Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Femeile aduc necazuri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
xls
Cand sa coboare ea din dreapta, surpriza! portiera se deschide si se lasa in jos, nu de tot, dar ca si cum s-ar fi rupt ceva pe la o balama. Am coborat si eu, am tinut portiera sa poata iesi biggrin.gif , si apoi am inchis portiera ridicand-o usor si trantind-o cu grija.
Daca se rupea de tot? O puneam in portbagaj si mergeam mai departe sau cum?
TREBUIE (NU Tb) sa ma uit pe lumina sa vad ce anume e dus, a mai patit cineva chestia asta?
Nu a fost lovita, mai fusese portiera deschisa/inchisa de cateva ori in aceeasi zi, asa ca m-a luat prin surprindere.
argon
Daca ai noroc doar s-a deplasat boltul, daca ai ghinion s-a rupt prinderea balamalelor ori de pe usa, ori de pe stalp.
viperfox
da, am patit si eu, _cumva_ iese siguranta de la bolt i boltu se ridica incet incet in sus pana se desprinde usa din balama
xls
mersi de raspunsuri, sper sa fie siguranta de la bolt, nu stiu cum arata, voi verifica azi!
rerecroS
bine ca mi-ai adus aminte, ca si la a mea am vazut ca s-a ridical boltul ala. Am incercat sa-i dau un cap cu un patent dar n-a mers si am uitat de el.
klaus
Asa, si daca se lasa usa aia cand o deschideai tu, tot femeile erau de vina?
xls
QUOTE(klaus @ 25 Jul 2006, 11:14)
Asa, si daca se lasa usa aia cand o deschideai tu, tot femeile erau de vina?
*




Esti offtopic, dar imi mentin punctul de vedere pt ca:
1. n-aveam ce cauta in dreapta fata tongue.gif
2. cand e cineva in dreapta e o femeie in 90% din cazuri smile.gif
3. we love them despite such small troubles biggrin.gif
diaconuliviu
Eu zic ca unic vinovat esti tu, care nu-ti ingrijesti/verifici masina.

Aveam pe aici unul cu usa in situatia ta, mai facea si taxi. Fara exagerare - mai avea si alte bube la ea - a nimerit intr-un filtru combinat (politie-RAR) si l-au scapat aia de complicatii - l-au obligat s-o radieze.
xls
Gata s-a rezolvat! Sarise cuiul acela de siguranta, am dat 3,5 RON pe 2 cuie+saiba de prins.
Am pus si saiba aceea ca sa nu cada, dar mi se pare cam fragila, sper sa tina.

Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.