Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Necazuri Stanga Fata...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Night Dog
sad.gif Eu am o berlineza din 1985 care de noua o fo tot in family si anul trecut am facut un rk de rk de la a -z de fapt nu total cai la motor pana acum nu am umblat ... problemele mele la ea ar fi urmatoarele: capatul de planetara care intra pe canelurile de pe axul de cutie sunt cred-ca uzate deoarece la accelerare si decelerare brusca suna ca dreq <planetare scurte , cutie in 4 trepte>, ma gandeam sa iau alt capat de la un SH,, voi ce ziceti? ..un mecanic mi-a recomandat staniol de ciocolata <aluminiu> sincer mo pufnit rasul..datimi si voi idei, dar care sa nu implice ciocolata si deastea,... iar la motor... dupa ce merg mult si se incalzeste la relanty se aprind becurile apa+ulei presiunea pe ceas ramane peste 2...deci is in mare dilema.. sad.gif( help meee help mee... in rest motoru ii destul de nervos, oricum il inteleg ca e batran si nu il stresez prea tare cool.gif
EUROPE_
Pai mai bine nu cumperi nou? Ca esti mai sigur.
Temperatura la apa cat indica? S-ar putea sa fie ceasurile defecte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.