Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: gradul de multumire al posesorului de Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
-Scorpio-
a trecut mai bine de un an si jumatate de cand se comercializeaza Loganul, se poate zice ca e un model ajuns la maturitate, in sfarsit au mai inceput sa scada vanzarile si Dacia sa vina cu pachete promotionale, multi dintre noi au facut destui kilometrii cu masina astfel incat sa ne putem face o impresie despre ea, am circulat cu ea si in conditii de iarna si de vara pe toate gropile patriei. ma gandesc ca putem face deja un mic sondaj, sa vedem cat de multumiti suntem de masina. asa ca votati, va rog, in acest poll si notati pe o scara de la 1 la 5 daca considerati ca ati primit o masina buna in banii cheltuiti pe ea sau sunteti dezamagiti.
semit
am votat 3...
+ consumul in oras
spatiul interior
motorul
evolutia marcii
- consum mare extraurban
service execrabil
scartaieli
piese cu preturi imense
calitate proasta a finisajelor
liviu_canja
Am votat patru din cauza service-ului...
Service-ul este demn de Dacia. Nu de Logan.
prody
Am votat 4, pentru ca nu m-a dezamagit nimic la masina, dar nici nu m-a impresionat ceva in mod deosebit. Este o.k., isi merita banii pe care i-am dat pe ea.
vsebas
Am votat 4 pentru ca m-a dezamagit AC care face zgomotul de mobra si pentru ca la >30 grade in oras abia face fata.
AL
Desi exista alte topicuri despre impresii generale, acesta se doreste un chestionar pentru a evalua gradul de multumire al posesorilor de Logan; din acest motiv cred ca poate exista, dar nu aici ci la sectiunea de Statistici!
Mario_b
QUOTE(prody @ 1 Jul 2006, 21:38)
Am votat 4, pentru ca nu m-a dezamagit nimic la masina, dar nici nu m-a impresionat ceva in mod deosebit. Este o.k., isi merita banii pe care i-am dat pe ea.
*


Exact asta cred si eu!
eXtenSion
Ciudat ca au votat 51. Oare cati nu au logan ?
tonicelli
Aș vota și eu dar mai aștept vreo 1000 km să nu spun greșit biggrin.gif
Că acum sunt mulțumit dar o impresie ți-o formezi după cel puțin 5000 km (părerea mea) nu după 100-500-1000 km biggrin.gif
Mario_b
La Logan nu e cazul sa-ti rezerve surprize, dupa 1000-2000km deja iti cam faci o idee despre cum merge.
tonicelli
QUOTE(Mario_b @ 2 Jul 2006, 22:29)
La Logan nu e cazul sa-ti rezerve surprize, dupa 1000-2000km deja iti cam faci o idee despre cum merge.
*


Păi eu spuneam că mai aștept încă 1000 de km să ajung la 5000 biggrin.gif .
Dar dacă tu mă încurajezi să nu-mi fac probleme pot să votez liniștit smile.gif
flaviand
Nu uitati tema:

Ati primit ce ati asteptat la banii respectivi.

Adica cei care fac liste cu - sau + sa ia in considerare si asteptarile lor relativ la suma platita pe masina...

Am votat 5, sunt la al doilea logan dupa cateva dacii, snove, calibra, nova, logan etc. proprii si/sau ale parintilor
pgpdesign
Am votat 4. Cred ca am primit ce am asteptat pe banii care i-am dat. Incantarea (nota 5) mi-a trecut cam pe la 10.000 km.

Nu am tinut cont de calitatea/profesionalismul retelei de service pentru ca as fi stricat nota rau de tot.
serry
Am votat 4 deoarece in cei 30000 Km nu am avut absolut nici o problema cu el iar la banii cat a costat ma consider multumit.
bobo77
Si eu tot 4 am votat, consider ca isi merita banii dati , deci sunt multumit dar este loc si de mai bine.Nu am putut vota incintat pt ca nu sunt ,este doar o masina cu un raport calitate- pret bun, care are o retea de service de 2 bani de care sunt cel mai nemultumit.Basca n-am service in Mangalia(autorizat), trebuie sa ma duc la Ct , unde dau de nea Gogu si de niste incompetenti si banditi.
Slider
...."Basca n-am service in Mangalia(autorizat), trebuie sa ma duc la Ct , unde dau de nea Gogu si de niste incompetenti si banditi"....
Eu dau fuguta pina la Slobozia...tot din cauza asta....
bunicu
nu mi se pare ciudat sa votezi o masina in functie de comportamentul unui delaer sau a unei unitati de service.
ar fi ca si cum in loc de 3 stele la crash-test ar primi 2 ptr ca e nea grigore din service nesimtit.

aphophis
am votat 3. Desi sunt unul din cei mai infocati sustinatori ai loganului. Insa.. faptul ca a ruginit o piesa in compartimentul motor (si.. asa fac toate la 1.4) , ca am o bucata de tabla cu pete de rugina la interior (pe langa consola centrala), faptul ca o centura pe spate nu functioneaza si faptul ca o sa trebuiasca sa schimb butucul cheii de contact (cu tot ce inseamna asta) m-a cam dezamagit. K.. nu aveam asteptari mari la ergonomie sau la calitatea interiorului, insa speram sa fiu scutit de probleme..
vijelie
QUOTE(aphophis @ 7 Jul 2006, 12:48)
...speram sa fiu scutit de probleme..
*


Adica Loganul sa fie masina ideala, fara probleme ???
aphophis
daca nu era problema aia cu rugina cred ca eram mult mai multumit. Pentru ca imi inchipui ca in garantie nu o sa se rezolve usor. Butucul si restul se schimba .. nu-i problema. Dar rugina (bine.. pete de rugina)
valiaviator
Am votat "doar" 4 avand in vedere imbunatatirile aplicate personal(inspirat fiind de acest forum). Per ansamblu sunt multumit de masina. Voi vedea dupa mai multe zeci de mii de km daca imi voi mentine optiunea(deocamdata am doar 4700km).
QUASAR78
Destul de multumit
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.