Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Drum spre mare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
b34uen
Se circula ok pe podul nou, iesi la Eforie Nord.
paul_p
QUOTE(DragosP @ 15 Jul 2016, 20:54)
Care-i ăla?
*

Ala de l-a inaugurat Tariceanu:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-185463...rte-moderna.htm

Ziaristii au incercat sa ii explice ca a incurcat podurile, insa Tariceanu i-a contrazis din nou: "Eu vin de la Bucuresti si stiu mai mult decat voi!".

"Eu am vrut sa ma lamuresc cu privire la schemele de incarcare pentru verificarea pe care este normal sa o faca constructorul inainte de darea in functiune. Sunt in total sapte teste, pentru rezistenta la inconvoiere si la torsiune. Ati inteles ce inseamna asta? Nu ati inteles! (...) Ma bucur pentru ca lucrarea este practic terminata si urmeaza sa fie data in functiune. Este o lucrare extrem de spectaculoasa, de arta de inginerie, cu o estetica foarte moderna. Sunt lucrari care trebuiesc periodic intretinute", a spus Tariceanu.

Continuand dialogul cu jurnalistii care i-au explicat ca nu este vorba despre podul hobanat care a functionat si inainte si a trecut prin lucrari de intretinere, ci despre un pod nou, Tariceanu a raspus: "Este un pod partial nou!".

El a spus ca stie pentru ca a mai trecut pe acest pod si a tacut incurcat cand jurnalistii i-au aratat podul vechi, aflat la cateva sute de metri in aval.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.