Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pierd ulei sau motorul e pe duca?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Pedro
La 500 de kilometri dispare un litru si poate chiar mai mult de ulei in conditiile in care fum pe teava de esapament nu scot, las o balta de ulei lata de vreo palma de peste noapte, motorul trage imi pare foarte bine, ajung cu ea in 140 km/h si parca mai ar putea si mai mult :roll:
calinp
curge pe la garniturile de la baie sau pe la simeringuri sau pe la filtru de ulei sau pe la sonde sau pe la pompa de benzina sau peste tot smile.gif

la cat de bune sunt garniturile, s-ar putea sa schimbi o gramada pana sa nu mai piarda ulei
SoFastSoFurious
Pierziu ulei pe la garnitura de la pa baia de ulei sau vezi sa nu cumva sa ai slbit prezonu pe unde schimbi uleiul, eu asa am avut pana sa imi dau seama, iar la baie incearca sa nu ii mai pui garnitura punei direct silicon e mai bun, mult mai bun
Pedro
Ok! Thank you! sa fiti iubiti!
SoFastSoFurious
Sau ar mai fi ceva: Daca motoru tau e plin de ulei, daca se vede ca arunca ulei pe la toate incheieturile, schimba garniturile daca nu........fa cum am facut si eu: schimba setul tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.