pe luna. Oferta e valabila pana pe 21 aprilie.
hawkeye
vorbisem cu cineva si a zis ca l-a costat 230eur cu tot cu montaj. mi se pare cam mult 12 mil la metro. montajul unde se executa daca o cumperi din metro?
hawkeye
am facut niste calcule si cred ca gresesc pe undeva, ca prea da bine... smile.gif



economisire gaz:

10.000 lei / litru -> 400.000 lei / 40 litri -> 400.000 lei / 330km (consum de nova in bucuresti)



asta inseamna 4 milioane economie la 3500km -> amortizare dupa aprox. 8000 km?
KpK1
QUOTE


montajul unde se executa daca o cumperi din metro?



metro e numai distribuitor;ei iti spun cine il monteaza si la cine te duci in caz ca se strica
Bochi
Iti recomanad OLGUN STAR GAZ Eu am pu acum 2 luni la ei si merge bine masina. M-a costat 9,5 mil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.