Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: arcul sau telescopul
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ionutz_ro23
la curbe mai mari sau la denivelari roata din dreapta imi freaca pe aparatoare de fibra..
ce trebuie schimbat? arcul sau telescopul?
mbabusanu
arcul tine masina ridicata. telescopul doar amortizeaza socurile. dar are si el o vina in problema ta. trebuie sa tina masina dreapta la curbe. daca masina e lasata trebuie schimbat arcul. telescopul il poti testa rapid apasand pe capota un pic violent. daca masina are miscari succesive sus-jos trebuie schimbat. daca masina revine la pozitia initiala si nu mai are miscari oscilante inseamna ca e bun.
rs44
"arcul sau telescopul, ???????????????"

Mai degraba aparatoarea
AlinREHAU
Daca intr-o curba iti ajunge roata in aparatoare trebuie sa schimbi arcurile ca sunt calcate , verifica Si bara de torsiune daca mai este intreaga daca e prinsa bine pt ca si ea joaca un rol important in curbe .
gugul
daca iti atinge pe fata, poti sa schimbi toar teul de la telescop, si sa ti pui de papuc
o sa ai o inaltare de 2 cm, in plus schimba si arcurile
daca este pe spate, si eu am patit asa fara aparatori, am pus arcuri de brek(sunt aceasi inaltime, doar un pic mai groase merge super)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.