Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cu ce echipa tineti?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
zvasti
A inceput azi Liga I.Tinand cont de "intepaturile" de la topicul "fotbal" am zis sa facem o statistica pe anul in curs.Nu ca si-ar schimba cineva anual favoritii, dar sa ne cunoastem si noi mai bine smile.gif
Liv05
UTA!!! biggrin.gif tongue.gif
zvasti
uf la 243.gif ...era mai usor cu Uta in B. Sunt stelist de cand ma stiu da UTA e totusi familie ( ca doar sunt aradean ), mai ales ca am si lucrat acolo,si mai e si Lacatus antrenor tongue.gif.Oricum tot Steaua va fi campioana !!

LE: cu cine credeti ca am votat???
Liv05
eu cred ca ai votat cu Steaua tongue.gif
EUROPE_
Universitatea Craiova, inainte eram suporte infocat...ma duceam la fiecare meci aproape, chiar i anu trecut cand au fost in B, dar acum prin performantele lor in amicale si mai ales ca pe mititelu il ia gura pe dinainte.
[COLOR=blue]In rest FORZA STIINTA HAI OLTENII[COLOR=blue]
Vlad Georgescu
In general sint anti-fotbal. Mi se pare un sport plictisitor.

Totusi cind mai e cite un meci important ma uit.

Atunci tin cu Rapidul sau cu Sportul Studentesc. Sint niste echipe fara multe resurse, dar cu suflet mare, care in general joaca indraznet si neconservator.

Nu inteleg care-i farmecul sa tii cu o echipa care nu este "underdog". Nu as tine niciodata cu Steaua - e a lu Becali si daca-i bate Rapidul am satisfactie dubla: ca a batut Rapidul si ca a luat-o in bot Becali, acest cioban care ne terorizeaza la TV.

Desi, uneori a inceput sa ma amuze, e atit de timpit si isi da in petic atit de tare, incit e imposibil uneori sa nu-ti smulga un zimbet.

:-(
kaspersky
Poli Timisoara
tonicelli
Jiul biggrin.gif
puiu82
1923,s-a nascut un mit,
Nu existau stelisti si nici catei,
Dar exista RAPID!
harhar.gif
bion
[quote=Vlad Georgescu,29 Jul 2006, 02:54]
Atunci tin cu Rapidul sau cu Sportul Studentesc. Sint niste echipe fara multe resurse, dar cu suflet mare, care in general joaca indraznet si neconservator.

Si eu care credeam ca limbricu` ala Copos e bogat.Sa facem o cheta sa-i dam banuti sa-si poata plati suedezii.
Despre Salamon sau cum il cheama pe ala de la Sportul asa le trebuie daca s-au dat pe mana unui ecscroc

Cu stima bion
Vlad Georgescu
Se poate, oricum nu ma pricep la fotbal si nu ma uit decit rar, la partidele la care sint sanse mari sa fie foarte spectaculoase.

Cred ca astia care fac regulile fotbalului ar putea sa-l faca mai spectaculos daca ar micsora cu 1-2 numarul de jucatori de pe teren. S-ar da goluri mai des.

Dupa parerea mea, cel mai spectaculos "spectator sport" este handball-ul. Acolo se marcheaza puncte foarte des, se rastoarna situatia fulgerator.
red_dog 4 ever
DINAMO cool.gif
eXtenSion
UTA
marksman
QUOTE(kaspersky @ 29 Jul 2006, 02:06)
Poli Timisoara
*



Si eu
red_dog 4 ever
QUOTE(Illusi0n @ 29 Jul 2006, 12:55)
Si eu
*



Sper sa bateti pe stOAIA diseara wink.gif
Vlad Georgescu
Cei care din cu Dinamo au avantajul ca pot sa strige "Ciinii rosii HAM-HAM-HAM"

Din pacate cei care tin cu Rapidul, ca mine, nu au avantajul asta. Adica si noi putem sa strigam "Hai Rapidul HAM-HAM-HAM" dar n-are nici un sens.
red_dog 4 ever
Voi strigati :Hai Rrapidul CRA CRA CRA radmasa.gif
Maximus Decimus
Lumea se-ntreaba de ce?
Noi pentru tine am face orice!

Hai Craiova!

Puteti urmari transmisiile live ale meciurilor Universitatii pe http://www.gruppo-maxima.ro/live/live.php
prody
Si eu tot cu U Craiova am votat, pentru ca am crescut in atmosfera aia minunata din anii 80.
Insa, in ultimii 15 ani, ce se petrece pe aici e o mare labareala, absolut toti care s-au perindat pe la conducerea clubului, personaje extrem de dubioase ,gen Ilinca, Gheara, Netoiu ,au furat de au rupt. Micul bufon, A. Mititelu nu mi se pare cu nimic mai prejos decat marii lui predecesori, asa ca va trece muuuult timp pana am sa revin pe stadion.
EUROPE_
@Pordy unde stai in Craiova?
Apropo Univ. Craiova Vaslui la pauza 0-0...ce meci plictisitor. sad.gif
prody
Rovine
E de kko meciul, noroc cu cate un "M**e Steaua!" din tribune, care mai incalzeste atmosfera. tongue.gif
zvasti
Locul 1 in poll e clar smile.gif dar surprinzator, Craiova devanseaza Dinamo sau Rapid pana acum. Unde sunt restul membrilor? Votati fratilor. La "fotbal" sunt vreo 33 de pagini. Asteptam "granzii" forumului in problema asta : pastrama_stelistu, marty, ICET, St, bobo77, AMW, tonicelli, etc....Asadar, dati cu votu' tongue.gif
pastrama
Campionii, campionii, ole, ole, oleeeeeeeee !!!!!!!!
Cele mai bune performante in Europa...cele mai multe titluri in Liga I...cele mai multe cupe...
Anul trecut semifinalisti in UEFA.
Acu 2 ani am scos pe Valencia care in momentul ala era declarata cea mai buna echipa din Europa.
Anu asta rupem tot in CL. icon_mrgreen.gif

Forza STEAUA campioana!!!!
prody
QUOTE(pastrama_stelistu @ 29 Jul 2006, 18:58)
Campionii, campionii, ole, ole, oleeeeeeeee !!!!!!!!
Cele mai bune performante in Europa...cele mai multe titluri in Liga I...cele mai multe cupe...
Anul trecut semifinalisti in UEFA.
Acu 2 ani am scos pe Valencia care in momentul ala era declarata cea mai buna echipa din Europa.
Anu asta rupem tot in CL. icon_mrgreen.gif

Forza STEAUA campioana!!!!
*



Valencia, in momentul acela, era doar o umbra a acelei echipe de care vorbesti. Las-o mai moale, man! tongue.gif
pastrama
Intereseaza-te te rog, si dupa aia mai vorbim.
Asa cum Steaua este in acest moment CAMPIOANA ROMANIEI, asa era si atunci Valencia. Nu ma intereseaza ca unii zic ca nu era in forma si alte d-astea.
prody
tongue.gif
Pai asta e cel mai important, forma de moment, nu colectia de nume. In acel moment Valencia se ducea pe tobogan, iar Ranieri era SUPERCONTESTAT! Era inevitabil sa se intample caderea.
Nu neg performanta Stelei, mi-a placut foarte mult meciul, dar please, nu spune ca Valencia era asa si pe dincolo...
pastrama
Da ce am zis io???
In momentul in care Steaua a eliminat pe Valencia, aceasta din urma era declarata cea mai buna echipa din Europa.
Ce nu e corect aici?
zvasti
oare pe cand se trezesc si aia de la EA Sports sa puna oficial campionatul romaniei in FIFA? ca ar fi cazul, tinand cont ca romania avea cel mai ridicat punctaj in UEFA cu 2 echipe pana in sferturi.Sa speram ca anul asta echipele romanesti vor avea performante si mai mari in competitiile europene
pastrama
QUOTE(zvasti @ 29 Jul 2006, 19:29)
oare pe cand se trezesc si aia de la EA Sports sa puna oficial campionatul romaniei in FIFA?
*


Crezi ca a auzit cineva de FC Vaslui, Unirea Urziceni, Poli Iasi, Pandurii...etc ?
Sa nu uitam ca pana anu trecut, Steaua a fost singura echipa care a mai facut cate ceva in Europa. Daca mergem bine si anu asta, poate o sa avem si noi Divizia I la Fifa.
pastrama
Sa ma c@c in europoli a lor.
Cartu ala iar i-a bagat pe toti cu curu in poarta!
kaspersky
radmasa.gif Sa speram ca pt. data viitoare ii va lasa Cirtu lui Oli niste scheme cum sa desfaca apararea lui Poli. Poli a jucat mai defensiv dupa ce-a iesit Mansour dar pina atunci a jucat acceptabil, prima repriza a fost clar a lui Poli.
zvasti
pai sa schimbe atunci poli movul de pe echipament cu negru daca toata echipa o face Mansour biggrin.gif
pastrama
Kaspersky, io nu ma oftic pentru un egal amarat obtinut in Banat, ca oricum tot STEAUA ia campionatu biggrin.gif
Da cu mentalitatea asta de echipa de mana a 7-a, Timisoara n-o sa aiba niciodata rezultate. Declari ca te lupti pentru titlu si te aperi o repriza intreaga pe teren propriu?
Pai daca Doamne fereste ajungeti sa jucati in Europa, o sa faceti exact cum faceau echipele noastre acum 4-5-6 ani...o s-o luati de la niste necunoscuti.
Cum sa faci performanata fara sa ataci??? Macar pe teren propriu sa iesiti si voi la joc!

Forza STEAUA campioana!!!!!!
cristyyy2003
DINAMO 4 EVER!!!
p.s. @V.G. Cra, Cra, Cra este ca si un imn pentru VOI:P
Asi
nu tin cu nici o echipa.. e cam plictisitor fotabalul.. rar ma mai uit pe la un meci si in general tin cu Romania.. (in CM sau altceva.. dar nationale sa fie.. nu cluburi)
Ugly
DINAMO !
kaspersky
@pastrama: pai daca Steaua nu poate sa bata o echipa de mina a 7-a cum o sa ia campionatu'? Ce-o sa faca in liga campionilor, ca acolo nu joaca de-alde Poli? Ideea e ca daca face egaluri cu Rapid, Dinamo, CFR, National si o mai ia si de la vreo echipa mica, adio campionat.

P.S.: Uite ce scrie ProSport
QUOTE
Intrega prima repriza a stat sub semnul atacurilor timisorene. Steaua a preferat sa contraatace, valorificând în special viteza lui Banel Nicolita si inspiratia lui Nicolae Dica
pastrama
N-am zis ca Timisoara e echipa de mana a 7-a...am zis ca are mentalitate de astfel de echipa.
Si cred ca toata lumea stie ca Steaua nu prea se descurca cu echipe care se baga cu curu in poarta.
In CL se joaca fotbal, nu se trage cu dintii de un 0-0 amarat pe teren propriu.


Acum am vazut la sport ca ne-au mai furat si arbitrii.
Nicolita singur cu portarul, oprit pentru un offside inexistent.
Oprita, tot singur cu portarul oprit pentru un fault in atac imaginar. mad.gif excl.gif


Rapidu a facut 1-1 si a trecut milimetric pe langa o infrangere umilitoare. biggrin.gif
kaspersky
eu din tribune am vazut acolo offside, sa vedem la nea Ovidiu reluarile
sorin_f39
Sunt gălățean, așa că țin cu Oțelul Galați. Dar cum gălățenii, din păcate, nu se pot bate pentru titlu, țin, în lupta pentru titlu, cu orice echipă care poate pune probleme lui Dinamo, Steaua și Rapid și se poate bate pentru titlu cu acestea trei.

M-am săturat de Dinamo, Steaua și Rapid!
UVN
QUOTE(pastrama_stelistu @ 30 Jul 2006, 15:44)
Da cu mentalitatea asta de echipa de mana a 7-a, Timisoara n-o sa aiba niciodata rezultate. Declari ca te lupti pentru titlu si te aperi o repriza intreaga pe teren propriu?
*



Nu contest superioritatea Stelei, dar cum vrei sa castigi in fata ei cu o formula de echipa care se tot schimba ??? Cartu a venit de o luna si tu doresti ca Poli sa iasa la atac intr-un meci cu Steaua ca si cand ar fi jucat cu o echipa mai slaba ??? De ce nu ati marcat voi 2-3 goluri "echipei cu mentalitatea de mana a 7-a" pentru ca si voi va luptati pentru titlu ??? Nu uita ca Steaua joaca cu acest lot de jucatori de ani de zile... si tot nu a putut marca !!! wink.gif Lasa ca poate in retur iesiti voi la joc si va dam noi macar un gol tongue.gif
kire
"Terasele din Timisoara au semanat in aceasta dupa amiaza cu un teatru de razboi. Intre membrii galeriei timisorene si stelisti au avut loc incidente, bucurestenii fiind batuti de fanii lui Poli. Cinci suporteri au ajuns in spital, unii cu fracturi, altii injunghiati."

"Autocarul care-i ducea pe stelisti de la stadionul "Dan Paltinisanu" la aeroport a fost atacat cu pietre de suporterii lui Poli Timisoara. Din fericire, jucatorii nu au fost raniti.
Inaintea meciului, fanii lui Poli i-au batut pe suporterii Stelei ajunsi in orasul de pe Bega, cinci stelisti fiind internati in spital cu fracturi si injunghiati."
sursa: gsp.ro

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

168.gif 168.gif 168.gif

valuri.gif CVUCS CVUCS CVUCS valuri.gif
body
U Craiova a fost echipa copilariei mele . Bine mai tin si cu Petrolul da' nu e in A!
Loghy
Fortza STEAUA!
Armata Ultra!
kaspersky
QUOTE(kire @ 31 Jul 2006, 12:31)
"Autocarul care-i ducea pe stelisti de la stadionul "Dan Paltinisanu" la aeroport a fost atacat cu pietre de suporterii lui Poli Timisoara. Din fericire, jucatorii nu au fost raniti.
*


Asta a lansat-o ProSportu', ia zi ai vazut vreo poza cu autocaru' lovit de pietre? Cind am ajuns acasa de la meci, autocaru' a trecut pe linga mine, nu avea nimic. Informatia a fost infirmata chiar de Argaseala la Recurs unde a zis ca a autocarul a fost lovit de un singur obiect, nu piatra.
Se zvoneste ca (,) citiva dintre trecatori au fost provocati de Carlos din autocar si careva dintre ei a aruncat cu un PET dupa autocar.

QUOTE
Înaintea meciului direct, suporterii timișoreni s-au ciocnit violent cu fanii Stelei la una dintre terasele din oraș. Cum steliștii au fost depășiți numeric, cîțiva au rupt-o la fugă, lăsîndu-i pe trei dintre ei în fața furiei bănățenilor. Steliștii au scos niște cuttere să se apere, provocîndu-le cîteva răni superficiale susținătorilor lui Poli. Totuși, fanii Stelei nu au scăpat ușor, avînd nevoie de îngrijiri medicale la clinica de maxilo-faciale, însă au refuzat spitalizarea. (Dana Surulescu)

Cu cuttere se vine la meci??????
Asa veneau stelistii si la Miercurea Ciuc sa-si sustina echipa de hockey, ramineai masca cind vedeai ce confiscau jandarmii de la ei.
zvasti
bineinteles,Carlos,cel mai roman dintre toti se pune sa instige fanii timisoreni.Chiar ca zvon... sleep.gif
pastrama

QUOTE(mclaren06 @ 31 Jul 2006, 09:34)
De ce nu ati marcat voi 2-3 goluri "echipei cu mentalitatea de mana a 7-a"
*



QUOTE(pastrama_stelistu @ 30 Jul 2006, 19:49)
toata lumea stie ca Steaua nu prea se descurca cu echipe care se baga cu curu in poarta.
*




skija
FORZA STIINTA!!! si daca or pica iar in B, tot cu ei tin... (si in C)... Da' ar fi frumos sa ramana in A... Sa ramana in A da' fara -mititelu- ...



FOSSA DEI LEONI
EUROPE_
QUOTE(skija @ 31 Jul 2006, 17:24)
FORZA STIINTA!!! si daca or pica iar in B, tot cu ei tin... (si in C)... Da' ar fi frumos sa ramana in A... Sa ramana in A da' fara -mititelu- ...
FOSSA DEI LEONI
*


Pardon in Liga I wink.gif . [COLOR=blue]Forza Stiinta[B]Forza stiinta[B][COLOR=blue].
zvasti
FC Vaslui - UTA 0-3 la voturi. Sa speram ca va reprezenta si rezultatul de pe teren smile.gif Haide UTA !! Ar fi cazul sa se trezeasca si aradenii si conducerea. La scorurile monstruoase la care s-a ajuns la bilete si abonamente, vrem sa vedem fotbal. O fi "Batrana Doamna" o legenda a fotbalului romanesc dar nu cred ca fanii vor sa ramana la o relicva a trecutului. Avem viitorul in fata. Forza UTA !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.