Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stare sosea Targoviste-Sinaia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
Pages: 1, 2
radunre
Sinaia - Targoviste este un drum de evitat, foarte distrus pe unele portiuni si in general greu de parcurs.
La intoarcere am luat-o pe varianta Moreni-Filipesti, la fel de rau... asa drumuri distruse ca in Moreni mai rar...
UXE
A mai fost careva anul acesta la Bolboci? Cum se prezinta drumul pana la lac?
UXE
N-am fost pana la Bolboci..dar am fost de la SInaia pana in Targoviste... praf drumul (gropi, denivelari mari, sate cu tigani in strada).. Dupa Targoviste se schimba treaba.
b34uen
pana la cuibul dorului asfalt iar apoi drum forestier acceptabil.
pe la moroieni - sanatoriu e mai prost drumul.
andreiutzu
Drmul asta l-am facut ultima data in martie...praf, plin de gropi...de evitat!
Batrânul
Confirm pentru luna iulie a.c.: porțiunea Sinaia - Moroeni (peste Muntele Păduchiosul) este într-o stare f. proastă. Despre trecerea prin vestitul sat Glod prefer să nu vorbesc, pentru a nu încălca vreo lege în vigoare...
Rimio de Vassur
Buna seara,
stie cineva care mai e starea drumului Sinaia-Tirgoviste?
Multumesc.
maho
Acu' vreo doua luni era buna, mai putin prin Moroeni.
mining
Salutare!
Cum mai este drumul intre Targoviste si Sinaia?
Este mai bun traseul Targoviste-Ploiesti-Sinaia?
Multumesc!
Batrânul
In urmă cu trei luni (la 10 februarie a.c.) DN 71 Targoviste - Sinaia era in conditii bune. S-au facut ceva reparatii intre Pucioasa si Moroieni.
einstein1984
multumesc, posibil sa fie util duminica asta la intoarcere spre bucuresti!
grig1960
Va salut, saptamana dupa Paste as vrea sa merg din Sinaia pana la Hotel Pestera si retur. As vrea sa merg la dus prin DN71, DJ713 pana la Cabana Dichiu, DJ 713A, DJ714 pana la Barajul Bolboci, apoi pe partea dreapta (pe sensul de mers) a lacului Bolboci si in continuare din nou pe DJ714 pana la Hotel Petera. La intoarcere as vrea sa merg pe partea cealalta a Lacului Bolboci, pe DJ714, prin Cheile Tatarului, continuare pe DJ714, DJ 713A pana la Cabana Dichiu, DJ713, DN71 pana la Sinaia.
Daca este cineva care a mers recent prin zona si poate sa-mi spuna starea drumurilor, ar fi nemaipomenit.

Va multumesc, cu stima si drumuri bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.