Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: picura carburatorul
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ct03nut
picura in tavita aceea, exact sub parghia care actioneaza membrana de la pompa, ce naiba sa fie si ce sa mai strang pe acolo ?
Alex27Buc
QUOTE(ct03nut @ 22 Jul 2006, 04:13)
picura in tavita aceea, exact sub parghia care actioneaza membrana de la pompa, ce naiba sa fie si ce sa mai strang pe acolo ?
*



inainte sa strangi cumperi un ax clapeta accel si doua bucsi teflon ax respectiv... montezi bucsile sa vina cu santul in sus si vezi dc mai curge... inainte sa cumperi totusi ceva ver membrana pompa sprit
argon
QUOTE(ct03nut @ 22 Jul 2006, 03:13)
picura in tavita aceea, exact sub parghia care actioneaza membrana de la pompa, ce naiba sa fie si ce sa mai strang pe acolo ?
*




Ce-ar fi sa schimbi membrana pompa sprit?!
ct03nut
pai are cum sa picure pe la ax clapeta? ca, culmea pe sub parghia aceea exact sub ax picura, sau se prelinge tocmai de la membrana ?
dex0906
nu are cum sa curga pe la axele clapetei; in timpul functionarii motorului - trage aer pe acolo -este vacuum in carburator, ar trage aer fals. poate fi intradevar de la membrana de sprit sau plutitorul spart sau dereglat (plutitorul - putin probabil, ca ar merge si motorul foarte prost... s-ar ineca cu benzina)
mihait
@ct03nut:

Se prelinge pe parghie. Am avut si eu buba asta. Inlocuiesti membrana de la pompa de sprit si gata.
diaconuliviu
Poate curge si pe linga axul obturator. In cazul asta se schimba acele folii din teflon si, la nevoie, si axul.
ct03nut
cred ca mai bine imi iau unul nou care merge brici smile.gif

am schimbat membrana si nu picura de la ea, e tot pe la axul clapetei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.