Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AMORTIZOARE SPATE PROBLEME
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DACIOSU
Am o Dacie din 2000 cli biggrin.gif Break si troncane ca dracu" pe spate. Concluzie amortioazoarele spate. Imi poate spun cineva rolleyes.gif ce sa le fac? sau daca mai merg asa cu ele ce se intampla?
Si mai am o problema la bordul ( TAKOSAN tongue.gif ) acele de la turometru, rezervor, apa ulei oscileaza si fac ca tori dracii pot sa le fac ceva ? unsure.gif
mars
Da, poti. Poti sa postezi unde trebuie. Poti sa cauti intai, ca s-a mai discutat. Poti sa nu tipi la noi (CAPS).

Ca sa nu fiu chiar rau, ca am avut si eu berlina: amortizoarele vor face tot mai rau, pana ramai numai pe arcuri, asta daca au curs. Nu stiu daca nu se pot schimba decat bucsele din capete, daca alea s-au dus si amotizoarele in sine sunt bune. Ia apasa tare pe capota si vezi daca are balans cand ii dai drumul. Daca are - sunt duse. Daca revine din prima si ramane asa - sunt ok.
b64chr
Intrucat topicul nu are nici o legatura cu SLZ, se muta la CLT. Rugamintea pentru initiator ar fi sa fie atent unde deschide un topic.
mbabusanu
vezi ca trancanitul poate fi de la bara de torsiune care s-a desprins din alea 2 suruburi. daca e asa garantat face ca toti dracii de zici ca se rupe masina in doua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.